"Krawcowa z Madrytu" na TVP 2. Wielki romans z hiszpańską wojną domową w tle. Kto jest kim w serialu? Ile będzie odcinków?

"Krawcowa z Madrytu" to nowy hiszpański serial, w którym zobaczymy miłość, zdradę i wielką politykę. Nie zabraknie też spisków i szpiegów, a wszystko to w pięknych plenerach Maroka i Hiszpanii. Kto jest kim w serialu? Ile będzie odcinków? Wyjaśniamy.

"Krawcowa z Madrytu" jest ekranizacją bestsellerowej powieści hiszpańskiej pisarki Marii Dueńas. Akcja serialu toczy się w czasach hiszpańskiej wojny domowej (1936-1939).

Zobacz wideo "Lucyfer" powróci z 2. częścią 5. sezonu już 28 maja. Co czeka bohaterów w nowych odcinkach?

'Na dobre i na złe'"Na dobre i na złe". Do obsady dołącza król polskich komedii romantycznych

"Krawcowa z Madrytu". Kim jest główna bohaterka?

"Krawcowa z Madrytu" opowiada o losach Siry, utalentowanej krawcowej, która porzucona przez kochanka, rozpoczyna nowe życie w Maroku. Klientkami jej salonu krawieckiego zostają bogate klientki z kosmopolitycznej hiszpańskiej kolonii. Znajomości Siry nie umkną uwadze angielskiego wywiadu.

Sira wraca do Madrytu, gdzie otwiera atelier mody damskiej. Prowadzi tam nie tylko krawiecką działalność. Sira podejmuje się ryzykownej misji na rzecz wywiadu brytyjskiego.

"Krawcowa z Madrytu". Kogo zobaczymy na ekranie?

W serialu "Krawcowa z Madrytu" zobaczymy m.in. Adrianę Ugarte, która wciela się w główną bohaterkę Sirę Quiroga. Fani filmów Pedro Almodovara mogą ją pamiętać z filmu "Julieta". Z kolei Tristán Ulloa zagra Juana Luisa Beigbedera - autentyczną postać wysokiego komisarza w Protektoracie Maroka, a następnie ministra spraw zagranicznych w rządzie Francisco Franco. Ponadto zobaczymy Francesco Garrido jako Vázquez, Carlosa Santosa jako Féliksa oraz Hannah New jak Rosalindę Fox.

Muzykę do serialu skomponował César Benito. Album ze ścieżką dźwiękową zdobył wiele nagród, w tym za najlepszą muzykę w hiszpańskiej telewizji.

Adriana Ugarte, odtwórczyni głównej roli w serialu 'Krawcowa z Madrytu'"Krawcowa z Madrytu". Jak prywatnie wyglądają gwiazdy serialu?

"Krawcowa z Madrytu". Kiedy i o której emisja serialu?

Serial będzie można oglądać d poniedziałku do czwartku, o godz. 21.50 na antenie TVP 2. Emisja pierwszego odcinka już 31 maja 2021 roku. Łącznie zostanie wyemitowanych 17 odcinków.

Historyczny serial został nakręcony w 2013 roku i zyskał sobie ponad pięciomilionową widownię. Czy "Krawcowa z Madrytu" również podbije serca polskich widzów?