Zdzisława Sośnicka powraca i to w wielkim stylu! Gwiazda ma 70 lat i wygląda rewelacyjnie

Pamiętamy ją z nieśmiertelnego przeboju 'Aleją gwiazd', niektórzy może nawet pamiętają ją jako Smutną Księżniczkę z 'Akademii Pana Kleksa'. Zdzisława Sośnicka, jedna z największych artystek polskiej estrady, ma już 70 lat.
Zdzisława Sośnicka 2015 Zdzisława Sośnicka 2015 EN/WBF

Zdzisława Sośnicka

Nie tylko dramatyczny utwór "Aleją gwiazd", ale również dynamiczny przebój "Żegnaj lato na rok" sprawiły, że nazwisko Zdzisławy Sośnickiej zapisało się złotymi zgłoskami w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Gwiazda powróciła w roku 2014 podwójnym albumem "Zaśpiewane - niewydane Musicals". Kilka dni temu wzięła udział w nagraniu do programu "Gwiazdozbiór TVP Rozrywka".

Zdzisława Sośnicka w latach 1969 i 2015 Zdzisława Sośnicka w latach 1969 i 2015 EN/WBF

Zdzisława Sośnicka w 1969 i w 2015 roku

Zdzisława Sośnicka nagrała 13 albumów. Często pomiędzy nimi robiła sobie duże przerwy. Wówczas też nie pojawiała się w mediach, bo, jak sama mówiła: "Nie chcę być celebrytką".

Nagle okazało się, że mogę rano spokojnie wstać, napić się zielonej herbaty, zobaczyć w internecie, co dzieje się na świecie. A potem pojechać na wał i popatrzeć na Wisłę. Dziś tam byłam, przedwczoraj też. Mogę wyjść do ogrodu, poczytać książkę, włączyć płytę. Obejrzałam wszystkie filmy, których nie miałam okazji zobaczyć, a jestem wielką kinomanką - powiedziała dla "Twojego Stylu".
Nagle okazało się, że mogę rano spokojnie wstać, napić się zielonej herbaty, zobaczyć w internecie, co dzieje się na świecie. A potem pojechać na wał i popatrzeć na Wisłę. Dziś tam byłam, przedwczoraj też. Mogę wyjść do ogrodu, poczytać książkę, włączyć płytę. Obejrzałam wszystkie filmy, których nie miałam okazji zobaczyć, a jestem wielką kinomanką.

Czytaj więcej na http://www.styl.pl/magazyn/wywiady/news-serce-pali-sie-raz,nId,1433939#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Zdzisława Sośnicka w 1976 i w 1998 roku Zdzisława Sośnicka w 1976 i w 1998 roku East News

Zdzisława Sośnicka w 1976 i w 1998 roku

Przed albumem "Magia serc" z 1998 roku nie nagrywała przez kilka lat, ale kiedy weszła do studia, poświęciła się całkowicie pracy.

To była świadoma decyzja. Pracy podporządkowałam wszystko. Oddawałam się jej w stu procentach, bo uważałam, że tylko wtedy odnosi się sukces. Inaczej się przegrywa. Było to kosztem rodziny, przyjaciół - mówiła.
Każda z nas miała krawcową. Projektowałyśmy te suknie czy kostiumy na bazie tego, co zobaczyłyśmy w pismach zagranicznych, zachodniej telewizji. Jeśli jechałam do jakiegokolwiek miasta na świecie, to ostatni dzień pobytu był zarezerwowany na wizytę w sklepie z materiałami. Kiedy sprowadzałam się do domu, w którym dziś rozmawiamy, zorientowałam się, ile tkanin mam pochowanych w szafie.

Czytaj więcej na http://www.styl.pl/magazyn/wywiady/news-serce-pali-sie-raz,nId,1433939,nPack,2#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Zdzisława Sośnicka w 1983 i 2015 Zdzisława Sośnicka w 1983 i 2015 EN/WBF

Zdzisława Sośnicka w 1983 i 2015 roku

Wygląd Sośnickiej już nie raz był przedmiotem publicznych dyskusji. Jej teledysk z lat 80. do "Alei gwiazd" mógłby spokojnie konkurować z klipami Lady Gagi.

Myślę, że przede wszystkim wizerunkiem - jeśli chodzi o "Aleję..." - wyprzedziłam ten czas. Po prostu nie wyobrażałam sobie, że będę wyglądać tak, jak wyglądałam w teledysku. W nim odwaga po tylu latach na estradzie sięgnęła szczytu. Mimo wszystko podziwiam się za to, że odważyłam się na taki wizerunek. Zaśpiewanie tego utworu nie było problemem - od pierwszego momentu, jak go otrzymałam od Romka Lipki, wiedziałam, jak go przygotuję. Cały aranż i cały utwór należał do Romka i do jego wyobraźni, ale moja wyobraźnia była razem z nim - tłumaczyła w Fakt.pl

Zdzisława Sośnicka w latach 90. i 2015 Zdzisława Sośnicka w latach 90. i 2015 EN/WBF

Zdzisława Sośnicka w latach 90. i w 2015 roku

Dzisiaj, kiedy każda gwiazda ma ekipę osób kompleksowo dbających o wizerunek, taka wypowiedź zdaje się nieco archaiczna. Pamiętajmy jednak, że kilka dekad temu gwiazda często musiała być po trosze swoim własnym menedżerem i stylistą.

Każda z nas miała krawcową. Projektowałyśmy te suknie czy kostiumy na bazie tego, co zobaczyłyśmy w pismach zagranicznych, zachodniej telewizji. Jeśli jechałam do jakiegokolwiek miasta na świecie, to ostatni dzień pobytu był zarezerwowany na wizytę w sklepie z materiałami. Kiedy sprowadzałam się do domu, w którym dziś rozmawiamy, zorientowałam się, ile tkanin mam pochowanych w szafie - opowiadała Sośnicka w "Twoim Stylu".
Zdzisława Sośnicka 2003 Zdzisława Sośnicka 2003 EN/WBF

Zdzisława Sośnicka w 2003 roku

Pamiętacie "Piosenkę smutnej księżniczki" z "Akademii Pana Kleksa"?

Więcej o:
Komentarze (124)
Zdzisława Sośnicka powraca i to w wielkim stylu! Gwiazda ma 70 lat i wygląda rewelacyjnie
Zaloguj się
 • Gość: b

  Oceniono 274 razy 246

  Życzyć każdej kobiecie w tym wieku, żeby tak wyglądała. Jednak można nie robić z siebie małpy na "stare" lata, jak nie przymierzając Bogumiła Wander. Może i miała jakieś poprawki urody, ale tylko na korzyść. Wszystko dla ludzi, byle z umiarem.

 • bowke

  Oceniono 254 razy 234

  Pani Zdzisława wygląda fenomenalnie. Może i coś tam sobie poprawiała ale z niczym nie przesadziła. Nic, tylko pogratulować.

 • jagi

  Oceniono 203 razy 179

  Muszę przyznać,że pani Zdzisława wygląda świetnie.Marylka Rodowicz to chyba ten sam przedział wiekowy...ale nie ma porównania...

 • morgana50

  Oceniono 126 razy 120

  Pani Zdzisława - wygląd jak wygląd (wspaniały, jak zwykle), ale GŁOS, ten głos, kawał głosu !!! i zdaje mi się, że to 2,5 oktawy !!!

 • Gość: x

  Oceniono 85 razy 85

  "Już nie ma dzikich plaż" to raczej piosenka Pani Ireny Santor !! Pani Sośnicka to np. piękna " Julia i ja "

 • vahoo

  Oceniono 90 razy 80

  Poprawiła sobie na 100% nos!! Ale to nie z powodu procesu starzenia.
  Rzeczywiście, chirurgicznie poprawiać urode należy z umiarem ( a i dobry chirurg wchodzi w grę) i ona jest tego ......przykładem. Wygląda rewelacyjnie!!

 • ryrzyrysz

  Oceniono 68 razy 60

  Poprawiona, ale z umiarem.Dokładnie; nie to co Wander.

 • boo.boo

  Oceniono 51 razy 49

  Jak na swój wiek to super wygląda :)

 • Gość: Kasia

  Oceniono 48 razy 34

  W Wikipedii data urodzenia to 29 sierpnia 1945. Mi z obliczeń wyszło, że ma 70 lat, a nie 75.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX