"Jan Kulczyk traktował tak samo premierów, jak np. kelnerów. Wszystkich równo." Dziennikarz wspomina biznesmena

"Był człowiekiem niewyobrażalnego sukcesu, a prywatnie - niesamowicie grzecznym, dobrym. Traktował tak samo premierów, jak np. kelnerów. Wszystkich równo" - tak Jana Kulczyka wspomina w TVP Info dziennikarz i ekonomista Kazimierz Krupa.

Jan Kulczyk zmarł dzisiaj w nocy w wyniku komplikacji po operacji. Miał to być "drobny zabieg kardiologiczny", a przedsiębiorca jeszcze dzisiaj miał zostać wypisany ze szpitala.

Na antenie TVP Info dziennikarz i ekonomista Kazimierz Krupa wspominał biznesmena.

Jan Kulczyk był niewyobrażalnie interesującym facetem, brak mi słów. Przy tym niesamowicie grzecznym, każdego traktował tak samo, na równi. Zamarłem, gdy się dowiedziałem, że zmarł.
On nie znał ograniczeń, nie wiedział, co to bariery. Był człowiekiem niewyobrażalnego sukcesu, a prywatnie - niesamowicie grzecznym, dobrym. Traktował tak samo premierów, jak np. kelnerów. Wszystkich równo. Każdego traktował niespotykanie podmiotowo. Podkreślam: to był wspaniały facet. Fantastycznie opowiadał o swoich interesach. Mówił: "To nie ja zrobiłem, po prostu się udało, okoliczności pomogły". Był skromny, miał tę rzadką cechę. Trudno cokolwiek powiedzieć, był świetnym gościem - żegnał Jana Kulczyka Kazimierz Krupa.

Jan Kulczyk miał dwoje dzieci ze związku z Grażyną Kulczyk (rozwiedli się w 2005 roku): Dominikę (założycielka i prezes Kulczyk Foundation) i Sebastiana (prezes zarządu Kulczyk Investments), oraz dwoje wnucząt (dzieci Dominiki Kulczyk). W latach 2005-2013 Jan Kulczyk był związany z założycielką marki La Mania, Joanną Przetakiewicz.

Majątek Jana Kulczyka "Wprost" szacował na ok. 16 mld złotych.

Zobacz wideo

Abc

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.