Oni nigdy sobie nie wybaczą? Największe konflikty w polskim show-biznesie

Wśród polskich celebrytów są tacy, którzy od lat mają w show-biznesie prawdziwego wroga. Czasami powodem konfliktu jest ostra krytyka, innym razem gwiazdy kłócą się o pieniądze. Zobaczcie, kto, z kim i o co wojuje.
Edyta Górniak i Robert Kozyra. Edyta Górniak i Robert Kozyra. Kapif

Edyta Górniak i Robert Kozyra

Kiedyś byli w sobie szaleńczo zakochani. On - robiący karierę w "Radiu ZET", ona - największa diwa wśród polskich piosenkarek. Edyta i Robert nie ukrywali swojego uczucia i chętnie o nim opowiadali w kolorowej prasie.

Edyta Górniak, Robert Kozyra

Para rozstała się jednak skonfliktowana. Górniak twierdziła, że Robert traktował ją jako piękny dodatek. Gwiazda narzekała na despotyczny charakter byłego kochanka. Po tym, jak Edyta związała się z Dariuszem Krupą, wydawało się, że dalszego ciągu pretensji do Kozyry nie będzie. Konflikt między byłymi partnerami powrócił jednak ze zdwojoną siłą, kiedy Górniak wydała swoją najnowszą płytę. Robert nie pozostawił na krążku "My" przysłowiowej suchej nitki!

Bardzo słabe kompozycje, banalne teksty zaśpiewane albo patetycznie, albo na infantylnym przydechu. Jedyną w miarę dobrą piosenkę ?Nie zapomnij? Edyta zabija niepotrzebnie krzycząc. Produkcyjnie całość brzmi jak domowej roboty demo - ocenił album Kozyra.

Kozyra Robert

Górniak odpłaciła mu pięknym za nadobne, mówiąc w jednym z wywiadów:

Kilkakrotnie mówiłam, że żenujące jest przypominanie o sobie poprzez moją osobę.

21.01.2012 Opole Casting do programu TVP "Bitwa na Glosy" z udzialem Edyty Gorniak Fot. Maciej Jarzebinski / Forum

Diwę dodatkowo obraził fakt, że Kozyra dużo lepiej ocenił nowy album Sylwii Grzeszczak. Wydaje nam się, że to był gwóźdź do trumny jakiejkolwiek szansy na polepszenie stosunków między ex-partnerami.

Doda i Maja Sablewska. Doda i Maja Sablewska. KAPIF

Doda i Maja Sablewska

Kiedy Maja Sablewska została menedżerką Dody, wyglądało na to, że obie panie oprócz kontaktów zawodowych łączy prawdziwa przyjaźń. Niestety, czas szybko zweryfikował te złudne nadzieje.

 Maja Sablewska, Doda Dorota Rabczewska

Rabczewska oficjalnie zakończyła współpracę z Mają 26 listopada 2009 roku. Gwiazda miała swojej menedżerce za złe, że w tym samym czasie, kiedy czuwała nad jej karierą, zajmowała się też wschodzącą gwiazdą muzyki Mariną Łuczenko. Później okazało się, że to nie jedyny powód, dla którego Doda poróżniła się z agentką. Na gali "Plotki Roku 2010" Sablewska odebrała nagrodę dla menedżerki roku. Przygotowująca się za kulisami do występu Doda krzyknęła wtedy:

Oddaj pieniądze, złodziejko!

doda

Sablewska próbowała załagodzić sytuację, dedykując połowę swojej nagrody byłej podopiecznej, jednak Doda pozostała nieugięta:

Ona dziś próbowała znów wyprowadzić wszystkich w pole, że niby dedykuje mi połowę tej nagrody. Chodziło jej o to, by media pisały to, co ona sobie wcześniej obmyśliła w domu, że jest szlachetna i tak dalej. To pic na wodę fotomontaż. Majka jest cwaną bestią i nie nabierze mnie na to - tak gwiazda skomentowała całe zdarzenie.

Od tej pory między Dodą i Sablewską ciągle iskrzy. Choć minęło już sporo czasu, Rabczewska wciąż ma sporo pretensji do byłej menedżerki. Maja stara się nie komentować całej sytuacji, ale jedno jest pewne. Musiałby się zdarzyć cud, żeby te dwie panie kiedykolwiek się pogodziły.

Doda, Jakub Majoch. Doda, Jakub Majoch. KAPIF

Doda i Jakub Majoch

Doda ma najwyraźniej słabość do darcia kotów z byłymi menedżerami. Sablewska to nie jedyna współpracownica artystki, z którą gwiazda nie rozstała się w zgodzie. Z Jakubem Majochem było bardzo podobnie. Tuż po rozpoczęciu współpracy Doda zdawała się być nim zachwycona. Razem z menedżerem pojawiała się na oficjalnych imprezach. Plotkowano nawet o ich rzekomym romansie.

Doda Rabczewska Dorota

Jednak już w grudniu 2011 roku drogi Majocha i jego podopiecznej na dobre się rozeszły. Jak czytaliśmy w oświadczeniu Majocha:

Dziękujemy Dodzie za wyjątkowe doświadczenia (...) Bywały różne chwile, jedne radosne, inne mniej przyjemne.

Doda

Niestety, Doda nie potrafiła przejść nad tym do porządku dziennego. Zaczęła się wojna na oświadczenia. Rabczewska oskarżała Jakuba o oszustwa finansowe, ten zarzucał jej kłamstwa.

Doda Rabczewska Dorota

Aktualnie sprawa nieco przycichła, jednak - znając temperament Dody - możemy być pewni, że ciąg dalszy nastąpi.

Agnieszka Chylińska, Grzegorz Skawiński. Agnieszka Chylińska, Grzegorz Skawiński. Screen z TVN

Agnieszka Chylińska i Grzegorz Skawiński

Razem stworzyli zespół O.N.A., który szturmem zdobył rzesze fanów w całym kraju. Jednak w 2003 roku wokalistka grupy, Agnieszka Chylińska, postanowiła rozpocząć karierę solową. Skawiński reaktywował z kolei KOMBII. Choć żadne z zainteresowanych nigdy nie podało oficjalnej przyczyny zawodowego rozstania, tajemnicą poliszynela jest fakt, że Chylińska i Skawiński bardzo się poróżnili. Wokalistka całą sytuację skomentowała lakonicznie:

Poszło o zakres wpływów i miejsce w zespole.  Chodziło o prostą sprawę - po prostu dziewczynka urosła. Nie wszyscy zaakceptowali to, że Agnieszka nie ma już 18 lat i ma ochotę realizować więcej siebie.

Chylinska Agnieszka

Agnieszka podkreślała, że konflikt w zespole był dla niej ogromną traumą. Dla wokalistki O.N.A. było całym światem. Nie mogła się jednak zgodzić na jej podmiotowe traktowanie przez Skawińskiego.

Miałam 26 lat i chciałam stanowić sama o sobie. Współpraca z kolegami przestała mieć sens. Rozstaliśmy się ostatecznie na początku 2003 roku. Do dziś nie mam z nimi żadnego kontaktu.

agnieszka chylińska

Ostatnio Skawiński zaczął przebąkiwać o chęci pogodzenia się z Agnieszką. Do wielkiego pojednania jednak nie doszło, a Chylińska świetnie sobie radzi bez protekcji starszego kolegi.

Eva Minge i Tomasz Jacyków. Eva Minge i Tomasz Jacyków. AG, Dziennik

Eva Minge i Tomasz Jacyków

To najgłośniejszy do tej pory konflikt w polskim świecie mody. A wszystko zaczęło się 5 lat temu. Kontrowersyjny stylista najwyraźniej pozazdrościł projektantce coraz większych sukcesów i ostro skomentował jej działalność:

Ta pani nie jest projektantką mody. Granica pomiędzy tandetą a kiczem jest bardzo płynna. Mogę tylko biedulce współczuć. Polecam jej zdiagnozowanie się - szydził Jacyków.

Tomasz Jacyków

Minge długo nie komentowała tych zarzutów, jednak w 2008 roku postanowiła odpowiedzieć publicznie styliście:

Jak mam się liczyć z kimś, kto publicznie mówi, kto go posuwa, albo przez kogo jest posuwany? Uważam, że niemoralne jest gdy ocenia on jakichś Bogu ducha winnych przechodniów, którzy mają przecież prawo nie interesować się modą. Kto to w ogóle jest? Na okładce jakiejś gazety występuje niemal nago z jakimś białym płynem na klatce piersiowej. To obrzydliwe. Bałabym się, gdyby moje dziecko jechało z tym panem tramwajem - wyznała Minge w programie "Czarno na białym".

Eva_Minge__Haute Couture spring summer 2012  PARIS_january_2012

Jacyków najwyraźniej nie był przygotowany na takie ostre słowa i więcej nie komentował już poczynań naszej kreatorki mody.

Ilona Łepkowska, Agnieszka Perepeczko. Ilona Łepkowska, Agnieszka Perepeczko. Kapif/Agencja Gazeta

Ilona Łepkowska i Agnieszka Perepeczko

Nie warto zadzierać z królową polskich seriali! Przekonała się o tym boleśnie Agnieszka Perepeczko, którą konflikt z Łepkowską kosztował utratę pracy. Kiedy scenarzystka bijącego rekordy popularności serialu "M jak miłość" ograniczyła wątek Simony, granej przez Perepeczko, aktorka podniosła alarm. Oskarżyła Łepkowską o kierowanie się prywatnymi sympatiami i antypatiami przy pisaniu scenariusza.

Tego rodzaju opinie na mój temat odbieram jako pomówienia pod moim adresem i zastanawiam się, czy nie skierować sprawy do sądu - skomentowała wówczas zachowanie aktorki pani Ilona.

 Ilona ?epkowska

Spokojna reakcja Łepkowskiej jeszcze bardziej rozwścieczyła Perepeczko, która poszła o krok dalej w swoich oskarżeniach. Zarzuciła królowej polskiej seriali atak na swoją osobę. Według jej słów, Łepkowska miała zbuntować przeciwko niej... Ninę Terentiew i Edwarda Miszczaka! Scenarzystka nie mogła nie skomentować tych słów:

Agnieszka Perepeczko jest szczególnym przypadkiem. To kwestia osobowości. I sytuacja, w której ktoś dostał szansę może na wyrost w stosunku do talentu. Uwierzyła, że jest wybitną aktorką. Śmieszy mnie, że bycie Simoną stało się sensem jej życia.

Agnieszka Perepeczko

Perepeczko śmiertelnie obraziła się na Łepkowską. A ta... uśmierciła jej postać w serialu.

Candy Girl, Sara May. Candy Girl, Sara May. Mat. promocyjne

Sara May i Candy Girl

Między młodymi gwiazdkami muzyki doszło do ostrej wymiany zdań. Powód? Wszystko zaczęło się w 2009 roku, kiedy to Sara May na swoim jakże opiniotwórczym blogu skomentowała występ Basi Hetmańskiej na festiwalu w Sopocie:

Ani głosu to nie miało, ani piosenka dobra. Ciekawe komu d**y dała, że się tam znalazła.

katarzyna szczołek, sara may

Candy Girl oburzyły zarzuty Sary. Piosenkarka zdecydowała się odpowiedzieć blogerce w podobnym tonie. W jednym z wywiadów powiedziała o May:

To największe gówno polskiego show- biznesu.

Candy Girl

Gwiazdka zapowiadała też złożenie pozwu o zniesławienie. Dalej było już tylko gorzej. Skonfliktowane celebrytki spotkały się przypadkiem na otwarciu Sushi Baru w Warszawie. Partner Candy Girl, DJ Adamus, udzielał właśnie wywiadu jednej z telewizji internetowych, kiedy usłyszał za swoimi plecami okrzyk Sary:

Oo! Jest tu też chłopak Candy Girl!

Candy Girl, DJ Adamus

Zareagował na tę zaczepkę pytaniem:

A kim ty jesteś?

Kiedy May mu się przedstawiła, Adamus bez chwili namysłu wylał na nią kieliszek wina. Sara rzuciła się na niego z pięściami, zabrała mu okulary i wybiegła przed lokal, aby pokazać je fotoreporterom. Kiedy Candy Girl postanowiła opuścić imprezę, May krzyczała za nią:

Chcesz się bić dziewczyno?!

Sara May

Po tej akcji zakopanie toporu wojennego między celebrytkami wydaje nam się po prostu niemożliwe.

Kinga Rusin, Hanna Lis. Kinga Rusin, Hanna Lis. Forum Gwiazd / KAPIF

Hanna Lis i Kinga Rusin

W tym przypadku zwaśnionym stronom byłoby szczególnie trudno puścić konflikt w niepamięć. Kinga Rusin i Hanna Smoktunowicz przyjaźniły się jeszcze od czasów studenckich. Przyszłe dziennikarki uczyły się na Uniwersytecie Warszawskim i dzieliły ze sobą wszelkie radości i smutki. To właśnie Hanna była świadkiem na ślubie Kingi i Tomasz Lisa.

PHOTO: EAST NEWS/DIGITAL      W stolecznym Teatrze Polskim wreczono Telekamery 2004, czyli wyroznienia przyznane przez czytelnikow Teletygodnia. HANNA SMOKTUNOWICZ I KINGA RUSIN

Niestety, przyjaźń dziennikarek zakończyła się z wielkim hukiem. Powód? Ni stąd, ni zowąd, Lis rozwiódł się z Kingą i ożenił... właśnie z jej najlepszą przyjaciółką!

N.z Tomasz Lis - nagroda w kategorii Superwiktory 2006 oraz Najwyzej ceniony komentator lub publicysta, Hanna Smoktunowicz. Gala " Wiktory 2006 ". Hotel Sofitel Victoria, Warszawa, 03.06.2007 fot. Krzysztof Jarosz/Forum

Od tej pory Kinga zerwała jakiekolwiek kontakty z Hanną. Jej zdrada bolała ją tak samo, jak ta ze strony męża. Kiedy pod nieobecność Rusin Hanna pojawiła się gościnnie w "Dzień dobry TVN", Kinga bardzo się zdenerwowała. Jak donosiły media plotkarskie, prezenterka interweniowała w tej sprawie u samej Bożeny Walter, żony współwłaściciela ITI. Współpracownicy Kingi nie ukrywają, że nie wyobrażają sobie, aby obie panie mogły pracować w jednej stacji.

kinga rusin

Choć Hanna chciała pogodzić się z dawną przyjaciółką, Rusin konsekwentnie odmawia jakiegokolwiek kontaktu z nią. Na szczęście prezenterka zachowała zdrowy rozsądek, jeśli chodzi o dobro jej dzieci. Tomasz Lis może widywać się z Igą i Polą bez ograniczeń. Rusin nie ma też nic przeciwko temu, by czas z jej córkami spędzała nowa żona Lisa.

Karolina Korwin Piotrowska, Marta Grycan. Karolina Korwin Piotrowska, Marta Grycan. Kapif

Marta Grycan i Karolina Korwin Piotrowska

Marta Grycan bez dwóch zdań podzieliła polski show-biznes. Jedni ją kochają, drudzy nienawidzą. Do tej drugiej grupy z pewnością należy Karolina Korwin Piotrowska. Nagłe pojawienie się na salonach celebrytki o rubensowskich kształtach dziennikarka skomentowała na swoim Facebooku:

Magda Gessler NAJPIERW zbudowała restauracyjne imperium, miała dorobek, doświadczenie, a POTEM została gwiazdą. Grycan - ma cukiernię, troje dzieci, znane nazwisko i megaparcie na szkło. Kolejność powinna być chyba taka jak u Gessler - dlatego ludzie ją uwielbiają, bo wiedzą, że nie ściemnia, bo coś za nią stoi: lata ciężkiej pracy, umiejętność gotowania, tworzenia smaków; nawet jeśli ma parcie - a każdy pracujący w telewizji ma - to jest nieważne, bo wszyscy wiedzą, że z księżyca się nie wzięła.

Karolina Korwin piotrowska

Grycan i jej córki nie pozostały Korwin Piotrowskiej dłużne. W programie Kuby Wojewódzkiego jasno wyraziły swoje zdanie na temat gwiazdy TVN Style:

Kuba Wojewódzki: Korwin Piotrowska mówi, że macie megaparcie na szkło.
Wiktoria Grycan: A ona co robi w telewizji?
Kuba Wojewódzki: Ona jest dziennikarzem, który od pięćdziesięciu lat prze na szkło.
Marta: Jesteśmy inne i jak zaczęłyśmy to wyrażać to się okazało, że to się kłóci z tym światem ,który jest hermetyczny.

marta grycan

Tymon Tymański, Kuba Wojewódzki. Tymon Tymański, Kuba Wojewódzki. Kapif

Kuba Wojewódzki i Tymon Tymański

Znają się od wielu lat. Jeszcze 3 lata temu na słynnej kanapie w studiu programu "Kuba Wojewódzki" świetnie się ze sobą dogadywali, wyśmiewając polski show-biznes i szokując drugiego gościa show, czyli Kamila Durczoka. Niestety, dziś panowie toczą ze sobą regularną wojnę na złośliwości.

Zaczął Wojewódzki. W swojej rubryce "Mea Pulpa", ukazującej się na łamach "Polityki", gwiazdor TVN skomentował chałturę, której podjął się Tymański:

Drogeria. Oto miejsce, gdzie dziś możesz kupić wczorajszych buntowników - napisał Wojewódzki o występie Tymańskiego w sklepie sieci 'Rossmann'.

kuba wojewódzki

Muzyk poczuł się dotknięty tym tekstem i natychmiast odpowiedział na zarzuty Kuby:

Rozumiem, iż żyjąc z obśmiewania ludzi - niczym kumaty pawian - liczysz się z tym, że drobiny ciskanego w oponentów kupska mogą znienacka znaleźć się na Twoim wiecznie rozbawionym obliczu. Nie czepiałem się Ciebie, kiedy od kilkunastu lat prowadziłeś swój głupkowaty program, w którym kierowałeś się następującą filozofią: nakrzyczeć na małe, bezbronne dziewczynki, zagadać niezbyt elokwentnych panów oraz wylizać rowa tym, których ponoć lubisz i szanujesz. Kiedy spotykałeś godnego siebie rozmówcę, gwiazda Twojej elokwencji gasła niczym smutny pulsar - napisał na swoim blogu.

tymon tymański

Od czasu wymiany tych "uprzejmości" Tymański i Wojewódzki unikają jakichkolwiek kontaktów. Ostatnio Tymon postanowił wbić byłemu koledze kolejną szpilę, śpiewając na antenie Radia Roxy- jako Michał Figurski- balladę o celebrycie.

Czekamy na kolejną rundę.