Anna Maria Wesołowska wróciła na salony. 66-letnia sędzia wyglądała fenomenalnie. Co u pozostałych uczestników paradokumentu?

"Sędzia Anna Maria Wesołowska" była pierwszym polskim serialem paradokumentalnym typu court show. Dzięki udziałowi prawdziwych prawników format cieszył się ogromną popularnością. Wypromował też kilka nazwisk. Niestety, nie wszyscy wykorzystali swoje pięć minut sławy. Sprawdzamy, co słychać u jego największych gwiazd.
'Sędzia Anna Maria Wesołowska' 'Sędzia Anna Maria Wesołowska' Screen z serialu

Anna Maria Wesołowska

Anna Maria Wesołowska była swego czasu jedną z największych gwiazd TVN. W popularnym programie grała samą siebie i ogłaszała wyroki w inscenizowanych procesach sądowych. To właśnie paradokument zapewnił jej ogromną rozpoznawalność. Mimo że emisja 'Sędzi Anny Marii Wesołowskiej' zakończyła się osiem lat temu, prawniczka nie zrezygnowała z występów w telewizji.

W 2015 roku ponownie powróciła do TVN. Wcieliła się w postać mediatorki w produkcji 'Wesołowska i Mediatorzy'. Format oparty był na prawdziwych wydarzeniach. Wesołowska wraz z grupą młodych mediatorów rozwiązywała problemy w sposób mądry i sprawiedliwy. Program nie cieszył się jednak dużą popularnością.

Anna Maria Wesołowska z wnuczkami Anna Maria Wesołowska z wnuczkami Bartosz Krupa/East News

Wzorowa babcia

65-latka regularnie gości też w studio 'Dzień Dobry TVN'. W 2018 roku Wesołowska przyszła do 'śniadaniówki' ze swoimi dwiema wnuczkami: Emilią i Ulą. Jak się okazało, była gwiazda TVN jest bardzo aktywną babcią. Oprócz dziergania na drutach i pieczenia ciast chętnie jeździ też na nartach.

Babcia kocha bezgranicznie, ale myślę, że refleksyjnie, mądrze. Bywa, że rodzice troszeczkę hodują dzieci (...), natomiast babcia widzi już w dziecku człowieka, który myśli, czuje, słyszy. Babcia przy dziecku głosu nie podnosi, bo to dziecko może przerazić (...). Dlatego ta miłość babcina jest najważniejsza na świecie - wyznała w 'Dzień Dobry TVN'.

25-02-2020 Warszawa

Wiosenna ramowka TVN fot. P.Kibitlewski

 fot. P.Kibitlewski/ONS
P.Kibitlewski/ONS

Premiera ebooka Anny Marii Wesolowskiej Premiera ebooka Anny Marii Wesolowskiej VIPHOTO/East News

Bez zmian

Dziś Anna Maria Wesołowska ma 66 lat. Pani sędzia wciąż wygląda świetnie i niezmiennie zachwyca szczupłą figurą. Jak widać, pozostała też wierna swojej charakterystycznej fryzurze - blond włosom i grzywce.

Sędzina wydała ostatnio poradnik prawny dla młodzieży formie ebooka - 'Stalking, posiadanie narkotyków i inne czynności zabronione'. Na premierze najnowszej pozycji wyglądała fenomenalnie. Po raz pierwszy od dawna 66-latka postawiła na mniej formalną stylizację i wybrała klasyczną białą koszulę, którą zestawiła z jeansami i szpilkami. Klasa. 

Artur Ł. Artur Ł. AKPA

Artur Ł.

Artur Ł. był jedną z największych gwiazd programu. W latach 2006-2011 grał agresywnego i złośliwego oskarżyciela, który z dużą pewnością siebie sugerował sędzi wysokie kary dla pozwanych. Często zdarzało się, że stawiał przed sądem niewinne osoby. Jednak w życiu prywatnym to on stanął po drugiej stronie.

