Sandra Kubicka o trudnym dzieciństwie. Wychowywali ją dziadkowie. Wytłumaczyła, dlaczego nie miała rodziców

Dziś mogą pochwalić się wieloma sukcesami zawodowymi. Na ściankach pozują z uśmiechem od ucha do ucha. Niestety, w dzieciństwie nie byli szczęśliwi. Te gwiazdy mają za sobą traumatyczne przeżycia.
Sandra Kubicka Sandra Kubicka instagram/sandrakubicka

Sandra Kubicka

Sandra Kubicka to młoda, zdolna i piękna dziewczyna, która mimo młodego wieku, robi światową karierę. Teraz ma bardzo dobry czas. Niedawno zaręczyła się ze swoim narzeczonym i tańczy na parkiecie "Tańca z gwiazdami". Gdy jednak była dzieckiem, nie było kolorowo. Wychowywali ją dziadkowie. Ojciec porzucił matkę, gdy ta zaszła w ciążę, a mama... wyjechała do pracy w USA.

Moja mama miała 19 lat, kiedy mnie urodziła, nie miała wtedy pieniędzy, ani dobrej pracy - powiedziała Sandra w rozmowie z "Super Expressem".
Gdy miałam sześć lat, wyjechała za chlebem do Ameryki, bo chciała zarobić na moje dobre wychowanie. Miała wrócić do Polski po kilku miesiącach... - głos modelki się wówczas załamał.

Mamę zobaczyła dopiero wtedy, gdy była już nastolatką. Po siedmiu latach rozłąki.

Wtedy było mi przykro, że mama mnie zostawiła, ojca nigdy nie znałam. W Dzień Matki dzieciaki śmiały się ze mnie, że istnienie mamy sobie sama wymyśliłam. Po wielu latach miałam możliwość polecieć do USA, gdy wylądowałam na Florydzie, na lotnisku zobaczyłam piękną, wysoką brunetkę, którą znałam jedynie ze zdjęć. Nie mam do mamy żalu, bo w wielkiej miłości wychowywali mnie dziadkowie, a te perypetie nauczyły mnie jak być silniejszą osobą - mówiła Sandra.

Dziś nadal nie widują się zbyt często. Ostatnio jednak pani Grażyna przyleciała do Polski, by kibicować córce w "Tańcu z gwiazdami". 

Dorota Szelągowska Dorota Szelągowska Instagram.com/dotindotin

Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska jest uwielbiana chyba przez większość Polaków. Na wizji zawsze uśmiechnięta i pomocna. Niestety, sukcesy w życiu zawodowym nie przekładały się na życie prywatne. W rozmowie z 'Twoim Stylem' opowiedziała o swoim trudnym dzieciństwie.

- Myślę, żeby dać córce to, czego ja nie dostałam. Postępować tak, by ona nigdy nie musiała chodzić na terapie. Mama zachorowała na raka. Walczyła o siebie, była zrozpaczona, skupiona na leczeniu. Brakowało mi jej uwagi. Bardzo chciałam znaleźć się w centrum jej zainteresowania - wyznała.


Instagram.com/ dotindotin

Córka Katarzyny Grocholi ma za sobą nieprzyjemne relacje z ojcem, a następnie traumatyczne doświadczenia z ojczymem. To wszystko spowodowało, że projektantka wnętrz musiała udać się na terapię.

Katarzyna Grochola, Dorota Szelągowska, Premiera książki
KAPIF.pl

Kuba Błaszczykowski Kuba Błaszczykowski Instagram.com/kuba.blaszczykowski

Kuba Błaszczykowski

Kuba Błaszczykowski też ma za sobą koszmarne wspomnienia z dzieciństwa. Piłkarz dorastał z ojcem pijakiem, którzy znęcał się nad jego matką. Kobieta często zabierała synów i wraz z nimi uciekała przed mężem do swojej matki.

Kiedy Błaszczykowski miał 11 lat doszło do prawdziwej tragedii. Ojciec piłkarza zamordował jego matkę na oczach syna. Mężczyzna trafił na 15 lat do więzienia. W jednej chwili Błaszczykowski stracił obydwoje rodziców. Piłkarzem i jego bratem, Dawidem zajęła się ich babcia, Fela.

30.06.2016 Marsylia , Stade Velodrome .  Jakub Blaszczykowski po nie trafionym karnym po meczu 1 / 4 finalu Polska - Portugalia na Mistrzostwach Europy . 
Fot . Kuba Atys / Agencja Gazeta
Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Błaszczykowski kierowany traumą, w wieku 14 lat, próbował popełnić samobójstwo. Podciął sobie żyły kawałkiem szkła. Blizny zostały do dziś.

Anna Lewandowska Anna Lewandowska Pixathlon/REX/Shutterstock/ EAST NEWS

Anna Lewandowska

Anna Lewandowska nigdy nie miała dobrego kontaktu z ojcem, który lata temu odszedł od rodziny. W 2016 roku trenerka udzieliła bardzo osobistego wywiadu Magdzie Mołek w programie pt. 'W roli głównej'. Opowiedziała w nim o trudnym dzieciństwie. Wyznała, że jej rodzina z dnia na dzień została bez środków do życia. Miała 12 lat, kiedy ojciec odszedł od matki.

- Z dnia na dzień nie mieliśmy pieniędzy. To była największa szkoła życia. Gdy byłam małym dzieckiem, to miałam normalne życie. Tata, mama, dzieci, pieniądze. Było na podstawowe rzeczy, wydatki, rzeczy do szkoły. A potem nie miałam nawet na podręczniki do szkoły. Tak historia rodziny się potoczyła, że zostaliśmy z mamą i zostaliśmy bez środków do życia - wyznała Lewandowska.

Anna Lewandowska z mamą i mężem
Instagram.com/ Anna Lewandowska/ Screen

Od tamtej pory żona polskiego piłkarza miała mocno ograniczone kontakty z ojcem. Kilka miesięcy temu Bogdan Stachurski w rozmowie z 'Dobrym Tygodniem' wyznał, że te relacje udało się nieco naprawić, choć nie zdradził zbyt wiele.

- To moja prywatna sprawa. (...) Trzymam kciuki za Anię i Roberta. Oby im się w życiu udało - powiedział.

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Klara Lewandowska
Instagram/annalewandowskahpba

Kora, Olga Jackowska Kora, Olga Jackowska KAPIF.pl

Kora

Molestowanie seksualne i pobyt w domu dziecka. Te przykre doświadczenia spotkały w dzieciństwie Olgę Jackowską, czyli Korę.

Wokalistka wyznała kiedyś, że była wykorzystywana seksualnie przez księdza.

CcASTINGI DO 11 edycji MBT, 12.2015, fot.WBF, na zdj. Kora Jackowska8BIM8BIM
WBF

Na domiar złego, Kora przebywała też w domu dziecka. Trafiła tam, gdy miała 4 lata, po tym jak matka zachorowała na gruźlicę, a ojciec nie potrafił zająć się czwórką dzieci.

Dla piosenkarki pobyt w domu dziecka był piekłem. Kora spędziła tam 5 lat. Niestety, kiedy udało jej się wrócić do swojego domu i rodziny, spotkała ją kolejna tragedia. Jej ojciec zmarł na zawał. 9-letnia wówczas Kora znalazła jego martwe ciało.

Kora
KAPIF.pl

Edyta Górniak Edyta Górniak KAPIF

Edyta Górniak

Edyta Górniak nie miała łatwego dzieciństwa, o czym wielokrotnie mówiła w wywiadach, kiedy wspominała dom. Jeszcze do niedawna jej widok z matką należał do rzadkości, a panie przez wiele lat zupełnie nie utrzymywały kontaktu. Gwiazda przez lata nie mogła liczyć na wsparcie matki, nawet gdy była bita przez swego ojczyma Zdzisława. O wszystkim wokalistka opowiedziała w rozmowie z 'Super Expressem'.

- Wszystkiego doświadczyłam: upokorzenia, okradzenia, gwałtu... Tak, gwałtu... Było kilka takich osób, które podnosiły miecz, życzyły mi źle, a nawet życzyły mi śmierci. Naprawdę. Mówiąc to w twarz - powiedziała.

