Kinga Rusin skończyła 41 lat!

Jak wyglądała jej droga na szczyt?
Kinga Rusin. Kinga Rusin. FORUM/Piotr Malecki

Początki

Kinga Rusin należy do grona najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawanych prezenterek w Polsce. Zadebiutowała w latach 90. w Telexpressie. Jej sympatyczny uśmiech i miłe usposobienie sprawiło, że widzowie szybko ją polubili. W 1994 roku otrzymała Wiktora w kategorii "Telewizyjne odkrycie roku".

Kinga Rusin

 

Kinga Rusin, Tomasz Lis ślub Kinga Rusin, Tomasz Lis ślub Maciej Brzozowski/Forum

Małżeństwo z Tomaszem Lisem

Rok 1994 był ważny dla Rusin nie tylko ze względów zawodowych. Wzięła wtedy ślub z Tomaszem Lisem. Para spotykała się wcześniej przez rok. Świadkami byli Hanna (teraz Lis) i Robert Smoktunowiczowie. Zaraz po ślubie para wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdyż Tomasz Lis był korespondentem "Wiadomości". Trzy lata później wrócili do kraju. Wtedy też urodziła się ich pierwsza córka, Pola, a w 2000 druga - Iga (na zdjęciu).

NZ. Kinga Rusin z corka  Koncert polscy artysci dzieciom Gruzji, Wa-wa, 13.06.2011,   Fot.: Radoslaw NAWROCKI / FORUM

Rusin odłożyła ambicje zawodowe na bok i poświęciła się rodzinie. Wydawało się, że Lisowie są wzorowym małżeństwem, ale były to tylko pozory. W 2006 roku rozwiedli się. W wywiadzie dla "Wysokich obcasów" powiedziała:

To było jak lawina. Nie stałam wtedy na barykadzie z flagą i hasłem: "Naprzód, przezwyciężę wszystko", tylko siedziałam skulona i mówiłam: "Nie dam rady".

Opowiedziała też o rutynie małżeńskiej:

Wpadłam jak wiele kobiet w tak zwany kierat. Same siebie do niego zaprzęgamy. Dzieci, praca, dom, od czasu do czasu seks z obowiązku. Ważniejsze od spotkania z przyjaciółmi staje się przygotowanie trzydaniowego obiadu.

 Kinga Rusin, Hanna Smoktunowicz, Tomasz Lis

Tak jeszcze kilka lat temu pozowała ze swoją ówczesną przyjaciółką, a teraz żoną byłego męża, Hanną Lis. Takich zdjęć już na pewno nie będzie.

 Hanna Smoktunowicz, Kinga Rusin

Dzień Dobry TVN

Telewizja upomniała się po nią w 2005 roku, kiedy to Edward Miszczak zaproponował jej prowadzenie weekendowych wydań nowego programu porannego "Dzień dobry TVN". Początkowo partnerował jej Marcin Meller, a od 2008 roku towarzyszy jej Bartosz Węglarczyk. Okazało się, że widzowie stęsknili się za Kingą Rusin i bardzo ciepło przyjęli ją jako prowadzącą. Jej popularność rosła.

anna bałon

Kinga Rusin Stefano Terrazzino Kinga Rusin Stefano Terrazzino KAPIF

"Taniec z gwiazdami"

W 2006 roku zdecydowała się na występ w "Tańcu z gwiazdami". Jej partnerem został gorący Sycylijczyk Stefano Terrazzino. Taneczne show było punktem zwrotnym zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym Kingi Rusin. Przed startem programu powiedziała w "Vivie":

Może okaże się, że potrafię w tańcu wyrazić uczucia, których nawet nie czuję? To wyzwanie, a przy okazji to szkoła dla mojej wytrwałości. Będę musiała pokonać swoje słabości. Chciałabym także wyzwolić w sobie luz.

Trzeba przyznać, że to się udało. Niejednokrotnie podkreślała, że taniec pomógł jej odzyskać utraconą kobiecość. Nareszcie poczuła się dobrze we własnej skórze. I zdobyła Kryształową Kulę.

 Kinga Rusin Stefano Terrazzino

Kinga Rusin, you can dance. Kinga Rusin, you can dance. KAPIF

"You Can Dance. Po Prostu Tańcz"

Nawet po zakończeniu "Tańca z gwiazdami" Kinga nie straciła bliskiego kontaktu z tańcem. W 2007 roku została prowadzącą show "You Can Dance. Po prostu tańcz!". W tym formacie sprawdza się znakomicie, stając się prawdziwą podporą dla młodych tancerzy i jedną z najjaśniejszych gwiazd programu. Głośno było o niej także z powodu nietrafionych, delikatnie ujmując, stylizacji.

 Kinga Rusin

W 2011 roku awansowała z roli prowadzącej do jurorki i trzeba przyznać, że radzi sobie świetnie. I jej styl też znacznie się poprawił. Jest zaliczana do najlepiej ubranych kobiet w Polsce.

Pirog Michal, Rusin Kinga, Egurrola Agustin

Kinga Rusin. Kinga Rusin. www.EASTNEWS.pl

Bizneswoman

Prezenterka ma również głowę do interesów - z powodzeniem prowadzi własną firmę PR, a także kosmetyczną. "Pat&Rub" to linia kosmetyków ekologicznych, z najwyższej jakości surowców naturalnych, bez składników pochodzących z ropy naftowej, siarczanu czy glikolu. W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" powiedziała, dlaczego zdecydowała się na własny biznes:

Miałam taką idée fixe. W mojej głowie zrodziło się mocne postanowienie, żeby zrobić coś swojego, coś, pod czym będę mogła z czystym sumieniem się podpisać. O tym, że będą to właśnie kosmetyki, zdecydował trochę przypadek. Chociaż ja nie wierzę w przypadki... Moja przyjaciółka Magda Hajduk-Naklicka miała małą, ale dobrze prosperującą firmę kosmetyczną. To ona zaraziła mnie kosmetyczną pasją. Wspólnie przeglądałyśmy ofertę na rodzimym rynku i śledziłyśmy światowe trendy. Wtedy właśnie wpadłyśmy na pomysł wspólnej inicjatywy. Chciałyśmy wyprodukować kosmetyki, których do tej pory żadna polska firma nie produkowała, w stu procentach naturalne, a przy okazji doskonałej jakości, idealnie się wchłaniające, pięknie pachnące, takie, których efekty działania czuć od razu. Stwierdziłyśmy, że mamy potencjał, żeby je stworzyć.

Jej produktów używają gwiazdy, m.in. Magdalena Mielcarz czy Reni Jusis.

PHOTO: PIOTR WYGODA / EAST NEWS  13/06/2011  WARSZAWA  PREZENTACJA NAJNOWSZEJ SERII KOSMETYKOW DLA KOBIET PAT&RUB BY KINGA RUSIN  N/Z:  KINGA RUSIN RENI JUSIS KAROLINA MALINOWSKA KAMILA SZCZAWINSKA

 Kinga Rusin Kinga Rusin KAPIF

Pisarka

Kinga Rusin nigdy nie ukrywała, że długo dochodziła do siebie po rozwodzie. W wywiadzie dla "Wysokich obcasów" powiedziała:

Mnie nie bawiło uświadomienie sobie, że obok moich rzeczy wiszą rzeczy człowieka, który nie mieszka tu dwa lata. (...) Do wyrzucenia krawatów z szafy trzeba dojrzeć. Wynajęłam firmę, spakowali w kartoniki i odwieźli kilka ulic dalej (...).Od ponad dwóch lat mogłam już spokojnie mieszkać w Warszawie. Mieszkanie czekało gotowe. A ja znajdowałam milion powodów, żeby się nie przeprowadzać. Proszę nie pytać o racjonalne argumenty, nie potrafię ich podać. (...) Ale ostatnio kiedy robiłam porządki w starym domu, znalazłam swój zeszyt z przepisami i uroczyście go spaliłam.

Okazało się, że kobiety w podobnej sytuacji zaczęły do niej pisać listy. Dzieliły się z nią swoimi problemami. Na kanwie tej korespondencji Rusin, z psycholożką Małgorzata Ohme, napisała książkę "Co z tym życiem?". Tytuł to oczywiście aluzja do programu jej byłego męża - "Co z tą Polską?". Książka szybko stała się bestsellerem, a Rusin mogła dodać pisanie książek do długiej listy swoich osiągnięć.

Kinga Rusin, Małgorzata Ohme

Kinga Rusin i Marek Kujawa Kinga Rusin i Marek Kujawa Forum

Nowa miłość

Kilka miesięcy temu w życiu Kingi Rusin pojawił się nowy mężczyzna - prawnik Marek Kujawa. Para poznała się na Rodos. Jak podaje magazyn ''Party'', z wakacji wrócili już jako para. Zakochani unikają wspólnych publicznych wystąpień, ale czasami fotoreporterom uda się uchwycić ich czułości. Tak bawili się na tegorocznym Balu Dziennikarzy:

Kinga Rusin, Marek Kujawa

Kinga Rusin. Kinga Rusin. KAPIF

Kinga Rusin

Obecnie Kinga Rusin zachwyca swoją urodą. Jest spełniona zawodowo i prywatnie. W "Wysokich obcasach" powiedziała:

Wszystko, co osiągnęłam, zawdzięczam sobie. Od kilku lat mam wrażenie, że jestem ciągle jeszcze na początku drogi, że to, co najlepsze, czeka na mnie za kolejnym zakrętem, a ja nie mogę się doczekać, żeby tam dojść.

Jest uznawana za jedną z najlepiej ubranych Polek, ma świetne wyczucie stylu. Wygląda po prostu znakomicie!

Plotek.pl życzy wszystkiego najlepszego!

Rusin Kinga

Rusin Kinga

Rusin Kinga Kujawa Marek