Ogórek nosi kreacje od Przetakiewicz, Beckham trenuje dzieci Snoopa. A to i tak nie najbardziej zaskakujące przyjaźnie gwiazd

Wspólna praca i wspólni znajomi. Tak rodzą się znajomości gwiazd. Co najciekawsze, przyjaźnić się ze sobą potrafią osoby o skrajnie różnych poglądach na życie, przeszłości i środowiskach, z których się wywodzą. I tak okazuje się, że Joanna Przetakiewicz może mieć dużo wspólnego z Magdaleną Ogórek, David Beckham ze Snoop Doggiem czy Ed Sheeran z Courteney Cox.
Joanna Przetakiewicz i Magdalena Ogórek Joanna Przetakiewicz i Magdalena Ogórek KAPIF

Joanna Przetakiewicz i Magdalena Ogórek

Przyjaźń kandydatki na prezydenta Polski z Joanną Przetakiewicz jest równie ważna, co zobowiązania kampanii wyborczej. Magdalena Ogórek zdołała "poświęcić 45 minut" dla przyjaciółki i pojawiła się na pokazie La Manii. Przetakiewicz, była partnerka Jana Kulczyka, jest dyrektorem kreatywnym tego domu mody. Kandydatka na prezydenta na imprezę przyszła w kreacji, a jakże, właśnie od La Manii.

Będę głosować na Magdę Ogórek! My jesteśmy jednym teamem! Magda jest bardzo śliczną dziewczyną, więc odbieram nasze podobieństwo w kategorii komplementu. Jest też naszą bardzo wierną klientką od samego początku powstania La Manii. Jestem za nią, wspieram ją i jestem z niej dumna! - zdradziła Joanna Przetakiewicz w rozmowie z "Galą".
Joanna Brodzik i Marzena Rogalska Joanna Brodzik i Marzena Rogalska KAPIF

Joanna Brodzik i Marzena Rogalska

Marzena Rogalska i Joanna Brodzik znają się od 15 lat. Zaprzyjaźniły się, gdy Brodzik była na szczycie za sprawą popularności "Kasi i Tomka". Podobno jednym z niewielu dziennikarzy, którzy rozmawiali z nią naturalnie i nie chcieli ogrzać się w blasku jej sławy, była właśnie Marzena Rogalska. Obu ta znajomość bardzo dużo daje. Dziennikarka nauczyła swoją przyjaciółkę odpoczywać.

Kiedy poznałam Brodzik, to ona nie wiedziała, co to są wakacje! Była klasyczną pracoholiczką. Pokazałam jej, że na wakacje można jeździć o każdej porze roku - mówiła Rogalska w ich wspólnym wywiadzie w "Gali".

Kamieniem milowym ich przyjaźni były właśnie wakacje. Panie wyjechały razem na Majorkę.

Chodzimy po tej Palmie, robimy zakupy, wymiatamy rzeczy z półek, pamiętam, że Joaśka chciała, żeby było po równo, więc jak ona coś fajnego znalazła, to zaraz szukała czegoś dla mnie. Mija pierwsza godzina, druga, trzecia, czwarta, piąta... i nagle ona mnie łapie za rękę i tak strasznie dysząc, mówi: "Rogal, chodźmy na jakiś tapas, ja już nie wchłaniam towaru!" (śmiech) Dostałam ataku śmiechu - opowiadała Brodzik dalej w tym samym wywiadzie.

Na tej wycieczce przekonały się, że mocnym spoiwem w ich relacji jest poczucie humoru.

Wielkie gale albo uroczystości wręczania nagród, skądinąd przyjemne, w naszym życiu, czyli Rogala i moim, wiążą się zazwyczaj z tak nieprawdopodobnie śmiesznymi historiami, że nie możemy ich traktować śmiertelnie poważnie. Na przykład nagroda związana z popularnością - transmisja telewizyjna, poważna sprawa, biegnę na ostatnią chwilę, prosto z planu, spóźniona, na bakier ze stylizacją i w ogóle wszystko nie tak. Trzeba wejść na scenę, odebrać nagrodę, ale pośpiech i emocje jakoś się skraplają na człowieku, no i widać to na kreacji. Więc zanim te splendory, to Rogalska, jak w "Jasiu Fasoli", podsadzała mnie do łazienkowej suszarki do rąk, żebym mogła te skroplenia wysuszyć - opowiadała Brodzik w cytowanej już rozmowie z "Galą".

15 Urodziny Radia Złote Przeboje15. Urodziny Radia Złote Przeboje

Arciuch Tamara, Socha Malgorzata, Cegielska Agnieszka Arciuch Tamara, Socha Malgorzata, Cegielska Agnieszka KAPIF

Małgorzata Socha, Agnieszka Cegielska i Tamara Arciuch

Panie zaprzyjaźniły się w czasie siódmej edycji "Tańca z gwiazdami". Już wcześniej pracowały w TVN, ale nie miały okazji poznać się bliżej. Zmieniły to treningi układów tanecznych do kolejnych odcinków programu. Odbywały się o tej samej porze i w sąsiadujących ze sobą salach. Wymęczone tancerki podnosiły się na duchu i tak rodziła się przyjaźń na lata. Ponoć często spotykają się na plotki razem z partnerami, chętnie chodzą też na imprezy tylko we trójkę, chociażby na mecz Politycy kontra Gwiazdy TVN czy koncert Madonny.

Arciuch Tamara, Cegielska Agnieszka, Osyda Joanna, Socha MalgorzataKAPIF

Małgorzata Socha, Agnieszka Cegielska i Tamara ArciuchKAPIF

Olejnik Monika, Kaya Olejnik Monika, Kaya KAPIF

Monika Olejnik i Kayah

Monika Olejnik i Kayah poznały się przez partnera Olejnik, dziennikarza Tomasza Ziółkowskiego. Gościł Kayah w swoim programie. W czasie rozmowy uznał, że panie świetnie by się ze sobą dogadały i je ze sobą umówił. Miał rację, bo dziennikarka i piosenkarka szybko znalazły nić porozumienia. Okazało się, że ich wspólną słabością są m.in. buty na wysokich obcasach. O swojej przyjaźni opowiedziały w "Gali".

W Monice niesamowite jest to, że umie połączyć bycie atrakcyjną kobietą z wiedzą i charyzmą. No i ma świetny gust - stwierdziła Kayah.
A mnie bardzo podoba się to, że Kayah nie dość, że sama jest fantastyczną piosenkarką, autorką tekstów, bardzo kreatywną artystką, to jeszcze ma czas i serce, żeby kreować nowych twórców. Imponuje mi tym, że nie zazdrości nikomu talentu. To niesamowite, że ma jeszcze siłę zabiegać o karierę innych. W dzisiejszych czasach to jest bardzo rzadkie - uzupełniła Olejnik.

Monika Olejnik i Kayah"Gala"

Agata Młynarska i Joanna Kurowska Agata Młynarska i Joanna Kurowska KAPIF

Agata Młynarska i Joanna Kurowska

Młynarska i Kurowska, choć podobno są jak dwa żywioły, przyjaźnią się od lat. To właśnie dzięki Agacie Joanna poznała swojego męża Grzegorza. Za co panie tak się lubią?

Mnie ujęła pogoda ducha Joanny i to, że jest takim rajcownikiem - powiedziała Kurowska w "Gali".
A mnie w Agacie spodobało się to, że jest osobą, która się bardzo rozwija. Do takich osób lgnę. Są mi bliskie i od nich się uczę - dodała w wywiadzie Kurowska.

Panie powtarzają, że bardzo dużo ich łączy. Co na przykład?

Nietolerancja dla banału i tandety - powiedziała Kurowska w "Gali". - Wydaje mi się, że ten rodzaj przyciągania i podobieństw jest bardzo dobry w przyjaźni. Nawet lakier do paznokci mamy dzisiaj taki sam.

Gdy we wrześniu 2014 roku zmarł mąż Kurowskiej, dziennikarz TVP Grzegorz Świątkiewicz,  Młynarska pomogła przyjaciółce przetrwać ciężkie chwile.

W tym trudnym momencie Agata bardzo się sprawdziła. Ja jestem wdową, a u niej rodzi się cudowny związek, to dwa różne stany, ale i tak potrafimy się wspierać. Agata potrafiła przyjechać do mnie wieczorem po całym dniu pracy, żeby sprawdzić, czy wszystko u mnie w porządku - powiedziała Joanna Kurowska w rozmowie z "Show".

Z kolei prezenterka przekonała się, że może liczyć na przyjaciółkę, kiedy sama ciężko zachorowała.

Kiedyś jednak znalazłam się w autentycznym krachu zdrowotnym. Byłam w szpitalu zakaźnym ciężko chora, w sytuacji, w której właściwie nie miałam nikogo, u kogo mogłabym się znaleźć podczas rekonwalescencji, gdzie czułabym się dobrze, bezpiecznie i bez poczucia, że moja obecność jest problemem - wyznała Młynarska. - Joanna powiedziała, że mam zamieszkać u niej. Oddała mi swój pokój, zapaliła świece, pościeliła łóżko i ja jako ten Łazarz dochodziłam do siebie.

Panie przyznają też, że mają romans, ale...

Mamy romans. Intelektualny. To, co nam się z Agatą przydarzyło, to jest coś bardzo ładnego. Przecież ludzie mogą przejść przez życie i nie doświadczyć prawdziwej przyjaźni.

joanna kurowska, agata młynarska.FORUM

joanna kurowska, agata młynarskaFORUM

Curtis 50 Cent Jackson i Bette Midler Curtis 50 Cent Jackson i Bette Midler STORMS MEDIA GROUP/Bulls

50 Cent i Bette Midler

Raper i aktorka poznali się w 2009 roku, pracując wspólnie przy charytatywnej akcji odbudowy parków miejskich (New York Restoration Project). Bette Midler wyznała wówczas:

Jest najnowszym członkiem naszego plemienia i sprawił, że chce mi się żyć.

Dodała, że Curtis "50 Cent" Jackson to wspaniała gwiazda.

Jest jak Ojciec Chrzestny z Queens. Chciałabym z nim coś zrobić muzycznie, ale jestem 30 lat starsza i nie umiem rapować. Ale chętnie zaśpiewałabym w "Get Rich or Die Tryin".
To byłby gorący duet. Ale dla niej muszę zrobić coś nowego, coś specjalnego - skomentował 50 Cent.

Pracowali wspólnie jeszcze przy kilku innych projektach odnowy miejskiego krajobrazu. Oboje kochają Nowy Jork, muzykę i filmy. Nic dziwnego, że potrafili się dogadać.

50 Cent i Bette MidlerDonna Ward / PR Photos / Donna Ward / PR Photos

David Beckham i Snoop Dogg David Beckham i Snoop Dogg Brian Aris/Live 8

David Beckham i Snoop Dogg

Jeszcze w Londynie w 2005 roku wspólnie promowali koncert charytatywny Live 8. Jednak David Beckham i Snoop Dogg stali się dobrymi znajomymi dopiero, gdy gwiazda piłki nożnej przeniosła się z rodziną do Los Angeles. W 2007 roku pod bacznym okiem Beckhama pilnie trenowali synowie Snoopa, Corde i Cordell. Przy tej okazji Brytyjczyk wystąpił w reality show rapera, "Snoop Dogg's Fatherhood".

W 2010 roku panowie nagrali wspólnie reklamę Adidasa utrzymaną w klimacie "Gwiezdnych wojen". Dwa lata później Beckham podkładał głos w filmie animowanym "Opowieść Wigilijna". Snoop, niczym skąpiec Scrooge, przeżywał spotkania z duchami minionych świąt - jednym z nim był piłkarz. Po drodze ich przyjaźń stała się tak dobra, że raper, nagrywając nowe płyty, wysyła krążki gwieździe futbolu jako jednemu z pierwszych.

Jest świetnym ojcem, wspaniałym mężem i przyjacielem. Cenię naszą przyjaźń. Z niektórymi ludźmi spotykamy się w życiu przez zupełny zbieg okoliczności - wyznał Beckham.

Snoop Dogg i David BeckhamScreen z Youtube.com

Screen z Youtube.com

Beyonce i Blake Lively Beyonce i Blake Lively FACE TO FACE/Eastnews

Beyoncé i Blake Lively

Gdy w maju 2014 roku Beyonce zaproponowała Blake Lively rolę w teledysku zapowiadającym wspólną trasę koncertową piosenkarki i jej męża, Jaya Z, wiele osób zastanawiało się: skąd one się znają? Obie panie, z wianuszkiem innych gwiazd, biorą udział w charytatywnym projekcie domu mody Gucci "Chime For Change".

Poznały się w 2010 roku i wspólnie pozowały do zdjęć podczas imprezy promującej biżuterię, a prowadzonej przez Beyoncé.

O mój Boże! Chcę, żeby Beyonce została matką moich dzieci. Była niesamowita. Ja nie potrafię nawet tego dobrze wyrazić słowami - tak w 2013 roku Lively skomentowała koncert przyjaciółki na finałach ligi NFL.

Agata Kulesza i Małgorzata Kożuchowska Agata Kulesza i Małgorzata Kożuchowska KAPIF

Małgorzata Kożuchowska i Agata Kulesza

Znają się ponad 20 lat. Małgorzata Kożuchowska z Torunia, a Agata Kulesza ze Szczecina przyjechały do stolicy studiować aktorstwo. Zamieszkały w jednym akademiku. Wspólnie chodziły na imprezy, premiery i egzaminy.

Kiedyś, akurat nie było mnie w domu, zorganizowała niezwykłą imprezę dla studentów z wymiany zagranicznej, ludzie siedzieli nawet w łazience i na balkonie. Zastanawiałam się później, dlaczego sąsiedzi patrzą na mnie tak dziwnie - mówiła dla "Pani" Kulesza o Kożuchowskiej.

Potem obie pracowały w Teatrze Dramatycznym. Ponoć, gdy Kożuchowska straciła kiedyś głos na scenie, Kulesza głośno zza kulis wypowiadała jej kwestie. Choć ścieżki ich kariery przez lata biegły nieco inaczej, przyjaźń pozostała. To właśnie Agata Kulesza była najważniejszym gościem na 40. urodzinach Kożuchowskiej. Przyjaciółka także pomagała jej urządzić dom.

Zdjęcie, które Małgorzata Kożuchowska wrzuciła niedawno na swój profil na Facebooku, pokazuje dawną paczkę, do której należały też Agnieszka Wosińska i Danuta Stenka.

Małgorzata Kożuchowska z koleżankami z branżyFacebook.com/MalgorzataKozuchowska

Premiera filmu SALA SAMOBOJCOW  Multikino Zlote Tarasy  28.02.2011  FOT. WBF/PodlesWBF

Ed Sheeran i Courteney Cox Ed Sheeran i Courteney Cox Screen z Instagram.com

Ed Sheeran i Courteney Cox

To jedna z mniej oczywistych przyjaźni w tym zestawieniu. Brytyjski kompozytor i piosenkarz Ed Sheeran poznał aktorkę przez wspólnego znajomego jeszcze w 2013 roku. Musieli szybko przypaść sobie do gustu, bo niewiele później Sheeran mieszkał w domu Courteney w Malibu. Spędził pod jej dachem aż trzy miesiące. Ten czas poświęcił na tworzenie utworów na nową płytę.

Nie płaciłem czynszu, ale musiałem ścielić łóżka i parzyć herbatę. Gdy mieszka się w domu przyjaciół, to traktuje się ten dom jak własny - skomentował Sheeran.

Co ciekawe, to Ed poznał aktorkę z jej narzeczonym, Johnnym McDaidem z grupy Snow Patrol.

Ed Sheeran oraz Courteney Cox i Johnny McDaidDan Curwin/CHARLES SYKES/INVISION/AP/

Bear Grylls i Jake Gyllenhaal Bear Grylls i Jake Gyllenhaal mat. prasowe Discovery / Screen z Youtube.com

Bear Grylls i Jake Gyllenhaal

Tak rodzą się męskie przyjaźnie. Spec od survivalu, Bear Grylls urządził aktorowi Jake'owi Gyllenhaalowi prawdziwą szkołę przetrwania. Na potrzeby jednego z odcinków programu "Man vs. Wild" telewizji Discovery, w 2011 roku zabrał gwiazdora na Islandię. Zimno i wichura towarzyszyły im niemal przez całą drogę po skalistej wyspie.

Dla mnie liczy się odkrywanie nieznanego - Gyllenhaal powiedział o wyprawie, której żaden z nich nie zapomni.
Dzika przyroda odsłania prawdę o człowieku. Nie o jego kondycji fizycznej, tylko o tym, co ma w głowie - Grylls powiedział o swojej "lodowej" przygodzie z Gyllenhaalem.

Bear był ponoć pełen uznania dla determinacji aktora.

Bear Grylls i Jake GyllenhaalScreen z Youtube.com

Eva Longoria i Serena Williams Eva Longoria i Serena Williams PICHICHI / SPLASH NEWS/Eastnews

Serena Williams i Eva Longoria

Jak odpoczywała Serena Williams po wygraniu Miami Open kolejny raz w życiu? Przy basenie, plotkując z kumpelą Evą Longorią. W ten sposób spędziły całą Wielkanoc. Aktorce towarzyszył partner, Jose Antonio Baston. Panie opalały się, rozmawiały, a nawet w tym samym momencie chwyciły za telefony. Portal "Daily Mail" pozwolił sobie przy tej okazji na "żarcik".

SMS-sują do siebie? - pisze.

Kto by jednak zwracał uwagę na SMS-y, kiedy Longoria miała na sobie kuse, różowe bikini ledwo zakrywające jej krągłości. Williams postawiła na bardziej zachowawczy fason i wybrała pomarańczowy zabudowany kostium.

EXCLUSIVE TO INF. April 5, 2015: Eva Longoria and Serena Williams show off their assets in brightly colored bikinis poolside in Miami Beach. Serena taking some time to relax following her Miami Open win yesterday. Eva was with boyfriend Jose Antonio Baston, and the two were seen using a selfie stick to take pictures of themselves. Scottie Pippen and some friends stopped by and said hello. Mandatory Credit: INFphoto.com Ref: infusmi-11/13Bulls

EXCLUSIVE TO INF. April 5, 2015: Eva Longoria and Serena Williams show off their assets in brightly colored bikinis poolside in Miami Beach. Serena taking some time to relax following her Miami Open win yesterday. Eva was with boyfriend Jose Antonio Baston, and the two were seen using a selfie stick to take pictures of themselves. Scottie Pippen and some friends stopped by and said hello. Mandatory Credit: INFphoto.com Ref: infusmi-11/13Bulls

Sofia Vergara i Reese Witherspoon Sofia Vergara i Reese Witherspoon John Shearer / John Shearer/Invision/AP

Sofia Vergara i Reese Witherspoon

Sofia Vergara i Reese Witherspoon ostatnio mocno się ze sobą zaprzyjaźniły. Zbliżyła je do siebie praca na planie filmu "Gorący pościg". Gdy promowały go w show Ellen DeGeneres, zagrały z prowadzącą w małym skeczu "Trzy Sofie", radośnie parodiującym latynoską aktorkę.

Gdy Witherspoon udzielała wywiadu na czerwonym dywanie przed galą Gildii Aktorów Ekranowych, Vergara skorzystała z okazji i szybkim ruchem ręki skomplementowała pośladki koleżanki. Reese nie pozostała jej dłużna, tłumacząc stojącym obok dziennikarzom, że musi się powstrzymywać, by nie złapać Vergary za jakąś część ciała.

Reese Witherspoon i Sofia VergaraInstagram.com

Reese Witherspoon, Sofia Vergara i Joe ManganielloInstagram.com

Leonardo DiCaprio i Tobey Maguire Leonardo DiCaprio i Tobey Maguire KEVORK DJANSEZIAN/Eastnews

Leonardo DiCaprio i Tobey Maguire

Mieli po 12-13 lat, gdy przyszli na ten sam casting i zostali kumplami na resztę życia. Choć Leonardo DiCaprio i Tobey Maguire przyjaźnią się już 27 lat, wystąpili razem tylko w trzech filmach, ostatnio w "Wielkim Gatsbym". DiCaprio przyznał kiedyś, że jako nastolatek bardzo chciał się przyjaźnić z Maguirem, bo podziwiał go i mu zazdrościł pierwszych ról. Przez wiele lat byli sąsiadami w Nowym Jorku, wspólnie chodzą na mecze i jeżdżą po Wielkim Jabłku rowerami.

