Nigella Lawson

Nigella Lawson

Nigella Lawson to brytyjska gwiazda telewizyjna. Jest dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Była jedną z osób, które rozpoczęły nieprzemijającą modę na gotowanie na ekranie. Nigella jest autorką książek kulinarnych. Nazywana jest przez Anglików kulinarną boginią.

Pełne imię i nazwisko: Nigella Lucy Lawson
Data urodzenia: 6 stycznia 1960r.
Miejsce urodzenia: Londyn
Zawód: dziennikarka, prezenterka
Rodzina: córka Cosima, syn Bruno
Instagram: @nigellalawson
Facebook: facebook.com/NigellaLawson

Nigella Lawson - początki kariery

Nigella Lawson przyszła na świat w 1960 roku w Londynie. Jest córką polityka lorda Nigela Lawsona. Uczęszczała do pierwszorzędnych brytyjskich szkół, ukończyła Westminster School oraz Oksford na kierunku filologia średniowiecza.
Przygodę z dziennikarstwem kulinarnym rozpoczęła na początku lat osiemdziesiątych, gdy prowadziła w Sunday Times kolumnę kulinarną. W 1986 roku została zastępcą redaktora literackiego.
W 1998 roku nastąpił debiut Lawson przed kamerami. Gościła w programie Nigela Slatera "Real food". Rok później Nigella została obsadzona w roli gospodyni programu "Nigella gryzie". Dwa lata później ukazał się drugi program "Wieczne lato z Nigellą". Obydwa programy były programami kulinarnymi, w których Nigella na oczach widzów przygotowywała zarówno codzienne posiłki oraz potrawy bardziej wystawne. Widzowie pokochali Nigellę Lawson za jej naturalny sposób bycia, czarującą osobowość i przepiękny uśmiech. Programy biły rekordy oglądalności, a naśladowcy Nigelli wyrastali jak grzyby po deszczu.

Nigella Lawson i jej książki

Na fali popularności Nigella Lawson wydała kilka książek kulinarnych. Pierwsze dwie z nich nosiły takie same tytuły, jak programy kulinarne, czyli "Nigella gryzie" oraz "Lato w kuchni przez okrągły rok". Następne dwie to "Nigella ekspresowo" oraz "Nigella świątecznie". Kolejne pozycje miały tytuły: "Kuchnia. Przepisy z serca domu", "Jak być boginią domową. Wypieki i przysmaki kojące duszę", "Nigellissima. Włoskie inspiracje" oraz "Nigella ucztuje".

Zobacz także:

Charles Saatchi - Jamie Oliver - Gordon Ramsay

nigella lawson

Więcej o:

nigella lawson

Wypowiedzi na forum o:

nigella lawson

 • Nigella Lawson. Bałaganiary gotują lepiej

  Lubię prostą, domową kuchnię - rozmowa z Nigellą Lawson -- estabilishment --------------- Turystyka

 • Re: Czy Nigella Lawson was przekonuje?

  No własnie nie - sama otwarcie przyznaje się do wieku - prawie 49 za miesiąc

 • Nigella Lawson się załamie,ma tylko dyplom Oxfordu

  Nigella Lawson się załamie,ona ma tylko dyplom Oxfordu...w naszym kraju jest bez szans. Swoją drogą zaraz polecę zrobić jakiś dyplom z oddychania,chodzenia i.... Co do wspomnianego programu "Usterka" to nie jest porównywalne: jak Ci jedzenie nie smakuje-nie jesz,a jak Ci elektryk psuje instalację,

 • Re: Nigella Lawson - bogini domowa:)

  kocia_noga napisała: > Nie oglądałam dotychczas,ale wczoraj se na Nigelle spojrzałam zdaje się w TVN > Style.I zobaczyłam konkretny produkt.Laska z cienką talią, seksowna,rzucająca > zalotne spojrzenia do kamery i gotująca kaloryczne potrawy oraz > podjadająca. Przyznam sie do czegos. W zyciu nie