Marika

Marika

Marika to polska piosenkarka i autorka tekstów. Jej hit "Moje serce jest pełne miłości" nuciła cała Polska. Marika pracuje również jako dziennikarka radiowa. Prowadziła popularny program telewizyjny "The Voice of Poland".Imię i nazwisko: Marta Kossakowska
Pseudonim: Marika
Data urodzenia: 14 grudnia 1980
Miejsce urodzenia: Białystok
Zawód: piosenkarka, autorka tekstów
Rodzina: mąż Paweł Nowak,
Instagram: @marika_official
Facebook: facebook.com/MarikaOfficial

Marika - droga do kariery

Marta Kosakowska, czyli Marika, na świat przyszła w 1980 roku w Białymstoku. Dorastała i wychowała się w Łomży. Od dziecka uwielbiała muzykę i to właśnie z nią postanowiła związać swoje życie. Debiut Mariki miał miejsce w 2002 roku. Związała się wtedy z soundsystemem Bass Medium Trinity. Została wokalistką składu. Po dwóch latach intensywnej pracy ukazał się krążek artystów - "Mówisz i masz". Krążek zawierał trzynaście utworów i był pomieszaniem stylu reggae, soulu oraz dancehall'u.
W 2005 roku Marika wzięła udział w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do musicalu "12 ławek", który wystawiany był w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W tym roku również Marika została wybrana do supportowania Macy Gray podczas koncertu artystki w Warszawie.
Rok 2005 przyniósł również drugi krążek Mass Medium Trinity pt. "Pociąg z Babilonu".

Marika - rozkwit kariery

W 2007 roku Marika wydała piosenkę "Moje serce". Stała się dzięki niej rozpoznawalna w kraju, a utwór był grany przez największe polskie rozgłośnie radiowe. Rok później ukazał się debiutancki album Mariki - "Plenty". Kolejne albumy ukazały się: w 2010 roku ("Put Your Shoes On/Off"), w roku 2012 ("Momenty") oraz w 2015 roku ("Marta Kosakowska").

Marika i show-biznes

Marika jako alternatywna artystka dosyć rzadko gościła na łamach prasy plotkarskiej. Zmieniło się to w 2013 roku, kiedy została prowadzącą programu "The Voice of Poland". Marika przy programie pracowała do 2014 roku, a następnie związała się z TVP2 i programem rozrywkowym "SuperSTARcie".

Zobacz także:

Sokół - Mrozu - Britney Spears

marika

Więcej o:

marika

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.