Piotr Kraśko zaczynał w "5-10-15", a kto w "Od przedszkola do Opola"? Oni dorastali na naszych oczach

Jedni zaczynali w przemyśle disco polo, inni w słynnym "5-10-15", a jeszcze ktoś na planie u Wajdy. Niektóre gwiazdy są z nami niemal całe swoje życie. Zobaczcie, kto zaczął karierę w dzieciństwie oraz jakie były to początki.
Alicja Bachleda-Curuś Alicja Bachleda-Curuś Screen z Youtube.com/Kapif

Piotr Kraśko zaczynał w "5-10-15", a kto w "Od przedszkola do Opola"? Oni dorastali na naszych oczach

Jedni zaczynali w przemyśle disco polo, drudzy w filmach edukacyjnych do Wychowania Do Życia, a jeszcze inny na planie u Wajdy. Niektóre gwiazdy są z nami niemal całe swoje życie. Zobaczcie, kto zaczął karierę w dzieciństwie oraz jakie były to początki.

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś swoją karierę zaczynała w 1994 roku, miała wtedy 11 lat. Wystąpiła wówczas na festiwalu piosenki "Majowa nuta". Wykonała utwór "Nie załamuj się", poderwała do tańca niemal całą publiczność. Wygrała, a jej występem zachwycił się sam Zbigniew Wodecki.

W 1995 roku wzięła udział w "Tęczowym Music Boxie" prowadzonym przez Majkę Jeżowską. Jednak to jeszcze nie koniec jej osiągnięć. Niebawem miała nagrać prawdziwy hit z gatunku... disco-polo!

Utwór "Nie załamuj się" nie różni się od innych hitów disco-polo. Melodia wpadała w ucho i piosenka szybko stała się przebojem. Alicja w 1998 roku nagrała do niej teledysk emitowany w programach: Disco Relaks oraz dziecięcym Klips Klaps.

Alicja Bachleda-Curuś jako nastolatka występowała w dziecięcych programach muzycznych i na wielu festiwalach piosenki dziecięcej w całej Europie. W wieku 15-lat nagrała pamiętny, liryczny utwór "Marzyć chcę".

Mateusz Damięcki Mateusz Damięcki Forum/Akpa/Kapif

Mateusz Damięcki

Mateusz Damięcki swoją karierę filmową rozpoczął już w wieku 13 lat. Urodzony w 1981 aktor zagrał wtedy w aż dwóch produkcjach: "Łowca. Ostatnie starcie", a także serialu "Czterdziestolatek dwadzieścia lat później", gdzie zagrał wnuka głównego bohatera. To, że Mateusz zwiąże swoje życie z aktorstwem, było prawie pewne - w końcu cała jego rodzina związana jest z przemysłem filmowym.

Mateusz Damięcki w 1993 roku.Marek Szymanski / FORUM

Sylwia Grzeszczak Sylwia Grzeszczak Screen z Youtube.com/Kapif

Sylwia Grzeszczak

Sylwia Grzeszczak od zawsze marzyła, by zostać piosenkarką. Udało jej się dziecięce marzenie przekuć w prawdziwą karierę. Jak się ona zaczęła? Niepozornie. Grzeszczak jako 5-letnia dziewczynka wystąpiła w programie "Od Przedszkola do Opola". To był jej telewizyjny debiut.

Po kilkunastu latach wróciła w programie "Idol" jako 16-latka. Przed jury zaprezentowała "I will always love you" Whitney Houston.

Joanna Jabłczyńska Joanna Jabłczyńska Screen z Youtube.com/Akpa/Kapif

Joanna Jabłczyńska

Najsłynniejsza polska "Fasolka", czyli Joanna Jabłczyńska swoją karierę rozpoczęła w 1993 roku w telewizyjnym zespole wokalnym, gdzie bardzo szybko stała się solistką. Później mogliśmy ją oglądać w takich programach jak "Tik-Tak" czy "Teleranek".

Piotr Kraśko Piotr Kraśko Screen z Youtube.com/Kapif

Piotr Kraśko

Nie wszyscy wiedzą, że Piotr Kraśko swoją przygodę z telewizją zaczął już jako dziecko! Młody Piotr występował w programie dla młodzieży "5-10-15".

Anna Mucha Anna Mucha EN/Akpa/Kapif

Anna Mucha

Annę Muchę widzowie poznali w filmie "Korczak" w reżyserii Andrzeja Wajdy. 10-letnia wówczas aktorka wcieliła się w rolę wychowanki Korczaka - Sabinki. Potem zagrała główną rolę w filmie "Przeklęta Ameryka" Krzysztofa Tchórzewskiego, jednak prawdziwy sukces przyniosła jej jej rola Danki Dresner w "Liście Schindlera".

Mucha nie przestawała grać też jako nastolatka. W jej emploi znajdziemy takie tytuły jak "Chłopaki nie płaczą", "Panna Nikt" czy seriale "Matki, żony i kochanki", "M jak miłość".