Adwokat oszukiwał swoich klientów. Brał od nich pieniądze za prowadzenie spraw, których nigdy się nie podjął. Ł. zapłacił za to wysoką cenę. Okręgowa Rada Adwokacka we Wrocławiu nie miała skrupułów i wyrzuciła go z zawodu. Jednak to nie wszystko.

Magdalena Wilk, Artur Ł., Anna Maria Wesołowska Magdalena Wilk, Artur Ł., Anna Maria Wesołowska Kapif

Upadek gwiazdy

Jego sprawą zajął się też sąd. Za przywłaszczanie pieniędzy klientów Artur Ł. w lipcu 2016 roku został skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Były adwokat musiał też zwrócić pokrzywdzonym pieniądze.

Artur Ł. miał rok na zwrot trzem pokrzywdzonym przez niego osobom łącznie prawie 17,5 tys. zł - mówił wówczas w rozmowie z 'Faktem' sędzia Marek Poteralski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Niestety, Ł. nie przejął się wyrokiem i nie zamierzał oddać pieniędzy. Kiedy wreszcie kurator sądowy wysłał do sądu wniosek o odwieszenie kary, sędzia zdecydował się wysłać prawnika za kraty. Co ciekawe, były adwokat nie pojawił się na rozprawie. Swoją nieobecność argumentował problemami zdrowotnymi. Ostatecznie sąd uchylił swoją decyzję i przełożył rozprawę na inny termin.

Artura Ł. nie zobaczyliśmy w reaktywowanym programie "Sędzia Anna Maria Wesołowska", który pojawił się w ramówce stacji TTV w 2019 roku.

Magdalena Wilk Magdalena Wilk GRZEGORZ CIEPIEL/East News

Magdalena Wilk

Magdalena Wilk grała w serialu od pierwszego odcinka. Była też najczęściej występującym w programie adwokatem. Prywatnie prowadzi kancelarię adwokacką w Warszawie. Jest też żoną Jacka Wilka, posła Konfederacji.

W trakcie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku aktywnie wspierała swojego męża. Nagrała nawet żartobliwy spot, w którym naśladując graną przez siebie bohaterkę w "Sędzi Annie Marii Wesołowskiej", mówiła: Wnoszę o skazanie Jacka Wilka na pięć lat ciężkich robót w Brukseli.

Jacek Wilk, Magdalena Wilk Jacek Wilk, Magdalena Wilk Facebook

Zabawna wpadka

Niestety, tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników pani adwokat zaliczyła wpadkę. Pierwsze dane mówiły, że Konfederacja przekroczyła próg wyborczy. Uradowana Magdalena Wilk opublikowała na Facebooku post, w którym poinformowała, że polityk zdobył mandat. Kiedy następnego dnia okazało się, że jej mąż jednak zostaje w Polsce, adwokatka usunęła wpis, który był obiektem żartów internautów.

Prawniczka aktualnie jest aktywna w mediach społecznościowych. Uwielbia też chodzić po górach. 

a
Fot Instagram/ ultraposladach

a
Fot Instagram/ ultraposladach

Paweł Sobczak Paweł Sobczak Piotr Kamionka/REPORTER/East News

Paweł Sobczak

Paweł Sobczak w serialu zadebiutował w trzecim sezonie. Był drugim najczęściej występującym prokuratorem w programie "Sędzia Anna Maria Wesołowska". W odróżnieniu od Artura Ł. był niezwykle opanowany i unikał podczas rozpraw robienia show. Był chwalony za profesjonalizm i doskonałe przygotowanie merytoryczne. Prywatnie jest cenionym adwokatem, który uczestniczył m.in. w głośnym procesie tzw. 'łódzkiej ośmiornicy'.

Specjalizuje się w prawie karnym, reprezentuje pracowników oraz pracodawców w sporach ze stosunku pracy i ubezpieczeń społecznych.