18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Romanse i skandale Marilyn Monroe! Dziś mija 50. lat od jej śmierci

Minęło 50 lat od śmierci Marilyn Monroe, a jej gwiazda wciąż świeci! Jej zasługi dla kina i wykreowanie symbolu blond femme fatale są niekwestionowane, ale nawet dzisiaj romanse i skandale z jej udziałem ciągle szokują! Przedstawiamy Wam najciekawsze z nich.

Narodziny skandalistki

Już samo przyjście na świat gwiazdy kina związane było z obyczajowym skandalem. Matka Marilyn, Gladys, delikatnie mówiąc nie uchodziła za cnotkę, nigdy zatem nie ustalono z całą pewnością, kim był ojciec Marilyn. Prawdopodobnie był nim Charles Gifford, kolega ze studia filmowego, w którym Gladys była montażystką.

In this 1946 image taken by photographer Joseph Jasgur and released by Julien's Auctions, a photo of Norma Jean Dougherty, who eventually changed her name to Marilyn Monroe, is shown. A bankruptcy judge in Florida ruled earlier this week that photos taken of Monroe will be sold at auction to settle the debts of the photographer. Jasgur's photos, negatives and image copyrights will be sold in December by Julien's Auctions. (AP Photo/Julien's Auctions, Joseph Jasgur)

Norma Jeane Baker (bo tak nazywała się naprawdę Marilyn) dorastała tułając się po sierocińcach i rodzinach zastępczych, ponieważ jej matkę uznano za niestabilną psychicznie.

In this 1946 image taken by photographer Joseph Jasgur and released by Julien's Auctions, a photo of Norma Jean Dougherty, who eventually changed her name to Marilyn Monroe, is shown. A bankruptcy judge in Florida ruled earlier this week that photos taken of Monroe will be sold at auction to settle the debts of the photographer. Jasgur's photos, negatives and image copyrights will be sold in December by Julien's Auctions. (AP Photo/Julien's Auctions, Joseph Jasgur)

Trudne dzieciństwo gwiazdy na pewno przełożyło się na jej późniejsze problemy, ale czy sama będąc stabilna emocjonalnie stworzyłaby tak elektryzujące role i byłaby taką osobowością?

Pierwsza sesja dla "Playboy'a"

Kariera Marilyn Monroe zaczęła się  również od skandalu! Na początku pozowała do zdjęć w skąpym kostiumie kąpielowym jako "pin up girl", by w 1949 r. wystąpić w nagiej sesji zdjęciowej. To właśnie ta sesja 4 lata później ozdobiła pierwszy numer Playboya! Marilyn Monroe utorowała więc drogę do kariery dzisiejszym gwiazdom pokazującym swoje wdzięki w słynnym piśmie dla panów.

Rola seksbomby

Marilyn Monroe

Marylin Monroe, jaką znamy, narodziła się w momencie przyjęcia przez nią pseudonimu i ufarbowania włosów na słynny platynowy blond. Mimo że jej metamorfoza opierała się w dużej mierze na inspiracji inna słynną aktorką - Jean Harlow - stworzyła niepowtarzalną kreację, której do dziś nie udało się nikomu podrobić.

Marilyn Monroe

Marilyn wcieliła się w rolę seksbomby, a jej pseudonim pozwalał jej grać także w życiu prywatnym. Każdy jej ruch był wystudiowany: sposób poruszania się, flirtowania z mężczyznami, granie rozkapryszonej dziewczynki - to wszystko niewątpliwie działało na mężczyzn i na publiczność, ale gdzie była granica pomiędzy pozą a prawdą? Tego nie wiedziała nawet sama Marilyn, która pod koniec życia coraz częściej mówiła o sobie per "ona".

Marilyn Monroe

Rozpalaczka zmysłów

Marilyn Monroe

Marilyn już od najmłodszych lat potrafiła rozpalać męskie zmysły! Była mężatką 3 razy. Pierwszy raz wyszła za mąż, gdy miała 16 lat, za swojego kolegę z sąsiedztwa Jamesa Dougherty'ego, który później został policjantem. Kiedy kariera Monroe nabrała tempa, zaroiło się wokół niej od przystojnych amantów. Jedni do niej lgnęli, innych sama przyciągała wcielając się w rolę słodkiej kokietki. Wśród jej kochanków wymienia się reżysera Elia Kazana czy aktora Marlona Brando.

FILE - In this June 2, 1955 file photo, actress Marilyn Monroe, right, in a glamorous evening gown, with Joe DiMaggio, arrives at the theater. (AP Photo, File)

Z drugim mężem i słynnym baseballistą, Joe DiMaggio, połączyło ją płomienne uczucie, które jednak z powodu jej licznych zdrad, a jego zazdrości szybko się wypaliło - skończyło się zaledwie po 9 miesiącach.

In this late October 1956 publicity photo provided by Running Press, Marilyn Monroe, right, with husband Arthur Miller, is shown in the final weeks of filming "The Prince and the Showgirl." This goddess-like ensemble is in a burnished gold lam?. (AP Photo/Courtesy Running Press)

Trzecie małżeństwo z wybitnym dramaturgiem i intelektualistą Arthurem Millerem budziło w środowisku politowanie: Marilyn uznawano za jego kaprys i kolejny okaz w kolekcji pięknych rzeczy. Już trakcie jego trwania Marilyn miała romans z Ivesem Montandem, francuskim aktorem i piosenkarzem.

Romans z prezydentem

Marilyn Monroe mogła przebierać w mężczyznach, jednak ona mierzyła wysoko: jeśli mieć romans, to z prezydentem! Do legendy przeszła już historia, gdy Marilyn uciekła z planu filmowego, by zaśpiewać "Happy Birthday" na 45. urodziny Johna F. Kennedy'ego!

Zachrypnięty głos i zmysłowo nucąca pozornie niewinne życzenia Marilyn - to musiało podziałać nawet na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Marilyn udowodniła, że może rozpalić zmysły dosłownie każdego.

Photo ID - 12416, Year - 1962, Film Title - , Director - , Studio - , Keywords - 1962, BIRTHDAY, MARILYN MONROE, BACK VIEW, SEXY, HAPPY BIRTHDAY, SINGING, SPOTLIGHT, KENNEDY, FULL LENGTH

Tajemnicza śmierć

Marilyn Monroe

Nawet wokół śmierci ikony kina pojawiła się aura skandalu. Aktorkę znaleziono martwą w jej domu niemal w teatralnej pozie - trzymała w dłoni słuchawkę od telefonu. Mimo że lekarze za przyczynę śmierci uznali przedawkowanie środków nasennych, nie ustają spekulacje, że Marilyn, mając dostęp do alkowy zarówno prezydenta USA jak i jego brata, Roberta F. Kennedy'ego, mogła wiedzieć zbyt dużo.

Biseksualne skłonności

** FILE ** In this Sept. 9, 1954 file photo, Marilyn Monroe poses over the updraft of a New York subway grating while in character for the filming of "The Seven Year Itch" in New York.(AP Photo/Matty Zimmerman, file)

Mimo że Marylin odeszła już 50 lat temu, informacje o niej wciąż nie przestają szokować! W niedawno wydanej biografii Marilyn, pojawia się informacja, że aktorka nie umiała oprzeć się również kobiecym wdziękom. W 1955 r., na planie filmu poznała 16-letnią wówczas Jane Lawrence, z którą połączyła ją przyjaźń, a także podobno intymne relacje:

Piłyśmy szampana. Marilyn mówiła mi, że dzięki niemu jest szczęśliwa. Szybko zaszumiało mi w głowie, a wtedy ona? pocałowała mnie. W usta, bardzo delikatnie i miękko. Przeniosłyśmy się z salonu do sypialni. Używała swojego języka bardzo sprawnie, z wyczuciem - czytamy w biografii.

Marilyn Monroe

Więcej o:
Komentarze (19)
Romanse i skandale Marilyn Monroe! Dziś mija 50. lat od jej śmierci
Zaloguj się
 • dormucca

  Oceniono 40 razy 28

  Czy tylko ja jestem zdziwiona rozmiarem jej piersi? W sensie myślałam że były o wiele większe, a to takie małe C. Co nie zmienia faktu że jest piękną kobietą.

 • 2plus2to5

  Oceniono 25 razy 17

  Marilyn Monroe niepowtarzalna, w zasadzie pierwsza ktora wypromowala sie na wszystkim tym co teraz probuja robic inni - ale to juz bylo, to sa karceni ,wysmiewani i osmieszani.Miala poprawki chirurgiczne swojej urody, trzy malzenstwa, liczne zdrady malzonkow , rozbierane zdjcia w czasie kiedy pokazanie kolana wzbudzalo sensacje, romans czy tez proba z prezydentem . Role filmowe ,kultowe to sa seny z filmow ,a jak znawcy Monroe pisza ona cale swoje dorosle zycie traktowala jak film i w nim grala .Przeszla do historii bardziej jako prekursorka tego wszystkiego ,co tak celebryci lubia .

 • jagi

  Oceniono 33 razy 17

  Mam pytanie do mężczyzn,dlaczego nagość w wydaniu niektórych pań,wydaje się piękna,a w wydaniu innych wulgarna?Jako kobieta,mam takie właśnie odczucia...zdjęcia Marilyn nagiej,takie właśnie są piękne i estetyczne.Może to jej naturalność?Brak /seksownie brrrrr/ otwartych ust,brak tych gestów różnorakich,które mają sugerować /jestem baaardzo sexy/ nie wiem,wiem natomiast,że Marilyn,uśmiechnięta bez tego wyginania,wypinania,naoliwiania jest chyba najpiękniejszą kobietą kina!

 • sansa

  Oceniono 24 razy 14

  "delikatnie mówiąc nie uchodziła za cnotkę" - styl dziennikarski na najwyższym poziomie, zaczerpnięty chyba ze ściany w szkolnej toalecie.

 • koja

  Oceniono 30 razy 10

  Prawdziwa gwiazda, w tym przypadku bez nadużycia. Prwadziwa gwiazda.....

 • kk

  Oceniono 14 razy 6

  Takie życzenia dla prezydenta w dzisiejszych bezpruderyjnych czasach byłyby niezłym skandalem dyplomatycznym i obyczajowym ;))))))

 • Gość: Kinga

  Oceniono 1 raz 1

  Nie lubie jej szczególnie i nie rozumiem tego całego podziwu nad jej osobą.
  Ciągle o niej gadają. Ona jest chyba najpopularniejszą osobą we wszechświecie/

 • kkmm

  Oceniono 37 razy 1

  piękna...idealnie piękna...... nazwałabym ja chodzacym cudem i to naturalnym;)
  chyba ze ktos sie przyczepi do tlenienia wlosow.........mysle nigdy nie bedzie zapomniana
  a 4 zdjecie ......genialne wszystko na tak....;)

 • jaguar

  Oceniono 13 razy 1

  Byla niezrownaną aktorka,rozkoszną zagadką.Pelna radosnej beztroski.Amerykanskie dziecko, unicestwione poprzez szalone lata szescdziesiąte = rewolucja seksualna,rozpowszechnienie sie uzywania narkotykow,wojna w Vietnamie itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX