Mariusz Treliński

Mariusz Treliński

Mariusz Treliński jest polskim reżyserem filmowym i teatralnym. Debiutował w 1987 roku. Ma na swoim koncie wiele nagród za osi±gnięcia w dziedzinie reżyserii. Reżyser był zwi±zany z aktork± Monik± Trelińsk±, z któr± ma jednego syna. Obecnie jego partnerk± jest tancerka i aktorka Edyta Herbu¶.

Imię i nazwisko: Mariusz Treliński
Data urodzenia: 28 marca 1962
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: reżyser
Facebook: facebook.com/pages/Mariusz-Treliński

Mariusz Treliński – życiorys

Mariusz Treliński ukończył studia na kierunku reżyseria w Szkole Filmowej w Łodzi. Jego debiutem filmowym był film telewizyjny „Zad wielkiego wieloryba” emitowany w 1987 roku. Trzy lata póĽniej pojawił się kolejny film Trelińskiego. Było to „Pożegnanie jesieni” na podstawie słynnej powie¶ci Stanisława Ignacego Witkiewicza. Film był zaprezentowany po raz pierwszy na Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie reżyser został nagrodzony między innymi nagrod± za debiut reżyserski. Jego następny film „Łagodna” przyniósł mu nagrodę dziennikarzy podczas gdyńskiego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
Od 1989 do 1991 roku należał do Komitetu Kinematografii. Zajmował się również reżyserowaniem sztuk teatralnych. Współpracował przy reżyserii sztuk wystawianych między innymi w warszawskim Teatrze Wielkim i Operze Wrocławskiej. Od 2005 do 2006 roku był na stanowisku dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.

Mariusz Treliński – życie prywatne

Żon± Mariusza Trelińskiego była aktorka znana między innymi z filmów „Młode wilki” i „Dzień ¶wira” - Monika Donner – Trelińska. Para ma syna Piotra. Po rozwodzie z Monik± Trelińsk± reżyser zwi±zał się z tancerk± Edyt± Herbu¶. Para nie wstydziła się okazywać sobie uczuć, chętnie umieszczaj± wspólne zdjęcia na profilach w mediach społeczno¶ciowych. Jaki¶ czas temu w mediach pojawiły się spekulacje, że para rozstała się z powodu częstych wyjazdów reżysera, jednak Edyta Herbu¶ stanowczo zaprzeczyła tym plotkom w wywiadzie dla magazynu „Twoje Imperium”.

mariusz treliński

Więcej o:

mariusz treliński

Copyright © Agora SA