Książę William i księżna Kate zmienili obraz monarchii angielskiej. Teraz już nic nie będzie takie, jak kiedyś! Oto 7 DOWODÓW!

Przez lata wizerunek brytyjskiej rodziny królewskiej bardzo się zmienił, przede wszystkim za sprawą księcia Williama i księżnej Kate. Publiczne okazywanie uczuć to niepodobne do pary królewskiej, ale oni przełamują stereotypy! Przytulają się na oczach tłumów i pokazują, jak bardzo się kochają. Oto dowody, że dzięki nim teraz już nic nie będzie takie, jak przedtem!
william william william

Dowód 1: Okazywanie sobie uczuć

Ten obrazek  z życia księżnej Kate i księcia Williama pamiętamy chyba już wszyscy! Kiedy Chris Hoy zwyciężył podczas olimpiady w Londynie, ani książę William ani księżna Kate nie byli w stanie pohamować wybuchu radości. Kate zarzuciła ukochanemu ramiona na szyję, on zaś czule ją objął. Wyglądali jak zwyczajna zakochana w sobie para, która nie ma oporów, by pokazywać swoje szczęście na forum publicznym. Chyba również oni na ten krótki moment zapomnieli, że przecież są książęcą parą! Ten obrazek dobitnie pokazał, że angielska monarchia zmieniła się na dobre.

książę William, księżna KateForum

Królewskie pary bardzo rzadko widzimy w takich sytuacjach, kiedy otwarcie pokazują swoje uczucia. Kiedyś takie zachowanie byłoby absolutnie nie do pomyślenia. Rodzice księcia Williama, Księżna Diana i książę Karol, nigdy nie okazywali takiego zachwytu sobą, nawet na początku ich małżeństwa. Skromny pocałunek w rękę to było wszystko, na co mógł sobie pozwolić książę Karol wobec Diany.

Księżna Diana Specer i Książę KarolEast News

księżna Diana i książę Karol księżna Diana i książę Karol Daily Mirror/Mercury Press

Dowód 2: Życie w "prawdziwym" świecie

Mały William nie miał łatwego dzieciństwa, bo musiał patrzeć jak małżeństwo rodziców się rozpada. Był w stanie jednak nauczyć się zaufania i miłości. Rodzice zawsze starali się zrekompensować chłopcu ich kłótnie, ogromną troską i opieką. Ale to księżna Diana była osobą, która pokazała Williamowi dorastającemu w dostatku i wśród arystokratycznych manier, "prawdziwy" świat".

Księżna Diana, Książę William, Książę HarryEast News

Księżna Diana zabrała go kiedyś do domu towarowego w centrum Londynu, aby pokazać Świętego Mikołaja, donosi Dailymail.co.uk. Chłopiec musiał grzecznie czekać w kolejce ze wszystkimi, "normalnymi dziećmi". Diana spędzała z synami mnóstwo czasu, bawiła się z nimi i czytała. Rodzice posłali malca do przedszkola, chcieli by brał udział w różnych koncertach i sportowych zawodach. Dokładnie tak zachowują się normalni rodzice. Jednak dla rodziny królewskiej takie zachowanie było szokujące!

Księżna Diana Specer i Książę KarolEast News

Książę William wydaje się jednak zupełnie inny niż pozostali członkowie rodu królewskiego. Od chwili kiedy poznał Kate na uniwersytecie w St. Andrews , wszystko się zmieniło. Chodził do pubów, pił piwo i jadał tradycyjne fish&chips. Zachowywał się jak każdy student.

Oświadczyłem się na wakacjach w Kenii, mogliśmy tam spędzić trochę czasu prywatnie z przyjaciółmi. Zdecydowałem, że nadszedł właściwy czas. Już od jakiegoś czasu rozmawialiśmy o ślubie, więc to nie było ogromne zaskoczenie. Chciałem wybrać ładne miejsce w Kenii i tam się oświadczyłem - powiedział książę William w rozmowie z "The Royal Channel".

księżna Kate, książę WilliamAP

Dziś książę William i księżna Kate starają się być blisko "zwykłych" ludzi. Uczestniczą oczywiście w oficjalnych spotkaniach, ale pozwalają sobie też na chwilę luzu. Czy to nauka wyniesiona z wychowania księżnej Diany?

książe william, kate middletonagencja gazeta

Książę William i księżna Diana Książę William i księżna Diana ANWAR HUSSEIN/EMPICS ENTERTAINMENT/EAST NEWS/??Anwar Hussein/allaction.co.uk

Dowód 3: podejście do rodzicielstwa

Kiedy Książę William dorastał, musiał obserwować nieudane małżeństwo swoich rodziców. W pewnym momencie księżna Diana zaczęła widzieć w Williamie już nie tylko swoje dziecko. Stał się wtedy powiernikiem jej tajemnic i jedyną osobą, której ufała. To jednak sprawiło, że musiał szybko dorosnąć. Księżna Diana była podobno tak zazdrosna o Williama, że wyrzuciła jego nianię, Barbarę Branes, donosi Dailymail.co.uk. Księżna obawiała się podobno, że jej syn za bardzo się zbliżył do swojej opiekunki. William nie zapomniał jednak o niani i kilkanaście lat później zaprosił ją na swój ślub. Ten piękny gest pokazuje, jak bardzo książę łaknął jakiegoś stałego elementu w swoim życiu.

DianaEastNews

Po śmierci księżnej Diany, William został zupełnie sam, bo Karol zamiast próbować rozwiązać swoje problemy, uciekł i zostawił Williama na kilka tygodni samego, dowiadujemy się z Dailymail.co.uk. Dziś księżna Kate i książę William nie zamierzają popełniać błędów z przeszłości. Para książęca podobno zrezygnowała z zatrudnienia niani na pełny wymiar godzin, co było przecież powszechne w rodzinie królewskiej od pokoleń. Para stwierdziła, że będzie w stanie sama zaopiekować się swoim maluchem. Niania ma być im potrzebna tylko w wyjątkowych sytuacjach, a kiedy trzeba zawsze mogą liczyć na rodziców księżnej Kate.

Catherine i William są zdeterminowani, aby być praktycznymi rodzicami. Jej rodzice są bardzo podekscytowani dzieckiem i w miarę możliwości będą pomagać - słowa przyjaciela pary przytacza dailymail.

Wygląda więc na to, że już teraz William i Kate chcą być obecni w życiu swojego potomka i mają dokładny obraz przyszłego rodzicielstwa, które planują bardzo świadomie.

The Duke and Duchess of Cambridge, known as the Earl and Countess of Strathearn when in Scotland, smile during a visit to Dumfries House in Ayrshire, Scotland, to attend the opening of an outdoor centre, Friday April 5, 2013. (AP Photo/Danny Lawson, Pool)AP/Danny Lawson

Królowa Elżbieta i książę Filip. Królowa Elżbieta i książę Filip. REUTERS/POOL/Forum

Dówod 4: Wzajemne oddanie

Z kolei królowa Elżbieta i książę Filip nigdy nie byli wylewni, co na pewno miało odbicie w psychice księcia Karola. Jego ojciec, książę Andrzej, był kobieciarzem, a jego matka, księżniczka Alicja Battenberg, spędziła sporo czasu w azylu psychiatrycznym, a później została zakonnicą.

In this image taken from video, from left, Britain's Queen Elizabeth II, Britain's Prince Philip, and Britain's Prince Charles sing during the ceremony at Westminster Abbey for the Royal Wedding in London on Friday, April, 29, 2011. (AP Photo/APTN) EDITORIAL USE ONLY NO ARCHIVE PHOTO TO BE USED SOLELY TO ILLUSTRATE NEWS REPORTING OR COMMENTARY ON THE FACTS OR EVENTS DEPICTED IN THIS IMAGEAP/

O tym, że księżna Kate i książę William nie zamierzają brać z nich przykładu, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wystarczy tylko na nich spojrzeć, by przekonać się, że są sobie bezgranicznie oddani.

księżna Kate, książę WilliamAP

Książę William, Książę Karol, Księżna Diana. Książę William, Książę Karol, Księżna Diana. AG/ East News

Dowód 5: Miłość

Księżna Diana miała burzliwą przeszłość. Kiedy miała zaledwie sześć lat, jej rodzice się rozeszli. Diana i jej rodzeństwo były przerzucane między obojgiem rodziców, a jej matka wyszła ponownie za mąż. Możemy sobie wyobrazić, co w takiej sytuacji czuła mała Diana. Gdy miała 19 lat spotkała Karola. Ich związek jednak od początku był niestabilny i trudno powiedzieć, czy wzięli ślub z miłości.

księżna DianaEastNews

Zupełnie inaczej miała się sprawa z księciem Williamem i Kate. Widać jak na dłoni, że każda ich decyzja zmotywowana jest uczuciem. Najważniejsza to oczywiście ślub. Choć ich związek też przechodził kryzys, w końcu podjęli w pełni przemyślaną decyzję. Długo oczekiwana chwila nadeszła 29 kwietnia 2011 r. Książę William i księżna Kate powiedzieli sobie sakramentalne tak.

FILE - In this Friday April 29, 2011 file photo Britain's Prince William and his bride Kate, Duchess of Cambridge, leave Westminster Abbey, London, following their wedding.  The Duke and Duchess of Cambridge are very pleased to announce that the Duchess of Cambridge is expecting a baby, St James's Palace officially announced Monday Dec. 3, 2012. (AP Photo/Martin Meissner, File)AP/Martin Meissner

Ślub odbył się w Opactwie Westminsterskim, a wśród 1900 gości oprócz królewskiej rodziny byli też celebryci.

In this image taken from video, Britain's Prince William, left, places the ring on the finger of his bride, Kate Middleton, as they stand at the altar at Westminster Abbey for the Royal Wedding in London on Friday, April, 29, 2011. (AP Photo/APTN) EDITORIAL USE ONLY NO ARCHIVE PHOTO TO BE USED SOLELY TO ILLUSTRATE NEWS REPORTING OR COMMENTARY ON THE FACTS OR EVENTS DEPICTED IN THIS IMAGEFot. AP

Teraz książę William i księżna Kate spodziewają się dziecka. Nie mogą co prawda zachowywać się jak typowa para, bo cały świat jest ciekawy najdrobniejszego szczegółu związanego z ich potomkiem. Oni jednak czerpią radość z okresu ciąży, tak jakby byli najzwyklejszym młodym małżeństwem spodziewającym się dziecka, a nie potomka rodu królewskiego.

Teraz intensywnie myślą na imieniem dla dziecka. Ale nie chcą niczego ujawniać zawczasu. Z nikim o tym nie rozmawiają, nawet z Harrym! Oczywiście Harry ma już swoje szalone pomysły, które im podsuwa - mówi informator "Sunday People".

Książę William Kate MiddletonAP

Księżna Diana, księżna Elżbieta, Książę Karol. Księżna Diana, księżna Elżbieta, Książę Karol. AFP/EAST NEWS/-

Dowód 6: Relacje z teściami

Relację księżnej Diany i królowej Elżbiety nigdy nie należały do ciepłych i co najwyżej możemy je nazwać poprawnymi. Natomiast książę William ze swoimi teściami jest za pan brat. William pojechał nawet na wakacje z teściami, gdzie jedli kolację przed telewizorem. Do ojca Kate mówi: "Mike" lub czasami "tato", co świadczy o tym, jak bardzo chce być rodzinny, wyjaśnia Daily.mail.co.uk.

TO GO WITH AFP STORY BY MARIE-PIERRE FEREY *BRITAIN-ROYALS-MARRIAGE*    (FILES) This file picture taken on November 16, 2010 shows Michael and Carole Middleton, the parents of Britain's Prince William's fiancee Kate, posing for a photograph at their home in Berkshire, southern England. Descended from coal miners, the family of royal bride-to-be Kate Middleton is held up in class-obsessed Britain as a shining example of social mobility. Kate may have attended one of the most elite schools in England before going on to Scotland's most prestigious university, but the origins of the woman who will marry Prince William on April 29 are decidedly humble. AFP PHOTO / STEFAN ROUSSEAU/FILESEAST NEWS

NOTE TO EDITORS: This handout photo may only be used for editorial reporting purposes for the contemporaneous illustration of events, things or the people in the image or facts mentioned in the caption. Reuse of the picture may require further permission.  RESTRICTED TO EDITORIAL USE/MANDATORY CREDIT - AFP PHOTO/HUGO BURNAND/CLARENCE HOUSE - /NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS/DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS    A handout photo issued by Clarence House of The Royal Wedding Group in the Throne Room at Buckingham Palace in London on April 29, 2011 with Britain's Prince William and Kate, Duchess of Cambridge (C), Front row (L-R): Grace van Cutsem, Eliza Lopes, Prince Philip Duke of Edinburgh, Queen Elizabeth II, Margarita Armstrong-Jones, Louise Windsor, William Lowther-Pinkerton. Back Row (L-R): Tom Pettifer, Camilla Duchess of Cornwall, Prince Charles, Prince Harry, Michael Middleton, Carole Middleton, James Middleton and Philippa Middleton.       AFP PHOTO/HUGO BURNAND/CLARENCE HOUSEEAST NEWS

Kate Middleton, Książe William Kate Middleton, Książe William Serwis Ap i Reuters

Dowód 7: Rodzina ponad wszystko

Książę William nie chce popełnić błędów rodziców. Jest świadomy tego, że rodzina jest najważniejsza. Judy Wade, autorka publikacji o rodzinie królewskiej powiedziała nawet:

Oni zawsze byli blisko, ale to stało się bardziej widoczne, odkąd księżna zaszła w ciążę.

Książę William podobno chce nawet rzucić pracę dla swojej rodziny:

William powiedział, że kocha swoją pracę w RAF, ale swoją żonę i dziecko, które niedługo przyjdzie na świat, kocha jeszcze bardziej - donosi People.com.

Widać, że książę William ożywia wizerunek rodziny królewskiej, bo nie gardzi wartościami, które według niektórych do tej pory zarezerwowane były dla klas średnich.

Książę WilliamAP/Danny Lawson

Więcej o: