Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Nie wszystkie są z Warszawy.
Kuba Wojewódzki, Alicja Bachleda-Curuś, Doda Kuba Wojewódzki, Alicja Bachleda-Curuś, Doda KAPIF.PL/KAPIF

Pochodzenie polskich gwiazd

Polskie gwiazdy najczęściej oczywiście można spotkać w Warszawie, ale nie wszystkie urodziły się w tym mieście. Zobaczcie, kto skąd pochodzi.

Alicja Bachleda-Curuś

Może trudno w to uwierzyć, ale ta "rodowita góralka" urodziła się w meksykańskim mieście Tampico. Aktorka przez kilka pierwszych miesięcy dzieciństwa wychowywała się w Meksyku, gdyż tam pracował jej ojciec, z zawodu geolog. Aktualnie gwiazda mieszka w Los Angeles i podróżuje po całym świecie.

Magdalena Schejbal

Aktorka urodziła się w aktorskiej rodzinie we Wrocławiu. Jednak od dawna mieszka w Warszawie i tutaj robi karierę grając w serialu o kobiecie, która opuszcza Warszawę, by zamieszkać w górach...

Kuba Wojewódzki

Słynny dziennikarz urodził się w Koszalinie, ale szkołę średnią i studia skończył w Warszawie. Tutaj mieszka od wielu lat.

Kayah

Kayah urodziła się w Warszawie, ale jako dziewczynka bardzo wiele czasu spędzała u swoich dziadków w Białymstoku i to miasto wspomina pytana w wywiadach o dzieciństwo.

Edyta Herbuś

Tancerka urodziła się w Kielcach i to tam odnosiła pierwsze sukcesy. Gwiazda często i chętnie wraca do rodzinnego miasta.

Monika Brodka

Monika Brodka pochodzi z Twardorzeczki - wsi koło Żywca. Góralka z krwi i kości.

Joanna Krupa

Amerykańska gwiazda ma oczywiście polskie pochodzenie. Joanna urodziła się w Warszawie, ale w wieku 5 lat wyjechała z mamą do USA. Aktualnie Krupa mieszka w Los Angeles.

Edyta Górniak

Jedna z największych polskich gwiazd, Edyta Górniak, urodziła się w małej miejscowości Ziębice pod Opolem. Przez wiele lat mieszkała w Opolu. Od 17 roku życia mieszka w Warszawie. Ma też dom w Portugalii.

Doda

W zasadzie każdy wie, że Doda pochodzi z Ciechanowa. Gwiazda chętnie wraca do rodzinnego miasta. Ostatnio ufundowała studio w domu kultury, pojawiła się też w swoim dawnym przedszkolu, szkole i liceum.

Maciej Zień

Jeden z najsłynniejszych polskich projektantów Maciej Zień urodził się w Lublinie. Tam odnosił pierwsze sukcesy, jednak prawdziwa sława przyszła dopiero w Warszawie.

Więcej o:
Komentarze (43)
Skąd pochodzą polskie gwiazdy?
Zaloguj się
 • jadzka

  Oceniono 8 razy 8

  Współczuję mieszkańcom Ciechanowa ich miasto kojarzone jest głównie ze Smrodowatą

 • myo23

  Oceniono 8 razy 8

  No plotku wszystko fajnie tylko dlaczego np. przy pani Herbuś piszecie gwiazda? Jaka z niej gwiazda i czego? W tańcu średnia, w aktorstwie marna, jedynie w byciu celebrytką jest dobra. To, że ktoś ma ładną buzię, jest partnerem kogoś kto osiągnął dużo i że jest jej pełno nie czyni z niej gwiazdy.

 • lancet

  Oceniono 8 razy 4

  @browaryr:jak humorek dzisiaj:

  Dlaczego w Ciechanowie nie ma już balów przebierańców??
  Bo na ostatnim Smroda przebrała się za akumulator i wszyscy ją ładowali. !

 • stasieq

  Oceniono 3 razy 3

  Nie ważne SKĄD jest, Istotne jest to, że ich celebryckość trąci wiochą. A już ta Doda czy dioda którą się tak ogromnie fascynuje tłuszcza heterycka, to totalny kicz i te jej koncerty w remizach strażackich z gażami za nie wiem co.

 • fergalex

  Oceniono 3 razy 3

  Hej no dajcie jakiegoś sławnego celebryta ze Śląska

 • roki1993

  Oceniono 5 razy 3

  Się tej wiochy nasprowadza do Warszawy i karierę robią. Żenada :). Niech już osiągają te szczyty i zdobywają sławę na cały świat i uciekają z Warszawy ^^. Życzę i im i sobie tego :).

 • baba_jaga

  Oceniono 3 razy 3

  A potem wszyscy mówią że w Warszawie mieszkają największe wieśniaki :p

 • grabarz_001

  Oceniono 5 razy 3

  Generalnie ,wniosek jest jeden - wszystkie drogi prowadzą do Warszawy !!! lub z Warszawy w świat/ Krupa/ !
  doda ,to POMYŁKA - bo żadna z niej artystka ! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • wiosnazielona

  Oceniono 4 razy 2

  Ziębice pod Opolem, hahahaha, to jak Koszalin pod Gdańskiem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX