Steczkowska, Farna, Stankiewicz - komu "Szansa na sukces" pomogła zaistnieć w świecie muzyki?

Już nie usłyszymy słynnego pytania o rodzaj podkładu muzycznego: "Profesjonalny czy z linią melodyczną?". Ale gwiazdy, które zawdzięczają swoją karierę kultowej "Szansie na sukces" wciąż prowadzą działalność artystyczną.
Wojciech Mann. Wojciech Mann. TVP

Wojciech Mann odchodzi

To był szok dla milionów telewidzów, którzy nie wyobrażają sobie niedzielnego popołudnia bez Wojciecha Manna i "Szansy na sukces". Niestety, nadszedł czas na pożegnanie się z najpopularniejszym programem promującym wokalne talenty. Dyrekcja TVP2 wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

W związku z rezygnacją Pana Wojciecha Manna z prowadzenia programu "Szansa na sukces" nie przewidujemy kontynuacji produkcji tej audycji. Uważamy, że bez udziału Pana Wojciecha Manna jako prowadzącego, program traci rację bytu. Wszystkiego zarejestrowane z Nim odcinki zostaną wyemitowane zgodnie z planem na antenie Programu 2.

Wcześniej, na profilu "Szansy na sukces" na Facebooku, mogliśmy przeczytać:

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od autorki programu - Elżbiety Skrętkowskiej, "Szansa na sukces" nagrała dzisiaj ostatni odcinek całego formatu. Tym samym nie odbędzie się tegoroczny Finał w Sali Kongresowej. Przerywamy produkcję przed jubileuszem dwudziestolecia programu, który obchodzilibyśmy jesienią tego roku. Dziękujemy!

To będzie ogromna strata dla polskiej muzyki. Zobacz, kto zdobył popularność i przepustkę do wielkiej kariery dzięki udziałowi w "Szansie".

Justyna Steczkowska. Justyna Steczkowska. Kapif

Justyna Steczkowska

"Szansa na sukces" była prawdziwą kuźnią talentów. Udział w programie pomógł w zrobieniu kariery Justynie Steczkowskiej. 22-letnia wówczas wokalistka wykonała utwór grupy Manaam "Boskie Buenos".

justyna steczkowska

Po sukcesie w "Szansie" Steczkowska szybko została zauważona przez łowców talentów. Wkrótce zdobyła Grand Prix na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, wydała pierwszą płytę i osiągnęła ogólnopolski sukces. Do dziś Steczkowska jest jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek.

Kasia Stankiewicz. Kasia Stankiewicz. Mat. promocyjne

Kasia Stankiewicz

Wokalistka pojawiła się w programie w 1995 roku. Odcinek z jej udziałem był poświęcony piosenkom zespołu Varius Manx. Stankiewicz brawurowo wykonała utwór "Zamigotał świat".

kasia stankiewicz

Wykonanie Kasi tak spodobało się członkom zespołu, że po odejściu Anity Lipnickiej to właśnie Stankiewicz została nową wokalistką grupy. W 1999 roku piosenkarka zaczęła karierę solową. I zmieniła się nie do poznania: Kiedyś pulchna blondynka, dziś bardzo szczupła, pewna siebie kobieta w krótkiej fryzurce.

NZ. Katarzyna Stankiewicz   Nagranie programu Telewizji Polskiej TVP2 Pytanie na sniadanie, Wa-wa, 13.01.2011,  Fot.: Radoslaw NAWROCKI / FORUM

Kasia Cerekwicka. Kasia Cerekwicka. AG

Kasia Cerekwicka

Zwycięstwo w "Szansie" przyniosło jej wykonanie piosenki "Wyszłam za mąż, zaraz wracam" z repertuaru Ewy Bem. Po przygodzie z programem Cerekwicka zaczęła otrzymywać pierwsze zawodowe propozycje.

kasia cerekwicka

W 1999 roku związała się z firmą fonograficzną Sony Music Polska. Pierwszy solowy krążek Cerekwickiej ukazał się rok później i został ciepło przyjęty przez publiczność. Dziś Kasia ma ugruntowaną pozycję na polskim rynku muzycznym i jest jedną z topowych rodzimych wokalistek. Po latach wróciła do programu, jednak tym razem już jako gwiazda odcinka.

Anna Wyszkoni. Anna Wyszkoni. EAST NEWS

Anna Wyszkoni

Ania już od trzech lat występowała z zespołem "Łzy", kiedy została zauważona przez Elżbietę Skrętkowską i zaproszona do udziału w "Szansie na sukces". Utalentowana wokalistka nie dała szans konkurencji i piosenką "Długość dźwięku samotności" zespołu Myslovitz wyśpiewała sobie zwycięstwo.

anna wyszkoni

Wyszkoni osiągnęła ogromny sukces. Od kilku lat występuje jako solistka, a jej utwory cieszą się niezmienną popularnością. Wokalistce świetnie układa się również w życiu prywatnym - niedawno po raz drugi została mamą.

Wyszkoni Anna

Tomek Makowiecki. Tomek Makowiecki. Kapif

Tomasz Makowiecki

Wokalista kojarzony jest głównie z programem "Idol", jednak pierwsze kroki na scenie stawiał w "Szansie na sukces". Makowiecki wygrał odcinek poświęcony zespołowi "Wilki". Po sukcesie w programie piosenkarz musiał jednak poczekać na swoje 5 minut. Te nadeszły dopiero po zdobyciu przez niego jednej z czołowych lokat w show Polsatu. W 2002 roku ukazała się jego pierwsza płyta "Makowiecki band".

Tomek Makowiecki

tomek makowiecki

Ewa Farna. Ewa Farna. Mat. promocyjne

Ewa Farna

Młodziutka gwiazda, znana w Polsce i Czechach, również rozpoczynała swoją przygodę ze sceną w programie "Szansa na sukces". Farna zachwyciła publiczność swoją interpretacją utworu "Za młodzi, za starzy" Ryszarda Rynkowskiego. Wygrała poświęcony artyście odcinek, a już w 2006 roku nagrała debiutancką płytę.

ewa farna

Dzisiaj Farna ma na swoim koncie kilka przebojów i rzesze fanów, głównie wśród nastolatków. Skromna, piękna i utalentowana - prawdziwy materiał na gwiazdę!

ewa farna

Anna Józefina Lubieniecka. Anna Józefina Lubieniecka. KAPIF

Anna Józefina Lubieniecka

Aktualna wokalistka zespołu "Varius Manx" też zaczynała w "Szansie". Anna Józefina Lubieniecka wystąpiła w programie Elżbiety Skrętkowskiej dwa razy. W 2005 roku zaśpiewała piosenkę "Wilków": "Eli lama Sabachtani", a dwa lata później wykonała razem z Piotrem Rubikiem "Psalm dla ciebie".

Anna Józefina Lubieniecka

W lutym 2010 roku Robert Janson zaproponował Lubienieckiej, by zastąpiła w jego zespole Monikę Kuszyńską. Rok później zespół wydał płytę "Eli", na której Anna zaśpiewała m.in. piosenkę "Przebudzenie", znaną dobrze widzom "M jak miłość" (z muzycznej oprawy napisów końcowych nowych odcinków serialu).

Dominika Gawęda. Dominika Gawęda. Mat. promocyjne

Dominika Gawęda

Piękna wokalistka zawdzięcza "Szansie" angaż do zespołu "Blue Cafe". Gawęda pojawiła się na antenie TVP w noworocznym odcinku w 2006 roku. Spodobała się członkom grupy na tyle, że jednomyślnie postanowili uczynić z niej gwiazdę zespołu. 27-letnia dziś piosenkarka zastąpiła tym samym Tatianę Okupnik.

Dominika Gawęda

Anna Wiśniewska. Anna Wiśniewska. KAPIF

Anna Wiśniewska

"Szansę na sukces" wygrała jeszcze jako Anna Świątczak. Zaśpiewała "Pamiętasz, była jesień" Sławy Przybylskiej. Spodobała się też w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę publiczności w konkursie Debiuty.

Prawdziwy przełom w jej karierze oraz życiu prywatnym nastąpił w 2003 roku, kiedy to zastąpiła Justynę Majkowską i została wokalistką Ich Troje. W 2006 roku wyszła za lidera zespołu, Michała Wiśniewskiego. Rozstali się w 2011 roku. Mają dwie córki: Etiennette i Vivienne.

  Ich Troje, Anna ?wi?tczak, Micha? Wi?niewski, Justyna Majkowska

W 2009 roku Ania wydała solową płytę, a w 2010 oficjalnie odeszła z zespołu Ich Troje.

Więcej o: