Joanna Osyda

Joanna Osyda

Joanna Osyda to polska aktorka filmowa i serialowa. Udziela się także w teatrach. Znana jest z serialu stacji TVN "Majka", w którym zagrała główną rolę. W 2011 roku Joanna Osyda nominowana została do Telekamery. Aktorka jest również uzdolniona muzycznie.


Imię i nazwisko: Joanna Osyda
Data urodzenia: 16 września 1988r.
Miejsce urodzenia: Zduńska Wola
Zawód: aktorka

Joanna Osyda i teatr

Joanna Osyda na świat przyszła w 1988 roku w Zduńskiej Woli. Od dzieciństwa fascynowała się sztuką. W liceum uczęszczała do klasy o profilu działalności twórczej. Po maturze zdawała na Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi, którą ukończyła z sukcesem.
Jako studentka udzielała się w łódzkim teatrze Szwalnia. Zagrała m.in. w sztuce "Efekt Dopplera", która otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym VGiK w Moskwie.
Jej pracami dyplomowymi były przedstawienia "Ożenek" oraz "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie". Za drugi tytuł została uhonorowana nagrodą na XXIX Festiwalu Szkół Teatralnych.
W 2013 roku Osyda zdobyła główną nagrodę na festiwalu Pierwszy Kontakt organizowanym w Toruniu. Została nagrodzona za rolę Nataszy Baniny w sztuce "Marzenie Nataszy".

Joanna Osyda przed kamerami

Joanna Osyda zadebiutowała przed kamerami w serialu "M jak miłość". Zagrała niewielką rolę. W 2008 wystąpiła w serialu "BrzydUla", w którym zagrała Majkę, koleżankę głównej bohaterki. Był to wstęp do serialu, w którym Osyda zagrała główną rolę - "Majka". Wcieliła się w nim w rolę studentki fotografii, która nieszczęśliwie zakochuje się w żonatym mężczyźnie. Kolejne odcinki ukazują historię ich miłości z zazdrosną żoną w tle. Za rolę w tym serialu Joanna Osyda została nominowana do plebiscytu Telekamery w kategorii "aktorka", ale zajęła w nim drugie miejsce.
W 2011 roku Joanna Osyda zagrała w filmie "Outsiderzy" oraz w "Popatrz". Grała również w popularnym serialu "Czas honoru".

Zobacz także:

Tomasz Ciachorowski - Mikołaj Roznerski - Mateusz Janicki

joanna osyda

Więcej o:

joanna osyda