Pierwsze dziecko oddała do adopcji, kolejne kochała nad życie. Przez ostatnie lata żyła w strachu. Historia zamordowanej Miss Wenezueli

Monica Spear została zamordowana 6 stycznia 2014 roku. Miała 29 lat. Miss i jej były mąż, Thomas Henry Berry, przyjechali z córką na kilka dni Wenezueli i od razu zostali ofiarami grupy przestępczej. Spear zginęła od kilku strzałów, Berry od jednego. Ich córeczka też została postrzelona, na szczęście przeżyła. Rodzina Spear pogrążyła się w głębokim smutku. Monikę wspominają jako osobę do szaleństwa zakochaną w swoim rodzinnym kraju i wspaniałą matkę. Poznaj jej losy.
Monica Spear Monica Spear Screen z Instagram.com/MonicaSpear

Monica Spear

Monica Spear była jedną z wielu dziewczyn urodzonych w Maracaibo, które marzyły o tytule Miss Wenezueli. Jednak zanim dotarła na szczyt, jej życie nie zawsze przypominało bajkę.

Kiedy miała 17 lat, zaszła w ciążę z rok od siebie starszym mężczyzną. Nie chciała wychowywać dziecka, więc oddała je do adopcji amerykańskiej rodzinie.

Monica SpearInstagram.com/MonicaSpear

Monica Spear

Trzy lata po urodzeniu dziecka wzięła udział w konkursie piękności i została okrzyknięta najpiękniejszą Wenezuelką. W 2005 roku zajęła 4. miejsce w konkursie Miss Universe. Zdobytą popularność wykorzystała do przebicia się w branży filmowej.

W 2006 roku zadebiutowała w telenoweli "El desprecio". Rok później zagrała swoją pierwszą główną rolę w "Mi prima Ciela", a w 2009 roku w "Calle luna, Calle sol". W 2010 roku wystąpiła gościnnie w "Que el cielo me explique" i zagrała główną rolę w "La mujer perfecta".

Monica SpearScreen z Instagram.com/MonicaSpear

Monica Spear Monica Spear Screen z Facebook.com/MonicaSpear

Monica Spear

Sukcesy zawodowe szły w parze z powodzeniem w życiu osobistym. W 2008 roku wyszła za mąż za angielskiego biznesmena Thomasa Henry'ego Berry'ego. W październiku tego samego roku urodziła córkę Mayę. Niestety, ich związek nie przetrwał. Rozwiedli się w 2013 roku, ale nie zakończyli znajomości. Dalej się przyjaźnili i wspólnie spędzali czas z córeczką.

Thomas Henry Berry był zamożnym biznesmenem. Kilka lat temu był prześladowany bez grupę przestępców, którzy chcieli wymusić na nim haracz.

Został postrzelony, ponieważ nie chciał oddać im samochodu - wspomina jego bliski przyjaciel, Luis Dominguez w wywiadzie dla "The Telegraph". - Żeby tego było mało, jego znajomy zginął od kuli, ponieważ lekarze nie byli w stanie uratować jego życia.

To właśnie dlatego Berry podjął decyzję o przeprowadzce do Stanów. Chciał chronić nie tylko siebie, ale też dziecko, żonę i jej całą rodzinę.

Monica SpearScreen z Instagram.com/MonicaSpear

Monica Spear

Spear przyznała rację mężowi i podjęła decyzję o podpisaniu kontraktu z amerykańską wytwórnią Telemundo, która miała zagwarantować jej podtrzymanie dobrej passy w karierze zawodowej. Niestety, Miss Wenezueli nie mogła pogodzić się z tym, że na zawsze opuszcza ukochany kraj, dlatego regularnie przyjeżdżała tu odpoczywać z córką.

Ona kochała Wenezuelę, to był jej prawdziwy dom - mówił w jednym z wywiadów ojciec Spear.

Monica SpearREUTERS/ADREES LATIF

Monica Spear Monica Spear Screen z Instagram.com/MonicaSpear

Monica Spear

Monica Spear zawsze miała wsparcie w rodzicach.

Kiedy zapytała mnie, czy to dobry pomysł, żeby porzuciła studiowanie chemii dla aktorstwa, powiedziałem, że powinna iść za głosem serca - mówił ojciec Spear dla DailyMail.co.uk. - Nigdy nie oglądałem seriali, ale kiedy ona zaczęła w nich grać, zacząłem oglądać wszystkie.

Monica SpearScreen z Instagram.com/MonicaSpear

Monica Spear Monica Spear KDNPIX.COM/EAST NEWS/kdn_XIM

Monica Spear

Spear i Berry chcieli spędzić razem z córką jedynie kilka dni w Wenezueli. Ich powrót nie umknął uwadze grupy przestępczej. Najprawdopodobniej bandyci przebili co najmniej dwie opony w ich samochodzie, przez co Berry musiał zjechać na pobocze. W momencie kiedy razem ze Spear wysiedli z auta, przestępcy zaczęli do nich strzelać. Miss Wenezueli została postrzelona kilka razy, natomiast jej były mąż zginął od jednej kuli. Bandyci zranili 5-letnią Mayę - postrzelili ją w nogę.

Monica SpearKDNPIX.COM/EAST NEWS/kdn_XIM

Monica Spear Monica Spear Screen z Instagram.com/MonicaSpear

Monica Spear

Bliscy Moniki są w szoku.

Ból, który nam teraz towarzyszy, jest największym, jaki sobie można teraz wyobrazić. Ona była takim dobrym człowiekiem, taką dobrą matką! - stwierdził Rafael, ojciec Spear.

Kiedy rodzice Spear dowiedzieli się o śmierci córki, przylecieli na miejsce zdarzenia prywatnym samolotem, który został wynajęty przez prezydenta Wenezueli. Natomiast siostra Spear mieszka na stałe w Szkocji i nie wiadomo, czy zdecyduje się wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych.

Monica SpearScreen z Instagram.com/MonicaSpear

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.