Kasia Popowska

Kasia Popowska

Kasia Popowska jest polską wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Artystka zdobyła wiele nagród na festiwalach muzycznych. Jej najbardziej znane utwory to „Przyjdzie taki dzień”, „Tlen” i „Lecę tam”. Od początku marca 2017 roku brała udział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”.


Imię i nazwisko: Katarzyna Milena Popowska
Data urodzenia: 25 listopada 1991r.
Miejsce urodzenia: Łódź
Zawód: piosenkarka, autorka tekstów
Instagram: @kasiapopowska
Facebook: facebook.com/kasiapopowskamusic

Kasia Popowska - początki kariery

Kasia Popowska przyszła na świat w 1991 roku w Łodzi. Od dziecka kochała taniec i aktorstwo. Przez wiele lat była związana z kółkami teatralnymi i grupami tanecznymi w Łodzi. Zawsze lubiła też śpiewać, ale dopiero mając szesnaście lat wystąpiła przed szerszą publicznością i zdecydowała, że to właśnie z muzyką chce związać swoją przyszłość. Brała lekcje śpiewu i udzielała się w kilku amatorskich zespołach.

Kasia Popowska na Youtube

Przełom w jej karierze spowodowało założenie konta w serwisie Youtube w 2007 roku. Na kanale "Poppysinger". Wykonywała covery słynnych utworów. Jej filmiki miały rekordową oglądalność, a Kasia Popowska zyskała rzesze naśladowców nagrywających filmiki z własnymi interpretacjami znanych przebojów.
W 2009 Kasia Popowska wzięła udział w castingach do "Mam talent". Przeszła przez pierwszy etap programu, ale nie zakwalifikowała się do półfinałów. W 2013 roku próbowała znowu swoich sił w programie typu talent-show, tym razem w brytyjskiej edycji X-Factor, ale nie osiągnęła tam większych sukcesów.
W 2014 roku Kasia Popowska wydała debiutancki singiel. Utwór "Przyjdzie taki dzień" stał się hitem. Przez wiele tygodni znajdował się na szczytach list przebojów największych polskich stacji, takich jak: Eska czy RMF FM. Utwór zakwalifikował się do udziału w festiwalu TOPtrendy w Sopocie, gdzie konkurował o Słowika Publiczności.
W 2015 roku Kasia Popowska wystąpiła w konkursie SuperPremier na festiwalu w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę specjalną od "Super Expressu" oraz nagrodę fotoreporterów i dziennikarzy.

Zobacz także:

Cleo - Margaret - Sarsa

kasia popowska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.