Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Nie wszystkie są z Warszawy.
Kuba Wojewódzki, Alicja Bachleda-Curuś, Doda Kuba Wojewódzki, Alicja Bachleda-Curuś, Doda KAPIF.PL/KAPIF

Pochodzenie polskich gwiazd

Polskie gwiazdy najczęściej oczywiście można spotkać w Warszawie, ale nie wszystkie urodziły się w tym mieście. Zobaczcie, kto skąd pochodzi.

Alicja Bachleda-Curuś

Może trudno w to uwierzyć, ale ta "rodowita góralka" urodziła się w meksykańskim mieście Tampico. Aktorka przez kilka pierwszych miesięcy dzieciństwa wychowywała się w Meksyku, gdyż tam pracował jej ojciec, z zawodu geolog. Aktualnie gwiazda mieszka w Los Angeles i podróżuje po całym świecie.

Magdalena Schejbal

Aktorka urodziła się w aktorskiej rodzinie we Wrocławiu. Jednak od dawna mieszka w Warszawie i tutaj robi karierę grając w serialu o kobiecie, która opuszcza Warszawę, by zamieszkać w górach...

Kuba Wojewódzki

Słynny dziennikarz urodził się w Koszalinie, ale szkołę średnią i studia skończył w Warszawie. Tutaj mieszka od wielu lat.

Kayah

Kayah urodziła się w Warszawie, ale jako dziewczynka bardzo wiele czasu spędzała u swoich dziadków w Białymstoku i to miasto wspomina pytana w wywiadach o dzieciństwo.

Edyta Herbuś

Tancerka urodziła się w Kielcach i to tam odnosiła pierwsze sukcesy. Gwiazda często i chętnie wraca do rodzinnego miasta.

Monika Brodka

Monika Brodka pochodzi z Twardorzeczki - wsi koło Żywca. Góralka z krwi i kości.

Joanna Krupa

Amerykańska gwiazda ma oczywiście polskie pochodzenie. Joanna urodziła się w Warszawie, ale w wieku 5 lat wyjechała z mamą do USA. Aktualnie Krupa mieszka w Los Angeles.

Edyta Górniak

Jedna z największych polskich gwiazd, Edyta Górniak, urodziła się w małej miejscowości Ziębice pod Opolem. Przez wiele lat mieszkała w Opolu. Od 17 roku życia mieszka w Warszawie. Ma też dom w Portugalii.

Doda

W zasadzie każdy wie, że Doda pochodzi z Ciechanowa. Gwiazda chętnie wraca do rodzinnego miasta. Ostatnio ufundowała studio w domu kultury, pojawiła się też w swoim dawnym przedszkolu, szkole i liceum.

Maciej Zień

Jeden z najsłynniejszych polskich projektantów Maciej Zień urodził się w Lublinie. Tam odnosił pierwsze sukcesy, jednak prawdziwa sława przyszła dopiero w Warszawie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.