Nowy program w TVP. Zastąpił popularny format. Są znani prowadzący

Telewizja publiczna po rewolucji wciąż się kształtuje. Teraz zmieniła się nazwa cyklu rozmów prowadzonych po programie informacyjnym "19.30". Są też nowi prowadzący.

Po zmianie władzy, która nastąpiła po wyborach parlamentarnych w 2023 roku, nastąpiła rewolucja w telewizji publicznej. Program informacyjny "Wiadomości" zastąpiono "19.30", a pierwsze wydanie poprowadził Marek Czyż. Wkrótce dołączyli do niego Joanna Dunikowska-Paź, Zbigniew Łuczyński i Monika Sawka. Pożegnano się z wieloma prezenterami znanymi z TVP, a po latach do stacji wrócili doświadczeni dziennikarze, którzy pracowali w telewizji publicznej przed rządami PiS-u m.in. Maciej Orłoś czy Jarosław Kulczycki. Zdecydowano o tym, że rozmowy nadawane tuż po wieczornym programie informacyjnym zmieniają swoją nazwę. Pojawią się też nowi prowadzący.

Zobacz wideo Marta Surnik została w TVP mimo zmian. Jak się z tym czuje?

Nowa nazwa i prowadzący rozmów po "19.30"

Jak informował portal Wirtualnemedia.pl, od wtorku 2 kwietnia rozmowy przeprowadzane tuż po "19.30" nie mają już nazwy "Gość 19.30", a program publicystyczny dostał nazwę "Pytanie dnia". Prowadzącymi zostali Marek Czyż, a także Dorota Wysocka-Schnepf i Justyna Dobrosz-Oracz, które odeszły z "Gazety Wyborczej" i zasiliły ekipę TVP.

Dorota Wysocka-Schnepf o powrocie do TVP

Dorota Wysocka-Schnepf w lutym dostała swój program w TVP Info "Rozmowy niesymetryczne". - 40 minut w soboty. Bez bijatyki słownej. Będę zapraszać tylko mądrych, kompetentnych rozmówców, którzy życiowe osiągnięcia zawdzięczają własnej pracy i talentom, a nie partyjnym koneksjom. Cieszę się, że dołączam do grona niezależnych dziennikarzy, którzy odbudowują z gruzów telewizję publiczną w Polsce - mówiła w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. Od kwietnia w stacji dziennikarka będzie pojawiać się częściej. - Z początkiem kwietnia przechodzę na stałe z "Gazety Wyborczej" do TVP. Będę nadal prowadzić "Rozmowy niesymetryczne" (emitowane w soboty w TVP Info na zmianę z "Rozmowami (nie)wygodnymi" Mariusza Szczygła). Kończymy też prace nad nowym formatem cotygodniowego widowiska publicystycznego, które wystartuje w najbliższym czasie. Natomiast już od 2 kwietnia będę również prowadzić polityczne rozmowy tuż po programie "19:30" - zapowiadała. Dorota Wysocka-Schnepf już wcześniej była związana z TVP od 2004 do 2016 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.