Cara Delevingne

Cara Delevingne jest brytyjską modelką i aktorką. Występowała w wielu kampaniach reklamowych znanych marek, w tym dla H&M, Burberry, Chanel, Moscino i Dolce & Gabanna. Była Modelką Roku 2012 i 2013. Zagrała w filmach takich jak „Anna Karenina” i „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”.

Imię i nazwisko: Cara Delevingne
Data urodzenia: 12 sierpnia 1992
Miejsce urodzenia: Londyn
Zawód: modelka
Facebook: facebook.com/CaraDelevingneOfficialPage
Instagram: @caradelevigne

Cara Delevingne – kariera w modelingu

Cara Delevingne współpracuje z wieloma znanymi markami modowymi i kosmetycznymi. W kampanii wiosna/lato 2012 razem z brytyjskim aktorem Eddiem Redmayne’em reklamowała markę Burberry. Brała również udział w kampanii tej marki rok wcześniej. W późniejszym czasie była twarzą marki wraz z dwoma modelkami – Jourdan Dunn i Edie Campbell.
Delevingne występowała w kampaniach reklamowych takich marek jak H&M, Dominic Jones Jewellery, Zara i Chanel. Była również na okładce brytyjskiego wydania magazynu Vogue.
Modelka występowała na wybiegach podczas pokazów znanych marek i projektantów, na przykład Moschino, Dolce & Gabanna, Chanel, Stella McCartney, Victoria’s Secret i Oscar de la Renta. W 2013 roku modelka pojawiła się w kampanii polskiej marki odzieżowej Reserved.
Delevingne jest na piątym miejscu rankingu 50 najlepszych modelek prowadzonym przez portal models.com. W 2012 oraz 2014 roku dostała tytuł Modelki Roku podczas British Fashion Awards. Współpracuje z najlepszymi agencjami modelek na całym świecie.

Cara Delevingne – kariera aktorska

Poza modelingiem Cara Delevingne zajmuje się aktorstwem. Debiutowała w 2012 roku w filmie melodramatycznym „Anna Karenina”. Zagrała w nim niewielką rolę księżniczki Sorokiny. Poza tym w filmografii Cary Delevigna są następujące filmy: „The Face of an Angel”, „Papierowe miasta”, „London Fields”, „Suicide Squad” i „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”. Ten ostatni film, którego reżyserem jest Luc Besson powstał w 2017 roku i został ogłoszony najdroższym filmem w historii.

cara delevingne

Więcej o:

cara delevingne

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.