Maciej Orłoś ostro o TVP: Takiego przegięcia nie było nigdy. Wróci? U Kuby Wojewódzkiego podał warunki

Maciej Orłoś w programie Kuby Wojewódzkiego skomentował swoje odejście z TVP. Przy okazji ostro podsumował to, co się dzieje w stacji.

Maciej Orłoś przez ponad ćwierć wieku był gospodarzem "Teleexpressu". Po zmianie władzy był jednym z tych dziennikarzy, którzy musieli opuścić TVP, ponieważ nie pasowali do nowej wizji stacji.

W rozmowie z Kubą Wojewódzkim przyznał, że wprawdzie program mu się nie śni, ale jednak tęskni za nim.

Jak długo prowadzisz ten program? 15 lat? A, ja prowadziłem swój ponad 25 lat. Wyobraź sobie, że nagle przestajesz go prowadzisz. Tęskniłbyś? - pytał retorycznie Wojewódzkiego.

Ten z kolei zapytał gościa, czy wyobraża sobie warunki, na jakich mógłby wrócić do TVP.

Nie widzę takiej możliwości, bo przestałem wierzyć w tę instytucję - odparł Oroś. - Nie wierzę, żeby politycy kiedykolwiek przepracowali ten temat i żeby zabezpieczyli media publiczne, w tym telewizję publiczną, przed wpływami i naciskami polityków, czyli ich samych. Mówię o doświadczeniu wszystkich ekip po 89 roku, ta sprawa nigdy nie została uregulowana, można mówić o finansowaniu, ale nie wierzę w to, więc nie widzę takiej sytuacji, że ktoś nie przekonuje, panie Maćku pan przyjdzie, wszystko będzie w porządku. Jakbym zobaczył, że jest nowa ustawa, w której prezes telewizji publicznej ma zagwarantowany okres, kiedy nikt nie może usunąć go ze stanowiska, że będą tam gwarancje, że nie będzie telefonów, nacisków, partyjniactwa - ok.

Maciej OrłośMaciej Orłoś TVN/X-News

 Mocno też zrecenzował obecną sytuację w stacji, czyli wspomniane partyjniactwo.

Ono było zawsze, choć w ostatnim czasie ta sytuacja jest wyjątkowa. Tak nigdy nie było, takiego przegięcia w jedną stronę. Czasami, jak widzę, co się tam dzieje, to po prostu nie wierzę - mówił.

Obecnie Maciej Orłoś prowadzi swój program w portalu Wirtualna Polska.

Wiem, że idę w dobrą stronę, wsiadłem do odpowiedniego pojazdu w odpowiednim momencie, bo jedzie w odpowiednią stronę, bo tam jest przyszłość, w internecie - zakończył wątek Orłoś.

JZ

Więcej o:
Komentarze (89)
Maciej Orłoś ostro o TVP: Takiego przegięcia nie było nigdy. Wróci? U Kuby Wojewódzkiego podał warunki
Zaloguj się
 • spyderman2

  Oceniono 132 razy 90

  pisury Przeproście i Spie......cie ze swym "sówerenem" i "balbiną" kłamczyńskim na san eskobar

 • jur.jam

  Oceniono 96 razy 66

  Orłoś to była elegancja ......teraz w TVPisie dopiero widać jak można się zeszmacić !!!!!

 • mimikra1975

  Oceniono 66 razy 50

  Co jest grane, bo nie kumam? Wysyp pisich trolli na PLOTKU?! Panowie, to już żadnego honoru nie macie? To już gazwyb i gazeta.pl wam nie wystarczają?! No naprawdę nie macie co w życiu robić, spać byście po prostu poszli. A nie, żal wam doopę ściska. A w ogóle to wynocha na waszą niezależną, czy inną prawicową gadzinowke!

 • jack1502

  Oceniono 62 razy 42

  Pan Orłoś odszedł z tvpis bo ma honor i klasę, w przeciwieństwie do Ziemca

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 19 razy 15

  Telewizja WP jest nadawana w tzw. "multipleksie ósmym" (MUX-8) przez cyfrową telewizję naziemną. Problem w tym, że trudno ten multipleks odebrać. Może w innych miastach jest lepiej ale np. w Poznaniu jest to bardzo trudne.

 • komercyjny02

  Oceniono 22 razy 14

  Obejrzyjcie sobie na "jutjubie" skecz kabaretu Chyba pt. Igrzyska 2017. Moim zdaniem, naprawdę niezłe. W kabaretonie w Polsacie - było w ostatnią niedzielę po 20:00. I to nawet na żywo.
  Lecz w TVP2 HD to by nie poszło. Tam wolą małośmieszny humor archiwalny z roku . . . 2016. Oczywiście z puszki. Bo a nóż ktoś by kogoś ważnego tam obraził???

 • Gość: pissux

  Oceniono 3 razy 3

  Wróci jak Saharę skuje lód ...

 • Gość: bs

  0

  Kiedys byl niezaleznym dziennikarzem i mial wielka marke nigdy niewypowiadal sie na temat swoich prywatnych pogladow ktore byly tylko jegoi za to go cenilam, bo uwazam ze osoby publiczne niepowinny sie az tak ztym obnosic jak stuhr, a teraz orlos robi to samo jego mowa to mowa nienawisci pluje na PIs, ciekawe ile mu za to placa pewnie duzo skoro do takiej perfidji jest zdolny, nieszanuje sie , , Kuba wojewodzki sam przyznal sie ze stacja tvn go kupila za duze pieniadze, a jego zadaniem bylo przedewszyskim przekraczac coraz wieksze granice......
  Skoro robi to co robi to proponuje zmienic z zawod z dziennikarza niezaleznego obiekktywnego... brak slow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX