Oni zaczynali w "Od przedszkola do Opola". Grzeszczak i Szroeder znacie, w show zasłynął też brat zwyciężczyni "Top Model"

"Od przedszkola do Opola" było emitowane w latach 1995-2007. Przez ten czas w programie mogliśmy usłyszeć mnóstwo obecnych gwiazd, które stawiały tam - prawdopodobnie - pierwsze kroki na wielkiej scenie. Młodzi wokaliści śpiewali wówczas piosenki znanych polskich muzyków. Sylwia Grzeszczak, Natalia Szroeder czy Daria Zawiałow - to tylko niektóre nazwiska, które mogliśmy wtedy poznać. Kto brał udział w znanym programie TVP?
Sylwia Grzeszczak Sylwia Grzeszczak YouTube, Kapif

Sylwia Grzeszczak

Sylwia Grzeszczak wzięła udział w pierwszej edycji programu "Od przedszkola do Opola". To właśnie wtedy w 1995 roku zaśpiewała utwór "Byle było tak" Krzysztofa Krawczyka. W wieku pięciu lat zaprezentowała swój występ, w późniejszych latach doskonaliła swoje umiejętności muzyczne w rodzinnym Poznaniu - najpierw w Państwowej Szkole Muzycznej, później także w liceum o podobnym profilu. W międzyczasie wzięła udział w "Idolu", jednak zakończyła rywalizację na etapie grupowym. Współpracowała też z Agnieszką Włodarczyk, Liberem czy Dominikiem Grabowskim, jednak największą popularność zyskała w 2011 roku, wydając w solowy singiel "Małe Rzeczy". Dziś jej single nuci cała Polska.

Natalia Szroeder Natalia Szroeder instagram.com@natalia_szroeder

Natalia Szroeder

Natalia Szroeder otwarcie przyznaje, że dzięki udziałowi w muzycznym show dla dzieci miała okazję oswoić się z publicznością i sceną. W 2011 roku została laureatką jednego z odcinków "Szansy na sukces", wygraną zawdzięcza utworowi "Cicha woda" Maryli Rodowicz. Jej kariera rozkręciła się już rok później - dokładnie po nagraniu dwóch piosenek z Liberem - "Wszystkiego na raz" oraz "Nie patrzę w dół". Pierwsza z nich przez kilka tygodni z rzędu utrzymywała się wśród najczęściej granych utworów w kraju.

Daria Zawiałow Daria Zawiałow YouTube, instagram.com@zavialovd

Daria Zawiałow

Daria Zawiałow wystąpiła w show TVP w 2000 roku w wieku zaledwie siedmiu lat, gdzie zaśpiewała piosenkę "Rzeka" z repertuaru Wolnej Grupy Bukowina. Jako nastolatka pojawiała się w licznych programach telewizyjnych ("Mam talent", "X Factor", "Szansa na sukces"), jednak prawdziwa sława przyszła wraz z występem na Scenie na Piętrze w Poznaniu w ramach Enea Spring Break. Została wtedy okrzyknięta "objawieniem festiwalu", a jeszcze w tym samym roku jej piosenki "Malinowy chruśniak" i "Kundel bury" królowały na YouTubie.

Katarzyna Sawczuk Katarzyna Sawczuk instagram.com@sawczukkasia

Katarzyna Sawczuk

Katarzyna Sawczuk debiutowała w programie "Od przedszkola do Opola" - najpierw w odcinku z Katarzyną Gärtner i Haliną Frąckowiak, a później z Edytą Górniak. W ciągu kilku następnych lat widzowie mogli ją zobaczyć m.in. w "Mam talent" czy "The Voice of Poland", jednak obecnie jest kojarzona z rolami w polskich serialach i filmach takich jak: "Hotel 52", "Na dobre i na złe" oraz "Miasto 44".

Natalia Krakowiak Natalia Krakowiak instagram.com@nataliakrakowiak, AKPA

Natalia Krakowiak

Natalia Krakowiak czterokrotnie uczestniczyła w programie muzycznym dla dzieci, śpiewając w odcinkach, w których gośćmi były: Eleni, Anna Maria Jopek, Edyta Górniak i Majka Jeżowska. Widać, że młoda wówczas wokalistka pokochała teatr, w którym może łączyć aktorstwo z nabywanymi przez lata umiejętnościami muzycznymi. Jako nastolatka związała się z teatrem Buffo. Od pięciu lat współpracuje z teatrem Roma.

Izu Ugonoh Izu Ugonoh instagram.com@izuugonoh

Izuagbe Ugonoh

Izuagbe Ugonoh pochodzi z wielodzietnej nigeryjskiej rodziny. Jego siostrą jest Osi, zwyciężczyni czwartej edycji "Top Model". To jednak nie ona była pierwszą osobą w rodzinie, która pojawiła się na ekranach telewizorów. Kilkuletni Izuagbe wziął udział w programie "Od przedszkola do Opola", gdzie zaśpiewał "Wiosnę" Skaldów. Mężczyzna jednak od lat nie występuje na scenie - zdecydowanie częściej można go zobaczyć na ringu. Został mistrzem Europy i świata amatorów w formule K-1, czyli na zasadach japońskiego kick-boxigu.

Zobacz też: Piotr Kraśko zaczynał w "5-10-15", a kto w "Od przedszkola do Opola"? Oni dorastali na naszych oczach

Więcej o: