• Link został skopiowany

"Milionerzy". Co stanowi podstawowy składnik bieli weneckiej, którą kobiety przez wieki rozjaśniały sobie cerę?

W 432. odcinku "Milionerów" padło nietypowe pytanie: Co stanowi podstawowy składnik bieli weneckiej, którą kobiety przez wieki rozjaśniały sobie cerę? Uczestnik wykonał telefon do przyjaciela, ale ostatecznie posłuchał swojej intuicji. Czy słusznie?
Milionerzy, Hubert Urbański
Palyer, screen shot

Więcej o teleturnieju "Milionerzy" przeczytasz na Gazeta.pl

W 432. odcinku "Milionerów" ze swojej szansy na wielką wygraną skorzystał pan Andrzej. Jak brzmiało pytanie za 75 tysięcy złotych? 

Zobacz wideo Anna Mucha opowiada o filmie "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4" oraz o tym, jak zmieniła się przez ostatnie lata

"Milionerzy". Co stanowi podstawowy składnik bieli weneckiej, którą kobiety przez wieki rozjaśniały sobie cerę?

Uczestnik miał bardzo dobrą passę podczas występu w "Milionerach". Na drodze do zwycięstwa, przy pytaniu za 75 tysięcy złotych, pojawiła się trudność. Pan Andrzej usłyszał od Huberta Urbańskiego następujące pytanie: Co stanowi podstawowy składnik bieli weneckiej, którą kobiety przez wieki rozjaśniały sobie cerę?

Odpowiedzi były następujące: 

A. ołów

B. arszenik

C. rtęć

D. strychnina

"Milionerzy". Co stanowi podstawowy składnik bieli weneckiej, którą kobiety przez wieki rozjaśniały sobie cerę?

Jak brzmi prawidłowa odpowiedź na pytanie: Co stanowi podstawowy składnik bieli weneckiej, którą kobiety przez wieki rozjaśniały sobie cerę?

Ołów był wykorzystywany przez wieki do rozjaśniania cery. Poprawną odpowiedzią jest odpowiedź A. Uczestnik niemal bez zawahania się podał prawidłową odpowiedź, dzięki czemu mógł dalej walczyć o milion.

Uczestnik przez chwilę rozważał możliwość wykonania telefonu do przyjaciela. Pan Dawid nie miał pojęcia, ale zasugerował strychninę, którą uczestnik kojarzył z wypełnianiem zmarszczek. Postanowił posłuchać głosu serca i zaznaczył ołów, który okazał się być prawidłową odpowiedzią.

"Milionerzy". Uczestnik długo zastanawiał się nad prawidłową odpowiedzią i odpadł na pytaniu za 125 tysięcy

W jednym z odcinków "Milionerów" padło pytanie o znaczenie terminu "In silico". Uczestnik od razu wykluczył jedną z odpowiedzi, a potem długo rozmyślał. Z ogromną wątpliwością zaznaczył odpowiedź C, czyli "za pomocą komputera". Niestety nie miał racji. "In silico" znaczy w krzemie i dotyczy symulacji komputerowych i modelowania procesów fizycznych oraz chemicznych, na przykład podczas badania białek.

Więcej o: