Gang Albani

Gang Albani

Gang Albani to polski zespół hip-hopowy. Został założony przez rapera Popka i producenta Roberta M, później dołączył do nich Borixon. Zespół wydał do tej pory dwa albumy, które zyskały status platynowych płyt. Grupa była nominowana do Bestsellerów Empiku 2015 za album „Królowie życia”.

Nazwa zespołu: Gang Albanii
Kraj pochodzenia: Polska
Rok założenia: 2014
Gatunek muzyczny: hip – hop
Skład: Popek, Robert M, Borixon
Facebook: facebook.com/Gang-Albanii
Instagram: @gangalbanii

Gang Albanii – skład zespołu

Zespół powstał w 2014 roku. Inicjatorem założenia grupy był Popek, polski raper i muzyk, a także zawodnik Mieszanych Sztuk Walki. Popek stał się znany za sprawą występów z zespołem Firma, poza tym jest również artystą solowym.
Kolejnym członkiem zespołu jest producent muzyczny, DJ i wokalista Robert M. Robert M dwukrotnie był nagradzany nagrodą Eska Music Award przyznawaną przez Radio Eska. Dwukrotnie zdobył nagrodę VIVA Comet Award. Zarówno Popek jak i Robert M znani są z kontrowersyjnych, a czasami nawet agresywnych zachowań. Robert M jest często krytykowany za używanie wulgarnego słownictwa podczas koncertów.
W 2015 roku w skład zespołu wszedł raper i producent muzyczny Borixon. Borixon pochodzi z Kielc, jest znany między innymi z grupy Wzgórze Ya-Pa 3.

Gang Albanii – dyskografia

Debiutancki album zespołu Gang Albanii ukazał się 24 kwietnia 2015 roku. Płyta nosi tytuł „Królowie życia” i w sierpniu 2015 roku zyskała status płyty trzykrotnie platynowej. Na albumie „Królowie życia” znalazły się takie single jak: „Kokainowy baron”, „Napad na bank”, „Albański raj”, „Wyprawa do kasyna” i „Dla prawdziwych dam”. Za tę płytę w 2016 roku zespół został nominowany w kategorii Muzyka Polska do nagrody Bestsellery Empiku 2015.
W kwietniu 2016 roku zespół wydał swój drugi album – „Ciężki gnój”. Album ten zyskał miano platynowej płyty sprzedając się w ponad 30 tysiącach egzemplarzach. Na płycie „Ciężki gnój” umieszczono siedem singli, na przykład „Riki Tiki”, „Lecimy na koncert”, „After Party” i „Kocham Cię robaczku”.

gang albanii

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.