Doda kończy dziś 29 lat. Oto nasza laurka: jak zmieniało się jej ciało

Doda opalona, wychudzona, wysportowana i... 29-letnia.
Tort urodzinowy Dody Tort urodzinowy Dody Screen z Facebook.com

Tort dla Dody?

Kto powiedział, że laurki urodzinowe mogą robić jedynie dzieci? Okazuje się, że urodziny Dody wyzwalają pokłady kreatywności także w dorosłych. Zdjęcie powyżej dodał na Facebooku Dody jej zespół PR-owy. Równie słodkie i różowe są powinszowania, które znalazły się w podpisie pod fotografią.

Z okazji urodzin Dody, chcielibyśmy życzyć Jej wszystkiego najlepszego! Przede wszystkim zdrowia, miłości, radości z każdego dnia oraz spełnienia w życiu prywatnym i zawodowym. Dzięki za każdą chwilę, każdy dobry gest, za wszystkie podnoszące na duchu słowa. Dzięki za to, że jesteś jaka jesteś - jakkolwiek banalnie to brzmi.
TWOJA EKIPA

My przyłączamy się oczywiście do życzeń, a z okazji jej 29. urodzin przygotowaliśmy specjalną galerię. Nie ukrywajmy, że znaczącym elementem kariery Dody jest jej wizerunek i ciało... Dlatego postanowiliśmy przypomnieć, jak zmieniało się ono na przestrzeni lat.

DodaCKM

Doda Doda Kapif

Twarz

Poznalibyście, że osoba na zdjęciu to Doda? Fotografię zrobiono w 2005 roku. Trzeba przyznać, że przez osiem lat nie tylko zmieniała się figura piosenkarki, lecz także rysy twarzy.

DodaKapif

Jeszcze kilka lat temu Doda miała znacznie bardziej masywne kości żuchwy, próżno było szukać także u piosenkarki wysklepionych wyraźnie kości policzkowych. Zupełnie inaczej wyglądała też broda artystki.

DodaKapif

DodaDoda w CKM/CKM

Doda, ckmCKM

Doda Doda Kapif

Ręce

Gdy Doda zaczynała muzyczną karierę, na jej ciele widać było nadal ślady po karierze sportowej. Dzięki treningom lekkoatletycznym nie musiała się co prawda martwić o cellulit, ale za to zostały jej masywne ramiona.

Doda Doda Kapif

Nogi

Także nogi piosenkarki wyglądały kiedyś znacznie inaczej. Z pewnością nie można powiedzieć, że gorzej, jednak przypominały one raczej nogi sportsmenki niż modelki.

DodaKapif

Doda, nogiKapif

Doda Doda Kapif

Opalenizna

Wielką krzywdą, którą Doda wyrządzała swojemu ciału, były regularne wizyty na solarium. Spalona na heban piosenkarka przez wiele lat katowała swoją skórę tą szkodliwą rozrywką. Gdy jednak odstawiła sztuczne słońce i papierosy, poprawiła się jej się cera.

Doda Kapif

Doda Doda Kapif

Biust

Niezmiennym walorem Dody jest jej biust. Niezależnie od tego, jaka była to okazja, artystka zawsze eksponowała swoje kształty. Jednak na początku swojej kariery robiła to wyjątkowo agresywnie, zawsze do pokoju najpierw wchodziły piersi Dody, a dopiero potem ona sama.

 

dodaCKM

 

DodaCKM

DodaKapif

DodaKapif

DodaKapif

Wielkie, sterczące i dobrze widoczne - nim na salony wkroczyła Doda, nikt nie podejrzewał, że takimi określeniami można jednocześnie opisać kobiece piersi.  Piosenkarka wzbudzała sensację. Zdjęcie z Dodą? Każdy chciał stanąć obok niej...

Doda, Paweł WilczakKapif

Doda Doda Kapif

Brzuch

Kilka lat temu, gdy dla Dody 30-te urodziny były jedynie odległą przeszłością, jej brzuch nie był idealnie płaski jak dziś. Wyraźnie zarysowane mięśnie, pokryte były delikatną warstwą tłuszczyku.

DodaKapif

DodaKapif

Doda, ciałoKapif

Doda Doda Kapif

Doda

W pewnym momencie jednak piosenkarka zaczęła się zmieniać. Znów pierwsze różnice można było zaobserwować na twarzy.

DodaKapif

Czy to efekt jedynie diety? Cóż niektórzy zapewne zapragną z tym polemizować.

 

Doda, ciałoKapif

Doda Doda Kapif

Doda

Niebawem okazało się, że Doda przechodzi kompleksową transformację. Zmieniła się się nie tylko twarz artystki, lecz także jej styl i ciało. Doda porzuciła nieco tandetne i plastikowe cichy na rzecz bardziej kreatywnych stylizacji, które odsłaniały już nie tylko biust, lecz także pośladki...

Doda, ciałoKapif

Jej ciało i każdy kilogram uważnie śledziła mama artystki.

Stres, podróże i to, że cierpi, odbiło się na niej. Dorotka schudła 3 kilogramy. Nie ucierpiała na tym jednak jej uroda. Wręcz przeciwnie! Teraz córka ma wyrazistsze rysy, podkreślone kości policzkowe. Ona zawsze chciała takie mieć. Z bliska wygląda jak obrazek, nawet bez makijażu. Ma taką czystą, zdrową cerę . Codziennie przypominam jej, żeby dobrze się odżywiała. Regularnie jadła i brała witaminki. Na szczęście Doda nie dopuszcza do siebie czarnych myśli i psychicznie dobrze się trzyma, bo to urodzona optymistka - chwaliła córkę w rozmowie z Super Expressem Wanda Rabczewska.
Doda Doda Kapif

Doda

Dawniej Doda swoje pośladki skrywała pod obcisłymi spódniczkami i spodniami. W pewnym momencie artystka zdecydowała się przekroczyć granicę i zaczęła odsłaniać pupę. Z pewnością decyzję tę pomogła jej podjąć nowa dieta i nowe ćwiczenia. Niestety tez choć wysmukliły ogólnie sylwetkę piosenkarki, to odjęły też nieco tłuszczyku tam, gdzie jest on pożądany.

DodaKapif

Pupa Dody choć piekielnie zgrabna i nie znać na niej ani grama cellulitu, nie jest jednak okrągła i wystająca. Czy jednak to wada czy zaleta, o tym można dyskutować.

DodaKapif

 

Doda, ciałoKapif

Doda, ciałoKapif

Doda Doda Kapif

Doda

Inne ciało, inna twarz, inna również szafa. Doda pożegnała bezpowrotnie białe kozaczki i modowych inspiracji zamiast na bazarku zaczęła szukać w Vogue'u i wśród światowej sławy artystów.

DodaKapif
Być może nowe podejście do mody było też spowodowane związkiem z Nergalem, liderem grupy Behemoth, który słynie z teatralnych stylizacji.

 

Doda Rabczewska Dorota, Nergal Adam Darskikapif

Doda Doda Kapif

Nowa miłość

Przy Nergalu Doda nie tylko zmieniła styl, lecz także znów stała się bardziej kobieca. Najwyraźniej wówczas odpuściła sobie nieco treningi na siłowni.

DodaKapif

DodaKapif

Doda Doda Kapif

Życiowy kryzys

Ich związek został jednak został wystawiony na próbę, gdy Adam Darski zachorował na białaczkę. Artystkę pochłonęła walka o życie ukochanego, szukanie dawców szpiku, ciągłe kursowanie pomiędzy sceną i szpitalem. Stres i szybkie tempo życia nie pozostały bez wpływu na sylwetkę artystki. Doda znów zaczęła chudnąć.

DodaKapif

Doda Doda Kapif

Doda

Nergal pokonał chorobę, jednak nie udało się parze utrzymać ich związku. W marcu 2011 pojawiły się doniesienia o rozstaniu piosenkarki z Darskim. Jak bardzo Doda przeżyła zerwanie, widać było w jej wyglądzie. Artystka nigdy przedtem nie była aż tak chuda. Na twarzy odcisnęły się troski, a ciało zaczęło tracić kobiece krągłości.

Doda, chudascreen z Facebook

DodaKapif

DodaKapif

Doda, Błażej Szychowski Doda, Błażej Szychowski KAPIF

Nowa miłość

Złamane serce Dody niebawem posklejała nowa miłość - Błażej Szychowski. Związek z choreografem i tancerzem pozytywnie wpłynął na jej figurę. Piosenkarka nadal pozostała szczupła, jednak odzyskała zdrowe proporcje. Nabrała nieco ciała, a co najważniejsze znów stała się radosna i pełna życia.

doda, błażej szychowskiKapif

Doda Doda Instagram

Doda

Choć Doda i Błażej nie są już ze sobą, to świetna forma artystki pozostała. Piosenkarka nie przestaje dbać o swoje ciało, jednak zachowuje zdrowy umiar. Jej obecna forma jest do pozazdroszczenia. Zobaczcie więcej gorących zdjęć Dody.

Doda@dodaqueen

Doda. Doda. Playboy

Doda

dodascreen z Playboy

Doda Doda screen z Facebook

Doda

DodaScreen z Instagram.com

Doda Doda WBF

Doda

DodaWBF