Edyta Górniak z mamą i siostrą
KAPIF

Po wielu latach udało jej się pogodzić z matką. Przełom w ich relacji nastąpił w 2015 roku. Był to dla Edyty Górniak szczególny rok, bo obchodziła 25-lecie pracy artystycznej, a swój jubileusz świętowała na festiwalu w Opolu. Ze sceny pozdrowiła wtedy matkę słowami 'Całuję cię, mamo!'.

Edyta Górniak z matką
EastNews

Edyta Górniak z mamą i siostrą
Instagram/edytagorniak

Michał Wiśniewski Michał Wiśniewski Instagram/wisniewski1972

Michał Wiśniewski

Dzieciństwo Michała Wiśniewskiego również nie należało do łatwych. Piosenkarz co jakiś czas wraca do niego we wspomnieniach. W 2014 roku w programie 'Uwaga!' opowiedział o strachu przed pijanym ojcem.

- Lęk, strach i panika. Uciekałem z matką po śniegu do babci, bo przyszedł ojciec pijany i groził nam. Chowałem się z bratem w beczcie po kapuście kiszonej. Uciekaliśmy po prześcieradle z pierwszego piętra. Wszystko można wybaczyć i niczego nie da się zapomnieć.

Koszmar pozostawił niezatarte wspomnienia.

- Gdzieś tam w tle został ten alkohol, głównie przez mojego tatę, który łapał tak zwanego agresora, generalnie był głośny po alkoholu.

Fot. Justyna Rojek/DDTVN/East News Warszawa, 07.04.2017 Na planie programu Dzien Dobry TVN N/Z     Michal Wisniewski          Zdjecie wykonane aparatem: Olympus OM-D E-M5 II
EAST NEWS

Michał Wiśniewski prawie nie znał ojca, ponieważ wychowywał się głównie w domu dziecka. Nie przypomina sobie jednak, żeby ojciec kiedykolwiek go uderzył.

- Nigdy nie pamiętam, żeby tata mnie uderzył, albo mama. Te sytuacje, gdzie uciekaliśmy przed tatą pamiętam, rozmawialiśmy o nich często, pamiętam policję, ale nie pamiętam, żeby tata wobec mnie użył przemocy - mówił wokalista w programie.

Przyznał też, że pozostał w nim wielki żal po tym, jak wyglądało jego dzieciństwo.

- Jak można nie czuć żalu, kiedy nie ma się normalnego domu? Miałem 14 lat, urodziny, poszedłem do swojego taty i wróciłem do niego, zobaczyłem ten barłóg, w którym oni mieszkali i ja bym wszystko oddał, żeby z nim być. Tam było nieczysto, niefajnie, ale to nie było istotne. To było pragnienie powrotu do domu. Mój tata 2 dni po moich urodzinach popełnił samobójstwo i dopiero wtedy poczułem żal. Że ja wyciągnąłem rękę po tylu latach, a on sobie poszedł.

Michał Wiśniewski
Instagram/m_wisniewski1972

Jego matka również była alkoholiczką, na szczęście w porę wyszła z nałogu. Wiśniewskiemu udało się odnowić relację z matką. Mimo wszystko piosenkarz wie, że nie uda mu się odbudować tego, co stracili.

- Życiu jestem teraz wdzięczny, że mam świadomość, że mojej mamie się udało - powiedział gwiazdor.

Peja Peja Instagram.com/ pejaslumsattack

Peja

Peja, właściwie Ryszard Andrzejewski z ciężkimi chwilami w swoim życiu spotkał się, kiedy miał 12 lat. Wtedy zmarła jego matka. Ojciec rapera ponownie się ożenił. Niestety, kiedy Peja miał 20 lat zmarł również jego ojciec.


Instagram.com/ pejaslumsattack

Raper chociaż niewiele mówi o swoim życiu, w jednym z wywiadów zdobył się na szczere wyznanie i przyznał, że przez bardzo długi czas zmagał się z problemem alkoholowym. Po alkohol sięgnął, kiedy miał 12 lat, ale nie było przy nim nikogo, kto mógłby powiedzieć mu, że robi źle. Dzięki swojej żonie, Paulinie udało mu się wyjść z nałogu. Obecnie skupił się na rodzinie.


Instagram.com/ pejaslumsattack

Więcej o: