Teoria Wielkiego Podrywu

Teoria Wielkiego Podrywu

Teoria Wielkiego Podrywu

Amerykański serial komediowy emitowany w Stanach Zjednoczonych od 24 sierpnia 2007 roku (w Polsce od 2008 roku). Opowiada o losach czterech geniuszy i kelnerki pragnącej zostać aktorką, o różnicach między nimi, ale i wzajemnym uczeniu się od siebie pewnych postaw i zachowań.

Gatunek: sitcom
Oryginalny tytuł: "The Big Bang Theory"
Oryginalny język: angielski
Liczba sezonów: 9 (do marca 2016)
Liczba odcinków: 185 (do marca 2016)
Produkcja: Chuck Lorre
Czas trwania odcinka: 21 minut

Teoria Wielkiego Podrywu: fabuła

Akcja serialu rozgrywa się w Pasadenie w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Jest typowym zestawieniem przeciwieństw, które okazują się mieć sobie nawzajem wiele do zaoferowania. Dwóch dobrych przyjaciół: fizyk eksperymentalny Leonard Hofstadter i fizyk teoretyczny Sheldon Cooper to niezwykle inteligentni mężczyźni, którzy robią karierę w swojej dziedzinie, są wręcz geniuszami. Okazuje się jednak, że nie do końca radzą sobie w innych dziedzinach życia, jak chodzenie na randki, rozmowa z kobietą, nawiązywanie nowych kontaktów. Przyjaźnią się z inżynierem lotnictwa Howardem Wolowitzem i astrofizykiem Rajeshem Koothrappali. Cała czwórka wydaje się być nieprzystosowana do życia społecznego i dość odklejona od rzeczywistości. Jak na swój wiek mają osobliwe zainteresowania, którymi są komiksy, gry komputerowe, filmy science-fiction i serfowanie po internecie. Ich życie kompletnie zmienia sąsiadka Penny, która pracuje jako kelnerka, pragnie zostać aktorką, a ze światem nauk ścisłych nie ma absolutnie nic wspólnego. Jest spontaniczna, radosna, biorąca życie takim, jakie jest i takie właśnie podejście zaczyna wprowadzać w życie pozostałych bohaterów.

Teoria Wielkiego Podrywu: obsada

Rolę Leonarda Hofstadtera zagrał Johnny Galecki. W postać Sheldona Coopera wcielił się Jim Parsons, który za swoją kreację odebrał między innymi nagrodę Emmy, Złoty Glob, TCA Awards. Penny zagrała Kaley Cuoco, a dwóch pozostałych głównych bohaterów Simon Helberg i Kunal Nayyar.

Zobacz także:

Dwóch i pół - Przyjaciele - Simpsonowie

teoria wielkiego podrywu

Więcej o:

teoria wielkiego podrywu