"Najgrubsza nastolatka Wielkiej Brytanii" schudła ponad 100 kilo i stała się celebrytką

Georgia Davis stała się celebrytką, gdy po wyjeździe na obóz odchudzający do Stanów Zjednoczonych, schudła prawie 100 kilo. Niestety zaraz po powrocie do kraju, znów przybrała na wadze. Z ogromną nadwagą przyszły też problemy zdrowotne. Dziewczyna mogła umrzeć! Teraz znowu postanowiła zmienić swoje życie.
Georgia Davis Georgia Davis EastNews

Georgia Davis

Cierpiąca na przewlekłą otyłość Georgia Davis, okrzyknięta "najgrubszą nastolatką Wielkiej Brytanii" schudła 118 kilogramów w cztery miesiące po tym, jak jej waga prawie ją zabiła. 20-letnie Georgia ważył 355 kg i musiała być wyciągana ze swojego domu poprzez otwór wyburzony w ścianie. Sama nie była w stanie podnieść się z fotela i ustać na nogach. Po rygorystycznej diecie, którą rozpoczęła zaraz po ataku niewydolności wielonarządowej w kwietniu, jej waga spadła do 236 kilogramów.

Chcę żyć i być normalna! - wyznała Georgia w rozmowie z Thesun.co.uk.

Georgia DavisEastNews

Georgia Davis Georgia Davis Bulls

Georgia Davis

W marcu Georgia ważyła 292 kg. Nie była w stanie podnieść się z fotela. Przesiadywała w nim całymi dniami. Musiał zastąpić jej także łóżko - podaje Thesun.co.uk.
zakażenie skóry zwykle łatwo wyleczyć, w nodze, który pozostawił ją w stanie opuścić fotel.
Zakażenie, które jest spowodowane przez bakterie wprowadzanych do skóry przez cięcia lub ścierania, pogorszył i rozsianych po całym jej ciele.

Georgia cierpiała na zakażenie skóry, które zwykle łatwo wyleczyć. Jej otyłość sprawiła jednak, że było to niemożliwe. Odczuwała ogromny ból w nodze. To dlatego nie była w stanie opuścić fotela. Zakażenie, które spowodowane było przez bakterie wprowadzone do skóry przez odleżyny, pogorszyło się i rozsiało po całym jej ciele.

Georgia DavisBulls

Georgia DavisBulls

Georgia Davis Georgia Davis Bulls

Georgia Davis

W kwietniu Georgia trafiła do szpitala. Ze względu na jej wagę, służby ratunkowe nie były w stanie wyciągnąć dziewczyny z jej sypialni i ostatecznie trzeba było zburzyć mury jej domu. Szacowany koszt tej operacji to ok. 500 tysięcy złotych. Ratownicy medyczni spędzili osiem godzin pomagając usunąć dwie ściany domu, aby wynieść Georgię z jej sypialni na pierwszym piętrze. W akcji brało udział 50. mężczyzn. Georgia nie opuszczała wtedy domu od ośmiu miesięcy.

Mam dosyć bycia taką. Chcę odzyskać swoje życie. To ostatni raz, gdy widzicie mnie taką! - deklarowała 19-latka w rozmowie z Thesun.co.uk.
Otyli ludzie są narażeni na zwiększone ryzyko zapalenia tkanki łącznej dwóch skórę i łamanie Becoming cienki w grubych fałdach i zmniejszenie przepływu, który umożliwia bakterie do wprowadzania i rozprzestrzeniania się.
Jeśli infekcja dostaje się do krwioobiegu może stać się przyczyną posocznicy i zagrażać życiu

Otyli ludzie są narażeni na zwiększone ryzyko cellulitu, który przy takiej wadze, przybiera niebezpieczną formę. W grubych fałdach skóry zmniejsza się przepływ krwi, co umożliwia bakteriom rozprzestrzenianie się. Jeśli infekcja dostanie się do krwiobiegu, może stać się przyczyną posocznicy i zagrażać życiu.

Lekarze powiedzieli mi, że moje narządy przestawały pracować i mam szczęście, że żyję. Bałam się, ale także byłam w szoku. Nigdy nie spodziewałam się, że coś takiego mi się przydarzy, mimo że wciąż tyłam - powiedziała.

Georgia DavisBulls

Georgia Davis Georgia Davis Bulls

Georgia Davis

Tak wyglądała Georgia jako 17-latka.

Georgia nie oszczędzała na jedzeniu. Na fastfoody wydawała ok. 20 tysięcy złotych rocznie. Jej przykładowe śniadanie składało się z ośmiu kebabów. Potem zjadała także kilka tabliczek czekolady i kilkanaście paczek chipsów, które zapijała czterema litrami Coca-Coli - podaje Thesun.co.uk.

Jedzenie zamawiała oczywiście do domu, nie mogła się przecież ruszyć z fotela.

Georgia DavisBulls

Georgia Davis Georgia Davis Bulls

Georgia Davis

Georgia, który waży obecnie najmniej od czterech lat, rozpoczęła studia i chce zostać dietetykiem. Pragnie podnieść swoje kwalifikacje, nauczyć się zdrowego odżywiania i powoli zrzucać wagę. Chce też spełnić swoje marzenie o napisaniu powieści.

Mówi, że chce zmienić swoje życie na lepsze. Pierwszym krokiem ma być zamieszkanie z najlepszą koleżanką. Dziewczyny znają się od szkolnej ławki. Sian Thomas, bo tak na imię ma przyjaciółka "najgrubszej nastolatki Wielkiej Brytanii", bardzo ją wspiera.

Jest moją ostatnią deską ratunku w walce z nadwagą - powiedziała Georgia tabloidowi "The Sun".

Georgia DavisBulls

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.