Zarobki aktorów tureckich seriali szokują. Kto zarabia najwięcej? Znane w Polsce gwiazdy mają ogromne gaże

Popularność seriali znad Bosforu zdecydowanie przekłada się na wypłaty, jakie otrzymują grający w nich aktorzy. Rekordziści mogą liczyć nawet na ok. 100 tys. zł za odcinek. Która z gwiazd tureckich seriali zarabia najwięcej?

Jesień to początek nowej ramówki telewizyjnej także w Turcji. Kończy się sezon ogórkowy, ruszają nowe sezony seriali, a wraz z nimi rośnie zainteresowanie grającymi w nich aktorami. Z racji tego prowadzące emitowanego w Turcji na kanale TV8 telewizyjnego magazynu "Müge ve Gülsen'le 2. Sayfa" ujawniły zarobki popularnych gwiazd. Biorąc pod uwagę, jaką oglądalnością seriale znad Bosforu cieszą się nie tylko w rodzimej Turcji, ale również w innych krajach (przykładowo, jak podaje serwis Wirtualnemedia, losy bohaterów "Wspaniałego stulecia" śledziło średnio 2,3 mln polskich widzów), trudno dziwić się, że stawki, jakie niektórzy otrzymują za jeden odcinek produkcji, zwalają z nóg.

Zobacz wideo Skąd wziął się w Polsce fenomen tureckich seriali?

Znamy zarobki aktorów tureckich serial. Te kwoty robią wrażenie

Halit Ergenç, znany w Polsce z takich produkcji jak "Wspaniałe stulecie" i "Zraniona miłość", należy do najlepiej zarabiających tureckich aktorów serialowych. Za jeden odcinek produkcji dostaje 250 tys. TL (ok. 114 tys. zł). 

 

Na podobną stawkę może liczyć Burak Özçivit, kolega Ergença z planu "Wspaniałego stulecia", w naszym kraju znany również jako Kemal z "Wiecznej miłości".

 

Nieco mniej, bo "jedynie" 200 tys. TL (ok. 90 tys. zł) za odcinek dostają Kivanç Tatlitug, określany mianem tureckiego Brada Pitta (znany z takich produkcji jak "Imperium miłości", "Meandry uczuć", "Zakazana miłość") oraz Kenan Imirzalioglu ("Ezel", "W imię sprawiedliwości").

 
 

Ile zarabiają tureckie aktorki?

W dalszej części listy najlepiej opłacanych tureckich aktorów serialowych znalazły się kobiety. Wśród nich największa stawka za odcinek to 150 tys. TL (ok. 68 tys. zł). Tyle zarabiają: Beren Saat, gwiazda produkcji "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" czy "Grzech Fatmagül",

 

Fahriye Evcen, której w Polsce popularność przyniosła rola w "Imperium miłości":

 

Serenay Sarikaya, która zagrała w serialach "Medcezir" i "Fi":

 

Oraz Cansu Dere, kolejna turecka gwiazda znana w naszym kraju za sprawą "Wspaniałego stulecia":

 

Listę zamykają Hande Ercel ("Miłosne potyczki", "Czarna perła") oraz Demet Özdemir ("Wymarzona miłość") - obydwie zarabiają po 100 tys. LT (ok. 45 tys. zł) za odcinek. Dodatkowo Ercel może pochwalić się gigantyczną liczbą obserwujących na Instagramie. Konto aktorki śledzi 25 milionów osób!

 
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.