Poseł PiS o Godsonie: WASZ MURZYNEK

Pięknie. Poseł PiS będzie miał się z czego tłumaczyć.

Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości wpadł w tarapaty? Na obradach komisji innowacyjności włączony mikrofon stacji TVN24 zarejestrował wypowiedź posła, która daleka jest od "poprawnych politycznie":

No, i wasz Murzynek głosuje razem z wami.

Oczywiście nie byłoby sprawy, gdyby żart dotyczył np. Jarosława Kaczyńskiego. Mowa była jednak o Johnie Godsonie, czyli czarnoskórym pośle z ramienia PO. O rasistowskiej wpadce szybko zrobiło się w Sejmie głośno, a Suski od razu zaczął się tłumaczyć:

Murzynek Bambo jest w polskiej literaturze miłym wierszykiem. To była wypowiedź między posłami. Nie widzę podstaw, żeby mówić, że to była publiczna wypowiedź. To państwo próbujecie zrobić z niej publiczna sprawę. Ta wypowiedź miała prywatny charakter. Wolałbym, żeby prywatną pozostała, żeby nie robić sensacji z błahej wypowiedzi, ani nie mającej na celu kogokolwiek obrażać - czytamy wypowiedź Suskiego na Gazeta.wiadomości.pl .

Fakt jest taki, że Godson sam siebie nazywa "Murzynem" i nie widzi w tym nic złego. Ale w Polsce jest zwyczaj nie zwracania się w taki sposób do osób czarnoskórych. Poseł się zapomniał? Nieładnie.

Suski o Godsonie: Wasz Murzynek głosuje razem z wami

PoliKOT

Zobacz także:

Tak gwiazdy świętują niepodległość!

Bronisław Komorowski z wielkim ptakiem

ATAK na Kaczyńską. Na Facebooku!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.