Rozmawiamy o każdym naszym projekcie. Każdą decyzję w karierze zawodowej dyskutowałem z Tobeyem, on ze mną swoje. Mieliśmy niekończące się rozmowy na jedne tematy, kłótnie o innych, ale zawsze nawzajem się wspieraliśmy - powiedział DiCaprio w 2013 roku.

mat. prasowe

W 2007 roku tabloid "Globe" próbował wmówić nawet swoim czytelnikom, że Leo i Tobey sypiają ze sobą. Poproszeni wówczas o komentarz, ich rzecznicy nazwali sprawę "tak głupią, że szkoda komentować".

Cast members Leonardo DiCaprio (C), Tobey Maguire (L), and Isla Fisher (3rdR) pose on the red carpet as they arrive for the screening of the film 'The Great Gatsby' and for the opening ceremony of the 66th Cannes Film Festival in Cannes May 15, 2013. The Cannes Film Festival runs from May 15 to May 26.          REUTERS/Regis Duvignau (FRANCE  - Tags: ENTERTAINMENT)  REUTERS/REGIS DUVIGNAU

EN_00976077_1919 EN_00976077_1919 Everett Collection/Eastnews/JOHN RASIMUS, PACIFICCOASTNEWS

Ryan Gosling i Justin Timberlake

"Klub Myszki Miki" był pomyślany jako dziecięca wersja show "Saturday Night Live". Disney Channel chciał, by nastolatki śpiewały znane przeboje, tańczyły i występowały w skeczach. Tak zaczynało wiele dzisiejszych sław kina i muzyki, w tym Ryan Gosling i Justin Timberlake. W 1994 roku o ich duecie zrobiło się całkiem głośno. Przez pół roku Kanadyjczyk Ryan mieszkał w domu rodzinnym Justina, bo jego matka musiała wrócić do ojczyzny. Mama Timberlake'a była przez ten czas prawną opiekunką małego Goslinga.

Zżyliśmy się mocniej niż inne dzieciaki. Może dlatego, że dzieliliśmy łazienkę - Timberlake żartował w "The Ellen DeGeneres Show".

ryan gosling, justin timberlake.screen z youtube

Chłopaki nieźle rozrabiały razem. Znany jest przypadek, gdy zwinęli wózek do golfa i szaleli nim po terenie wytwórni MGM. Gdy oglądalność show spadła, a program zakończono, ich drogi rozeszły się. Gosling wrócił do Kanady i zaczął grać w produkcjach telewizyjnych. 14-letni Timberlake wpadł w ręce producenta Lou Pearlmana, twórcy sukcesu Backstreet Boys. Szukał on właśnie talentów do nowego boysbandu, N'Sync.

Timberlake rozpoczął swoją wieloletnią przygodę z muzyką, a Gosling wyrobił sobie nazwisko gwiazdy kina. Panowie nadal utrzymują kontakt.

Krasko Piotr, Ferenstein Karolina, Rusin Kinga Krasko Piotr, Ferenstein Karolina, Rusin Kinga KAPIF

Kinga Rusin i Karolina Ferenstein-Kraśko

Połączyła je miłość do koni. Kinga Rusin jest częstym gościem w Gałkowie. Rodzina Karoliny Ferenstein-Kraśko ma tam stadninę i organizuje zawody, w tym tradycyjną gonitwę Hubertusa. W ubiegłym roku obie panie na Instagramie pochwaliły się tym samym zdjęciem z imprezy. I w komentarzach prześcigały się w komplementach.

Przed Hubertusem. Dzięki za wskazówki - napisała Rusin i podlinkowała profil Ferenstein-Kraśko na Instagramie.

Koleżanka wkrótce odpowiedziała.

Ty nie potrzebujesz wskazówek! Jesteś super dzielna!

Znacznie bardziej "techniczny" charakter miała rozmowa na profilu Ferenstein-Kraśko.

Ostatnie negocjacje przed gonitwą - napisała.
Nic mi się nie udało wynegocjować - skomentowała to Rusin.

Ferenstein-Kraśko właścicielka stadniny od trzech lat organizuje przedświąteczną akcję pomocy dzieciom. Rusin jest jedną z osób wspomagających budżet "Magicznej gwiazdki".

Kinga Rusin i Karolina Ferenstein-KraśkoScreen z Instagram.com/Karolina Ferenstein-Kraśko

Kinga Rusin i Karolina Ferenstein-KraśkoFacebook.com

Kinga Rusin, Karolina Ferenstein-Kraśko, Kamila Szczawińska i Katarzyna SokołowskaKapif

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.