Piękne żony wielkich dyktatorów

Piękne i bestie - co ich połączyło, jak się poznali, kim są?

Mehriban Aliyeva - Azerbejdżan

Żona prezydenta Azerbejdżanu urodziła się w Londynie i jest syryjską sunnitką. Ilham Aliyev i Mehriban mają trójkę dzieci: dwie córki Leilę i Arzu oraz syna Heydara. Rodzina ta jest prawdziwymi celebrities Azerbejdżanu.

Haya Bint al-Hussein - Dubaj

Jej Królewska Wysokość Księżniczka Haya Bint al Hussein - żona Jego Wysokości Szejka Mohammada Bin Rashida Al Maktoum, władca Dubaju i pani premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest wielką miłośniczką koni i jeździectwa.

Rania al Yassin - Jordania

Z pochodzenia Palestynka, urodzona w 1970 roku w Kuwejcie. Jak to się stało, że Rania al Yassin - specjalistka ds. marketingu w Apple Computers, została królową? Wszystko zaczęło się od pewnej kolacji wydanej przez księżniczkę Aiszę, na którą zaprosiła ją koleżanka z pracy. Na tej kolacji zjawił się brat Aiszy, książę Abdullah i zakochał się w Rani od pierwszego wejrzenia.

Sheikha Mozah bint Nasser Al Missned - Katar

Żona emira Kataru - Sheikha Hamada bin Khalifa al Thaniego znalazła się na 74. miejscu rankingu kobiet, które w sposób fundamentalny zmieniają świat, według magazynu "Forbes".

Asma al-Assad - Syria

Jest żoną prezydenta Syrii Baszara al-Assada i pierwszą damą tego kraju. Z wykształcenia jest programistką komputerową. Po ukończeniu studiów pracowała w m.in. jako ekonomistka w Deutsche Bank. Syna ówczesnego prezydenta Syrii Hafiza al-Assada Baszara poznała, kiedy ten pracował jako okulista w jednym z londyńskim szpitali.

Hosni Mubarak i jego żona Suzanne Hosni Mubarak i jego żona Suzanne ARND WIEGMANN

Suzanne Mubarak - Egipt

Żona byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka. Działa na rzecz praw kobiet i dzieci oraz promuje czytelnictwo, walcząc z analfabetyzmem wśród rodaków. Patronuje programowi telewizyjnemu dla dzieci - arabskiemu odpowiednikowi amerykańskiej "Ulicy Sezamkowej".

Hosni Mubarak podał się do dymisji 11 lutego. Został oskarżony o sprzeniewierzenie państwowych funduszy. Jego żonę oraz synów, Alaę i Gamala wraz z żonami objął zakaz wyjazdu z kraju.