Alżbeta Leńska przeszła poważną operację mózgu, a jej mąż, Rafał Cieszyński, prosi o modlitwę. Tak wygląda prawdziwa miłość

Alżbeta Leńska w środę, 16 maja, przeszła poważną operację mózgu. W niedzielę, 20 maja, jej mąż, Rafał Cieszyński, poinformował o tym na jej Instagramie. Poprosił o modlitwę za zdrowie żony. To jedno z najbardziej szczęśliwych małżeństw w polskim show-biznesie.
Alżbeta Leńska Alżbeta Leńska Instagram.com/ betalenska

Alżbeta Leńska

Alżbeta Leńska przeszła poważną operację. Fanów aktorki poinformował o tym na jej profilu jej mąż, Rafał Cieszyński.

Piszę na stronie mojej żony, ponieważ wiem, że Ona sama by sobie tego życzyła. Widzę ile wiadomości przychodzi od was... - zaczął wpis na Instagramie pod zdjęciem ukochanej. - Becia nie będzie przez jakiś czas mogła odpowiadać na wasze wiadomości - dodał.

W środę miała bardzo poważną operację mózgu. Prosimy o modlitwę - zwrócił się do internautów.

Alżbeta Leńska Alżbeta Leńska Instagram.com/ rafal_cieszynski

Przyczyny operacji

Nieznane są jednak przyczyny zabiegu. "Super Express" próbował skontaktować się z Cieszyńskim. Ten jednak nie udzielił komentarza:

Nie mogę rozmawiać, jestem w szpitalu - powiedział i zakończył rozmowę.

Za to na jego profilu pojawiło się zdjęcie żony. Pod spodem dodał wiele serc:


Screen z Instagram.com/ rafal_cieszynski

Alżbeta Leńska Alżbeta Leńska Instagram.com/ betalenska

Alżbeta Leńska

Alżbeta Leńska urodziła się 22 sierpnia 1981 w Siemianowicach Śląskich. Pochodzi z rodziny polsko-czeskiej. Jej ojcem jest Tibor Lenský - czeski muzyk, piosenkarz i menedżer Heleny Vondráckovej. Jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Ukończyła również Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku.

Alżbeta Leńska w JOŚ Alżbeta Leńska w JOŚ KAPIF.pl

Kariera Alżbety Leńskiej

W 2002 uczestniczyła w trzeciej edycji reality show TVN-u Agent. Rok później pojawiła się na okładce magazynu "CKM". W 2008 pojawiła się w 4. edycji programu "Jak oni śpiewają", gdzie zajęła 15. miejsce. Była także wziętą modelką.

Prawie 10 lat pozowałam do zdjęć. To była fajna przygoda. A zarobione pieniądze mogłam zainwestować w edukację. Brałam ze sobą notatki i - najczęściej w samolocie - przygotowywałam do matury. A później do sesji egzaminacyjnych - na studiach - mówiła kiedyś w wywiadzie. 

Leńska i Żurek Leńska i Żurek Screen z serialu 'Kryminalni'

Aktorka Leńska

Jej kariera telewizyjna zaczęła się od PR. Najpierw zaproponowano jej poprowadzenie w TVN programu "Gorący patrol", potem był "Agent". Grała wiele ról w wielu polskich serialach. Wystąpiła m.in. w "Na dobre i na złe", "Plebanii", "Kryminalnych" i "Przyjaciółkach".

Alżbeta Leńska i Rafał Cieszyński Alżbeta Leńska i Rafał Cieszyński Instagram.com/ betalenska

Alżbeta Leńska i Rafał Cieszyński

Alżbeta Leńska i Rafał Cieszyński pobrali się w 2007 roku. Są jednym z najszczęśliwszych i najbardziej udanych małżeństw w polskim show-biznesie. Aktorka męża poznała na planie serialu "Anioł Stróż", gdzie Rafał grał główną rolę.

Cieszyłam się, że nieźle mi poszło i w ogóle nie myślałam, że mogę tam spotkać kogoś, kto będzie ważny w moim życiu. Dużo później uświadomiłam sobie, że spełniła się przepowiednia pewnej kobiety sprzed 10 lat: spotka-łam mężczyznę z branży, bruneta, starszego ode mnie, z którym wzięłam ślub. Może to zbieg okoliczności, a może coś w tym jest...- mówiła w wywiadach.

Z jego strony od razu zaiskrzyło. Ona dała mu szansę dopiero kilka miesięcy później...

Rafał Cieszyński Rafał Cieszyński www.instagram.com/rafal_cieszynski

Historia miłości Alżbety Leńskiej i Rafała Cieszyńskiego

Aktorka początkowo broniła się przed uczuciem. Przez pół roku trzymała go na dystans, bo uważała, że jest typem podrywacza. Czym ją ujął?

Jest niezwykle szarmancki. Poza tym bardzo spokojny. Kiedy go poznałam, nawet nie pił alkoholu. Żartujemy, że to ja go sprowadziłam na złą drogę, bo namówiłam na lampkę szampana podczas naszego pierwszego sylwestra (śmiech). On na imprezach zwykle pije sok albo colę. Innymi słowy: jego wygląd nie ma nic wspólnego z charakterem i zasadami, które wyznaje - mówiła w 2008 roku. 

Rafał Cieszyński i Alżbeta Leńska Rafał Cieszyński i Alżbeta Leńska Instagram.com/ betalenska

Dzieci

Rok po ślubie przyszło na świat ich pierwsze dziecko. Dziś są rodzicami 7-letniej Zofii oraz 5-letniego syna Antoniego. Jak zmienił się wtedy ich świat?

Zwariowałam... z radości i przerażenia, że to małe niewinne coś jest teraz na mojej i Rafała łasce! A jak Ją popsuję? Jak źle nakarmię? Jak nie domyślę się o co jej chodzi jak będzie w nocy płakać? Jak źle zmienię pieluszkę albo coś przeoczę??? W sekundę z odważnej osoby z ciętą ripostą stałam się pełną wątpliwości Matką Polką - napisała niedawno na Instagramie.

Alżbeta Leńska Alżbeta Leńska Instagram.com/ betalenska

Alżbeta Leńska

Mocno trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia aktorki.

Więcej o: