Pamiętacie Alutkę z "Rodziny zastępczej"? Trzepiecińska, która ją grała, zniknęła z show-biznesu. Teraz powróciła i wygląda zjawiskowo

Joanna Trzepiecińska podbiła serca Polaków dzięki roli Alutki w serialu "Rodzina zastępcza". Aktorka jakiś czas temu zniknęła z show-biznesu, choć wciąż spełnia się aktorsko - jest związana z kilkoma teatrami warszawskimi. Teraz jednak powróciła i to w wielkim stylu. Do tego niemal wcale się nie zmieniła. Zobaczcie sami.
Joanna Trzepiecińska Joanna Trzepiecińska AKPA

Joanna Trzepiecińska

Joanna Trzepiecińska jakiś czas temu zniknęła z show-biznesu. Aktorka ostatnio nie gra dużych ról w serialach czy filmach. Na przestrzeni ostatnich lat gościnnie pojawiła się jedynie w pojedynczych odcinkach takich produkcji, jak: "Ojciec Mateusz", "Barwy szczęścia" czy "Na dobre i na złe". 

Teraz jednak 53-letnia aktorka powróciła na salony. 24 maja artystka pojawiła się bowiem na premierze spektaklu "Borys Godunow" w Teatrze Polskim. Na tę okazję Trzepiecińska wybrała czarną sukienkę z tiulowym wykończeniem oraz szerokim pasem w metalicznym odcieniu. Do tego welurowa marynarka i ciemna kopertówka. 

Trzeba przyznać, że aktorka prezentowała się fantastycznie. 

Trzepiecinska Joanna2019-05-24
KAPIF.pl

maj 2019, Premiera spektaklu Borys Godunow, Joanna Trzepiecińska
AKPA

Joanna Trzepiecińska w 'Rodzinie zastępczej' Joanna Trzepiecińska w 'Rodzinie zastępczej' Fot. Alina Gajdamowicz / AG

Rola Alutki w "Rodzinie zastępczej"

Joanna Trzepiecińśka sławę zyskała dzięki roli Alicji Kosoń w "Rodzinie zastępczej". Choć od zakończenia emisji serialu minęło już 10 lat, Polacy doskonale pamiętają gadatliwą i roztrzepaną poetkę Alutkę. 

Z sentymentem wspomina tę postać też sama artystka. 

Zanim zagrałam Alutkę, nie powierzano mi ról komediowych, nie byłam postrzegana jako aktorka charakterystyczna. Mnie samą wtedy ta propozycja zaskoczyła, ale z ciekawością ją przyjęłam, a potem niezwykle polubiłam. To był wdzięczny materiał do grania, z talentem pisany. Mogłam w nim w dowcipny sposób żonglować zgromadzonymi dzięki teatrowi umiejętnościami. Bardzo dobrze wspominam tę pracę - przyznała w jednym z wywiadów.

15.02.2006 WARSZAWA - RADOSC - PLAN SERIALU
Fot. Alina Gajdamowicz / AG

15.02.2006 WARSZAWA - RADOSC - PLAN SERIALU
Fot. Alina Gajdamowicz / Agencja Gazeta

Joanna Trzepiecińska i Piotr Machalica w 1989 roku Joanna Trzepiecińska i Piotr Machalica w 1989 roku Fot. Robert Kowalewski/ Agencja Gazeta

Joanna Trzepiecińska w 1989 roku

Kariera aktorska Trzepiecińskiej rozpoczęła się jednak już w 1987 roku. To wtedy artystka zagrała w serialu "Rzeka kłamstwa". Później pojawiła się w filmie "Dotknięci". W 1989 roku zagrała w "Sztuce kochania" u boku Piotra Machalicy. 

Trzepiecińska w latach 90. często występowała też w spektaklach telewizyjnych. Obecnie związana jest z kilkoma teatrami warszawskimi - gra m.in. w Teatrze Polskim. 

Joanna Trzepiecińska w 2007 roku Joanna Trzepiecińska w 2007 roku KAPIF.pl / Tth4h-?FeOqb=?FGf#z:~&`Vc+s_c]m/M]t-s*L6>1[kss?d;R[_oT2kk

Joanna Trzepiecińska w 2007 roku

Trzepiecińska cieszyła się popularnością również w 2007 roku, kiedy to pojawiła się w polsatowskim programie "Jak oni śpiewają", gdzie zajęła szóste miejsce. 

Joanna Trzepiecińska W 2008 roku Joanna Trzepiecińska W 2008 roku fot. Grażyna Jaworska/AG

Joanna Trzepiecińska W 2008 roku

Joanna Trzepiecińska próbowała swoich sił również w dubbingu. Na tym polu także odniosła wielki sukces. Prawdziwą furorę zrobiła udzielając głosu rybce Dorry w animacjach "Gdzie jest Nemo?" oraz "Gdzie jest Dory?", a także głównej bohaterce filmów o Bridget Jones. 

Joanna Trzepiecińska w 2009 roku Joanna Trzepiecińska w 2009 roku Fot. Michał Grocholski / AG

Joanna Trzepiecińska w 2009 roku

Joanna Trzepiecińska w 2009 roku wystąpiła w Opolu, gdzie zaprezentowała swój talent muzyczny. 

Joanna Trzepiecińska w 2011 roku Joanna Trzepiecińska w 2011 roku Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta

Joanna Trzepiecińska w 2011 roku

W 2011 roku wzięła natomiast udział w koncercie piosenki Agnieszki Osieckiej. 

15.03.2011 KIELCE PIOSENKI AGNIESZKI OSIECKIEJ SPIEWAJA AKTORZY . JOANNA TRZEPIECINSKA
FOT. JAROSLAW KUBALSKI / AGENCJA GAZETA
Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta

Joanna Trzepiecińska z synami w 2015 roku Joanna Trzepiecińska z synami w 2015 roku Mariusz Grzelak/REPORTER/East News

Joanna Trzepiecińska z synami w 2015 roku

Joanna Trzepiecińska prywatnie jest mamą 18-letniego Wiktora oraz 16-letniego Karola. Obaj synowie są owocem jej małżeństwa z Januszem Andermanem. Aktorka rozwiodła się jednak z pisarzem w 2009 roku. 

AG