Milionerzy. Czym jest laska nebeska i profiterolki? Pani Agnieszka zaryzykowała wszystko

Czym jest po czesku laska nebeska i czym są profiterolki? - takie pytania usłyszała pani Agnieszka w dzisiejszym odcinku show "Milionerzy" w TVN. Uczestniczka zaryzykowała wszystko i... dużo straciła. Jakie były poprawne odpowiedzi na te pytania?

Czym jest po czesku "laska nebeska"? Czym są profiterolki? Z takimi pytaniami zmierzyła się pani Agnieszka we wtorkowym odcinku programu "Milionerzy" w TVN. Z każdym zagadnieniem radziła sobie bez większych problemów, ale "laska nebeska" ją pokonała.

Milionerzy. Czym są profiterolki i laska nebeska?

Pytanie o profiterolki miało dać uczestniczce 20 tysięcy złotych. Do wyboru były tradycyjnie cztery możliwe odpowiedzi.

Profiterolki...

  • A mają trzy kółka i hamulec
  • B nawijamy na szpule
  • C tną bobiny papieru
  • D nadziewamy bitą śmietaną

Pani Agnieszka sporo zaryzykowała i wybrała odpowiedź D, kierując się intuicją i brzmieniem nazwy. Profiterolki od początku kojarzyły jej się ze słodką przekąską i... taka odpowiedź była poprawna - profiterolki nadziewamy bitą śmietaną.

Profiterolki to małe, francuskie ciasteczka ptysiowe, niekiedy nadziewane bitą śmietaną, lodami lub słodkim kremem. Ryzyko się opłaciło i pani Agnieszka po reklamie mogła grać dalej. Kilka pytań (i tysięcy złotych) później trafiła jednak na pytanie o język czeski.

Po czesku laska nebeska, po polsku?

  • A ładna dziewczyna
  • B chabrowy kijek
  • C łaska boska
  • D miłość nie z tej ziemi

Wydawało się łatwe i intuicyjne, ale... niestety. Pani Agnieszka zaznaczyła odpowiedź A (ładna dziewczyna) i tym samym straciła szanse na wygranie miliona. Prawidłowa odpowiedź na pytanie "Po czesku laska nebeska, po polsku?" to miłość nie z tej ziemi.

Milionerzy. Powtórki odcinków

TVN od grudnia 2018 emituje wieczorową porą powtórki programu "Milionerzy" - tak będzie aż do wiosny 2019. Dopiero wtedy zobaczymy w TVN nową serię "Milionerów", która już jest w trakcie realizacji.