Kariera Mai Sablewskiej - od niani do jurorki "X-Factor"

Jak zaczynała i jak wspięła się na szczyt...
Natalia Kukulska Natalia Kukulska Kapif

Fanka, przyjaciółka, niania...

Maja jako nastolatka była oddaną fanką Natalii Kukulskiej. Prowadziła nawet jej fanklub. Z czasem zaprzyjaźniła się ze swoją ukochaną gwiazdą, a nawet została opiekunką jej dzieci... To okazało się początkiem błyskotliwej kariery.

Katarzyna Kanclerz Katarzyna Kanclerz Agencja Gazeta

Kanclerz - Sablewska

Menadżerskie szlify zdobywała u jednej z najbardziej bezwzględnych, ale i najskuteczniejszych menadżerek polskich gwiazd, Katarzyny Kanclerz. Była jej asystentką.

Michał Wiśniewski Michał Wiśniewski Kapif

Jestem Jaki Jestem

Była mocno zaangażowana w pracę nad produkcją reality show Michała Wiśniewskiego "Jestem jaki jestem".

Virgin Virgin Kapif

Virgin

W Universalu, którym rządziła Katarzyna Kanclerz był początkujący zespół Virgin z mało znaną, ale charyzmatyczną blond wokalistką Dodą. Już na pierwszy rzut oka widać było, że owa wokalistka nie jest zainteresowana zbyt długą pracą zespołową.

Doda Doda Kapif

Doda

Maja zajęła się karierą Dody, gdy ta odeszła z Virgin. Talent piosenkarki w połączeniu z talentem menadżerki wyniósł obie na wyżyny, choć Maja stroniła od błysków fleszy. Doda czuła się w nich zdecydowanie lepiej.

Marina Marina Kapif

Marina

Sukces Dody nie wystarczał Mai. Chciała zainwestować w młody talent. Padło na śliczną Marinę Łuczenko. Zanim jeszcze ktokolwiek usłyszał głos Marina, dzięki umiejętnościom Sablewskiej, piosenkarka zaliczyła kilka okładek i stała się bywalczynią programów telewizyjnych. Nikt nie miał wątpliwości, że Maja to PR-owski megatalent.

Sablewska i Doda Sablewska i Doda Kapif

Rozstanie

Promocja Mariny nie spodobała się jednak Dodzie. Postawiła twarde warunki, które okazały się dla Sablewskiej nie do spełnienia. Wśród wrzawy mediów piosenkarka rozstała się ze swoją menadżerką (albo, jak kto woli menadżerka z piosenkarką).

Edyta Górniak Edyta Górniak Kapif

Edyta Górniak

Gwiazda wprost zakochała się w Mai i bezkrytycznie obwieszczała światu tę miłość, gdy tylko obie panie zdecydowały się na współpracę.

Górniak i Sablewska Górniak i Sablewska Kapif

Koniec diwy

Maja obiecała, że Edyta nagra wreszcie długo oczekiwaną płytę. Zaciągnęła ją do studia, jednocześnie pracując nad odczarowywaniem wizerunku rozhisteryzowanej diwy. Udało się. Górniak odmłodniała, zaczęła się uśmiechać, a dzięki udziałowi w "Tańcu z gwiazdami" Polska przypomniała sobie o tym jak bardzo ją kocha.

X Factor X Factor TVN

X Factor

Ale sielanka nie trwała długo. TVN zwróciła się do Sablewskiej z propozycją wzięcia udziału w hiperprodukcji "X-Factor". Nie jest tajemnicą, że w ciągu kilku tygodni, unikająca do tej pory autopromocji Sablewska zostanie kolejną polską celebrytką. Górniak nie mogła na pozwolić na taką konkurencję we własnym otoczeniu. Ich współpraca właśnie się zakończyła.