Anna Mucha i Karolina Tchorzewska. Kadr z filmu 'Przeklęta AmerykaEAST NEWS/POLFILM

Natalia Kukulska Natalia Kukulska Okładka płyty Natalii Kukulskiej/AG/WBF

Natalia Kukulska

Ach, któż nie pamięta "Puszka Okruszka" w wykonaniu słodkiej Natalki? Piosenkarka najpierw zawojowała dziecięcy rynek muzyczny, po czym zrobiła sobie przerwę. Po latach wróciła i niezmiennie jest uznawana za jedną z najlepszych wokalistek w Polsce.

Natalia Kukulska, okładka płytyNatalia Kukulska, okładka płyty/Polskie Nagrania

Antoni Pawlicki Antoni Pawlicki Screen z 'W drodze ku dorosłości'/WBF

Antoni Pawlicki

Żeby zyskać sławę i rozpoznawalność, nierzadko potrzeba czasu oraz cierpliwości. Wie o tym 33-letni Antoni Pawlicki, gwiazda głośnego filmu "Big Love", który dość wcześnie zaczynał karierę i ma na swoim koncie kilka niszowych występów.

Antoni Pawlicki w Screen z 'W drodze ku dorosłości'

Jednym z nich jest rola w serii filmów edukacyjnych do WDŻ (Wychowanie do życia) "W drodze ku dorosłości".  Nakręcony w latach 90. serial składał się z 10 odcinków, a każdy z nich poruszał inny problem, z którym w okresie dojrzewania spotyka się młodzież. Jednego z zagubionych nastolatków zagrał Antoni Pawlicki.

Aleksandra Szwed Aleksandra Szwed Akpa/Kapif

Aleksandra Szwed

Swoją karierę zaczynała jako przybrana córka Piotra Fronczewskiego w serialu "Rodzina Zastępcza" w 1999 roku. Miała wtedy 9 lat. Dziś Aleksandra Szwed ma 26 i jest mamą  2-letniego synka. Fani jej talentu mogą ją podziwiać na jej koncertach (jest piosenkarką) oraz na deskach teatru Capitol.

Agnieszka Krukówna Agnieszka Krukówna Screen z Youtube.com/'Janka'/Kapif

Agnieszka Krukówna

Agnieszka Krukówna urodziła się w Chorzowie 1971 roku. Na swój pierwszy casting trafiła już w wieku 12 lat, w dodatku okazał się być szczęśliwym dla Agnieszki - praktycznie od razu dostała rolę w filmie "Panny" Wojciecha Sawy. Ogromną popularność przyniosły jej jednak role w serialach: "Klementynka i Klemens - gęsi z Doliny Młynów" i "Janka", gdzie wcieliła się w rolę tytułowej bohaterki.

Agnieszka Włodarczyk Agnieszka Włodarczyk Screen z Facebook.com/AgnieszkaWlodarczykOfficial/Akpa/Kapif

Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk karierę rozpoczęła w teatrze Buffo. U Józefowicza zaczęła występować w wieku 14 lat i szybko zrozumiała, że aktorstwo jest jej powołaniem. Kamieniem milowym w jej karierze była rola w filmie Macieja Ślesickiego "Sara". Była to trudne wyzwanie dla 16-letniej dziewczyny - musiała grać w scenach erotycznych i rozbieranych.

Agnieszka Kaczorowska Agnieszka Kaczorowska Akpa/Kapif

Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska miała zaledwie 7 lat, kiedy wcieliła się po raz pierwszy w rolę w Bożenki, w telenoweli "Klan". Od tamtej pory pojawia się na małym ekranie regularnie. Co więcej, może się pochwalić nie tylko karierą serialową, lecz także taneczną. Zdobyła Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo świata w kategorii tańców latynoamerykańskich.

Kaja Paschalska Kaja Paschalska Akpa/Kapif

Kaja Paschalska

Kaję Paschalską poznaliśmy dzięki serialowi "Klan". W telenoweli zaczęła grać jako 11-latka i po 20 latach ciągle możemy ją tam oglądać. To praktycznie jej jedyna rola, jeśli nie liczyć epizodów w trzech innych serialach: "Bulinerzy", "Świat według Kiepskich" i "Hotel 52". Oprócz tego od 16 lat stara się zaistnieć na rynku muzycznym. Do jej najbardziej rozpoznawalnych przebojów należą "Przyjaciel potrzebny od zaraz" czy "Mała Chinka".

W maju światło dzienne ujrzała jej nowa produkcja (po 14 latach przerwy) - singiel "Karma".

Adam Fidusiewicz Adam Fidusiewicz Akpa/Kapif

Adam Fidusiewicz

Adam Fidusiewicz urodził się 1985 roku w Warszawie. Swoją przygodę ze sztuką aktorską zaczął w 1995 roku, kiedy to wystąpił spektaklu telewizyjnym "Różany Zamek". Następnie zagrał w musicalach: "Piotruś Pan" oraz "Metro". Jednak rozpoznawalność przyniosła mu dopiero rola Stasia Tarkowskiego z filmu "W pustyni i w puszczy". Obecnie aktor pojawia się regularnie w serialu "Na Wspólnej".