Matka i córka odnalazły się po 48 latach dzięki Facebookowi!

Popularny serwis społecznościowy na coś się przydał.

Hasło, którym facebook zachęca do rejestracji: "Facebook pomaga swoim użytkownikom kontaktować się z innymi osobami" jest jednak prawdziwe! Dzięki popularnemu serwisowi społecznościowemu matka i córka odnalazły się po 48 latach!

Jak podaje dailymail.co.uk , Joan Wehrmeyer wyszła za mąż, gdy miała zaledwie 17 lat. Niedługo potem narodziła się jej córka - Stephanie Phillips. Z powodu kłótni z rodziną męża, Joan zdecydowała się na dramatyczny krok: opuściła rodzinę, a córeczkę zostawiła pod opieką męża.

Stephanie, wychowywana przez ojca, nie wiedziała nic o swojej matce, ponieważ jej zniknięcie było tematem tabu. Marzeniem Stephanie stało się odnalezienie matki, jednak mimo wielu prób przez lata nie mogła wpaść na jej trop.

Zmiana nastąpiła, gdy Stephanie poznała panieńskie nazwisko matki, jej wiek oraz miejscowość, z której pochodzi. Te wszystkie informacje wystarczyły, by odnaleźć ją na Facebooku!

Jak się okazało, Joan Wehrmeyer również nigdy nie przestała szukać swojej córki:

Myślałam o niej wiele razy. Szukałam jej wiele razy. Wiedziałam, że ten moment kiedyś nastąpi, bo jest moją córką, a ja jej matką - wyznaje wzruszona w programie "CBS4".

Stephanie najbardziej brakowało matki w najważniejszych momentach jej życia:

Podczas kluczowych wydarzeń, jak np. urodzenie pierwszego dziecka marzyłam o tym, by mieć matkę przy sobie, by móc z nią o tym porozmawiać - mówi ze łzami w oczach.

Stephanie i Joan spotkały się pierwszy raz od prawie pół wieku! Obie są leworęczne i obie prowadzą restauracje. Teraz marzą o tym, by poznać ze sobą swoje rodziny.

Baisha

Zobacz także:

Promienna Ola Kwaśniewska, stylowa Manios, pocieszny Jacyków! Celebryci na otwarciu Karuzeli Cooltury!

Nieznane dzieci znanych rodziców. Odziedziczyły talent po nich?

Oto samochody PIŁKARZY! Czym jeżdżą najwięksi mistrzowie murawy? [CZĘŚĆ 2]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.