"Milionerzy". W zwierzyńcu niebieskim nie ma przedstawiciela? Przez to pytanie pan Tomasz odpadł z programu

"Milionerzy". W tym odcinku teleturnieju padły trudne pytania. Zobaczcie, jak poradzili sobie z nimi uczestnicy.

W 266. odcinku programu "Milionerzy" zobaczyliśmy pana Piotra. Mężczyzna zaczął od pytania o 2 tysiące złotych. Pierwsze pytanie nie sprawiała mu żadnego problemu. 

Zobacz wideo Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo

Narkolepsja to:

A. uzależnienie od opiatów 

B. lęk przed leczeniem

C. zaburzenie snu 

D. uporczywa czkawka

Pan Piotr jako znawca kaw wiedział, że prawidłowa odpowiedź, to zaburzenie snu. Nad kolejnym pytaniem zastanawiał się nieco dłużej i ostatecznie skorzystał z koła "pół na pół". Chodziło o budowę samochodu:

Co intercooler chłodzi w samochodzie

A. olej

B. powietrze 

C. benzynę

D. wodę

Oczywiście prawidłowa odpowiedź to powietrze. Pan Piotr w ten sposób wygrał 5 tysięcy złotych. W walce o 10 tysięcy musiał zmierzyć się z nietypowym pytaniem. 

Polski Szczęsny to łaciński:

A. Kalikst

B. Feliks

C. Kornel

D. Gracjan

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie to Feliks.

Przy kolejnym pytaniu mężczyzna wykorzystał kolejne koło ratunkowe. Pan Piotr został zapytany o całkowanie. Niestety, nie znał odpowiedzi, skorzystał więc telefonu do przyjaciela i zadzwonił do taty. A sprawiające Piotrowi pytanie brzmiało:

Symbol całki przypomina:

A. rozciągnięte S

B. rozjechane C

C. kopnięte H

D. W do góry nogami

Tata bohatera powiedział mu, że prawidłowa odpowiedź to rozciągnięte S. Tak też pan Piotr zaznaczył i zyskał 20 tysięcy złotych. Ostatecznie mężczyzna pomylił się przy przy pytaniu o 75 tysięcy złotych. A oto feralne pytanie. 

W zwierzyńcu niebieskim nie ma przedstawiciela:

A. stawonogów

B. owadów

C. strunowców

D. ssaków

Pan Piotr obstawiał, że chodzi o strunowce. Niestety, nie miał racji, bo chodziło o owady. Ostatecznie ze studia programu "Milionerzy" uczestnik wyszedł z 40 tysiącami złotych. 

"Milionerzy". Kolejny uczestnik programu zaczął mocno

Przed zakończeniem programu na fotel obok Huberta Urbańskiego dosiadał się Tomasz Szczygieł. Mężczyzna zdążył usłyszeć tylko dwa pytania. Po nich wybrzmiał gong, który oznajmił, że odcinek dobiegł końca. O tym, czy pan Tomasz dojdzie do pytania o milion, dowiemy się w kolejnym odcinku programu "Milionerzy".