Katarzyna Dąbrowska

Katarzyna Dąbrowska

Katarzyna Dąbrowska jest polską aktorką oraz wokalistką. Stała się znana za sprawą roli lekarki Wiktorii Consalidy w popularnym serialu „Na dobre i na złe”. Współpracuje z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Ma na swoim koncie wiele nagród za występy wokalne, które zdobywała już w czasie nauki w liceum.

Imię i nazwisko: Katarzyna Dąbrowska
Data urodzenia: 14 marca 1984
Miejsce urodzenia: Nowe Miasto Lubawskie
Zawód: aktorka telewizyjna, teatralna i filmowa, piosenkarka
Facebook: facebook.com/katarzyna.dabrowska.actress
Instagram: @kasiadabrowska

Początki kariery aktorskiej Katarzyny Dąbrowskiej

Katarzyna Dąbrowska uczyła się w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w mazurskiej Nidzicy. W 2000 roku wygrała Festiwal Piosenki Francuskiej, który zorganizowany był na nidzickim zamku. W tym samym roku została nagrodzona Grand Prix w kategorii amatorów na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej, który odbywał się w Lublinie. Podczas festiwalu zwrócił na nią uwagę poeta, reżyser oraz autor tekstów, Wojciech Młynarski. Mężczyzna namówił Katarzynę Dąbrowską do podejścia do egzaminów do szkoły aktorskiej.

Rozwój kariery Katarzyny Dąbrowskiej

Za radą sławnego reżysera, Katarzyna Dąbrowska podjęła studia na wydziale aktorskim warszawskiej Akademii Teatralnej. Aktorka ukończyła szkołę w 2007 roku. Zagrała w spektaklach dyplomowych zatytułowanych „Usta pełne ptaków”, „MP3” oraz „Tańce w Ballybeg”. Za rolę w tym ostatnim została wyróżniona nagrodą na łódzkim Festiwalu Szkół Teatralnych. Po ukończeniu studiów przez krótki czas współpracowała z Teatrem im. Wilhelma Horzycy, który mieści się w Toruniu. W 2007 roku dołączyła do ekipy Teatru Współczesnego w Warszawie.
Od 2008 roku wciela się w rolę lekarza chirurga, Wiktorii Consalidy, w popularnym serialu obyczajowym „Na dobre i na złe”. Oprócz aktorstwa, Katarzyna Dąbrowska rozwija swoją karierę wokalną. Wraz z aktorkami i piosenkarkami, Agnieszką Judycką oraz Moniką Węgiel, tworzy zespół Amok. Trio wydało swój debiutancki album w grudniu 2011 roku. Płyta jest zatytułowana „Amok” i jest utrzymana w klimacie muzyki bluesowej i jazzowej.

katarzyna dąbrowska