Tancerki, aktorki, doktor nauk medycznych... Prawdziwy playboy! Życie erotyczne Bohdana Łazuki

Jeżeli ktoś z naszych rodzimych artystów zasługuje na miano playboya, to właśnie Bohdan Łazuka. Zasłużony artysta ma teraz 75 lat. Jego przeszłość to wspaniała kariera estradowa, 4 małżeństwa i... niezliczona ilość romansów.
Bohdan Łazuka Bohdan Łazuka Kapif

Bożena i Lucyna Szczepańska

Imponująca liczba kobiet, które się przewinęły przez życie Bohdana Łazuki, śmiało czynią go jednym z naczelnych playboyów w Polsce. Artysta chętnie i bez skrępowania opowiada w wywiadach o licznych podbojach miłosnych oraz o swoich czterech żonach. W jednym z nich zdradził, w jakich okolicznościach przeżył swój "pierwszy raz".

Swoją pierwszą miłość przeżyłem, kiedy uciekłem z domu do kopalni "Katowice". Pracowałem w sortowni węgla i zakochałem się w koleżance z pracy. Miała na imię Bożena. Była o rok starsza ode mnie. Ale kiedy wyjechałem, kontakt między nami się urwał - wspominał po latach na stronie portalu Dziennik.pl.

Kolejną damą, która wprowadzała młodego Bohdana Łazukę w tajniki życia erotycznego, była artystka Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

Nasza miłość skończyła się tak, że ona z zespołem wyjechała na Zachód i tam już pozostała. Co się z nią działo, nie mam pojęcia. Te pierwsze miłości pozwoliły mi posmakować, jak pełne uroku jest kobiece ciało...
Zofia Marcinkowska Zofia Marcinkowska East News

Zofia Marcinkowska

Zofia Marcinkowska była piękną kobietą i nadzieją polskiej kinematografii. Zdążyła zagrać zaledwie w trzech filmach, a artystyczną nieśmiertelność zapewniła jej rola Lucyny w "Nikt nie woła".

Jedna z najpiękniejszych kobiet w polskim kinie. Jej uroda była zjawiskowa: oczy jak chabry, nosek delikatny, kilka piegów, wielka kultura osobista, a do tego wszystkiego kształtny i obfity biust - tak opisywał urodę Marcinkowskiej Bohdan Łazuka.

Zofia Marcinkowska była wielką miłością Bohdana Łazuki z czasów szkoły teatralnej. Kiedy Łazuka wykonywał na scenie "To się zwykle tak zaczyna", lubił patrzeć w te chabrowe oczy ukochanej. Miłość urwała się nagle, gdy Marcinkowska któregoś dnia spakowała się i, nie pozostawiając wyjaśnień, wyjechała do Krakowa, gdzie wcześniej grała. Niedługo potem odkręciła gaz, w mieszkaniu znaleziono dwa ciała: jej i aktualnego kochanka.

Dowiedziałem się o tej tragedii dopiero po latach, kiedy zadzwonił do mnie jej brat i zaprosił na mszę w jej intencji - mówił Bohdan Łazuka w cytowanym wywiadzie.
Barbara Wrzesińska Barbara Wrzesińska East News

Barbara Wrzesińska - pierwsza żona

Pierwszą żoną Bohdana Łazuki, co prawda bardzo krótko, była koleżanka z teatru, Barbara Wrzesińska.

Nasze małżeństwo trwało tylko 3 miesiące. Rozstaliśmy się przez moją głupią, chorobliwą zazdrość - wspominał Łazuka.

Barbara WrzesińskaKapif

Barbara WrzesińskaKapif

Bohdan Łazuka Bohdan Łazuka Screen z Youtube.com

Daniela Pacholczyk - druga żona

Drugą żoną aktora była Daniela Pacholczyk, tancerka o niespotykanej urodzie. Niestety, ich związek też nie przetrwał próby czasu.

Mieszkaliśmy w Warszawie w dwóch pokojach ze ślepą kuchnią. Ona pracowała w Teatrze Wielkim jako solistka. Nasze małżeństwo nie przetrwało. Dopiero po latach dotarło do mnie, że byłem strasznym egoistą, za mało zajmowałem się nią i domem. Teraz Daniela mieszka w Santa Monica - pisał w swoich wspomnieniach gwiazdor.

Dużo kobiet

Łazuka nigdy nie ukrywał, że lubi towarzystwo kobiet. Cierpiało na tym jego życie rodzinne. W domu często był gościem, co bardzo brutalnie odczuły jego dzieci.

Potem miałem okres, nad którym najbardziej ubolewam. Romansowałem na prawo i lewo, miałem mnóstwo kobiet, ale były to związki na jedną noc. Wolę tego nie pamiętać. Znalazłem się u szczytu sławy. Zachłystywałem się powodzeniem, jakie miałem u kobiet, i ani myślałem wiązać się z jedną, skoro mogłem mieć ich wiele - wspominał aktor.

Bohdan ŁazukaBohdan Łazuka, fot. Z. Januszewski/TVP

Bohdan Łazuka Bohdan Łazuka KAPiF

Małgorzata Viresco - trzecia żona

Po raz trzeci ożenił się z Małgorzatą Viresco.

Ustatkowałem się dopiero w latach 70. u boku Małgosi Viresco, tancerki. Byłem z nią sześć lat. Małgosia dała mi pięknego syna Adasia, w tej chwili profesora - pochwalił się.
Bohdan Łazuka Bohdan Łazuka KAPiF

Renata Węglińska - czwarta i... piąta żona

Wydaje się, że największą miłością jego życia była Renata Węglińska.

Była modelką i projektantką ubrań. W tej chwili pracuje w Warszawie w zagranicznej firmie. To z nią mam córkę Olgę - wspominał.

Węglińska i Łazuka byli małżeństwem przez 21 lat. Jednak rozwód nie przekreślił ich znajomości. Po 9 latach, w 2010 roku, ponownie stanęli na ślubnym kobiercu.

Jubileusz Bohdana Lazuki, Teatr Syrena, 22.12.2013, fot. WBFWbf

Bohdan Łazuka Bohdan Łazuka KAPiF

Anna

Zanim doszło do drugiego ślubu Łazuki z Węglińską, aktor spotykał się z Anną, która jest doktorem nauk medycznych.

Łączy nas uczucie, świetnie się rozumiemy. No i ona rozumie, że najważniejszą kobietą mojego życia jest córka Olga - opowiadał w 2007 roku dla Dziennik.pl.

Bohdan Łazuka nie żałuje żadnego związku, jak mówił, każda z jego kobiet była wyjątkowa, a przebywanie w ich towarzystwie dawało mu wiele radości.

Moje cztery żony miały dwie wspólne zalety. Pierwszą, że w ogóle zaryzykowały bycie z Łazuką, a drugą - dzięki nim miałem najlepsze teściowe na świecie. One zawsze trzymały moją stronę, zawsze przyznawały mi rację, niezależnie od tego, jak bardzo nabroiłem - cytuje wspomnienia aktora Dziennik.pl.

Bohdan ŁazukaKAPiF

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.