Fajne DVD na horyzoncie - Księżniczka i żaba

Nowa baśń twórców "Alladyna" i "Pięknej i Bestii" od dziś na DVD!

Dziś, 7 maja swoją premierę na DVD ma jedna z nowszych produkcji Disneya " Księżniczka i żaba ". Ta zabawna animacja opowiada historię Tiny, pięknej czarnoskórej ciężko pracującej dziewczyny, która pragnie spełnić marzenie swojego już nie żyjącego ojca i otworzyć elegancki klub w Nowym Orleanie. Pewnego dnia Tina na swojej drodze spotyka zamienionego w żabę księcia Naveena . Chcąc mu pomóc wrócić do ludzkiej postaci, całuje go. Jednak wbrew baśniowym prawidłom książę nie przemienia się w przystojnego młodzieńca... za to Tina zamienia się w uroczą żabkę. Razem wyruszają w pełną przygód podróż w głąb niedostępnych mokradeł, aby odnaleźć szamankę, która przywróci im ludzką postać.

Tiana w zachwycający sposób podtrzymuje tradycję disneyowych księżniczek, takich jak Królewna Śnieżka, syrenka Ariel, czy Kopciuszek. Stworzony w klasycznej, ręcznie rysowanej animacji film Księżniczka i żaba to kolejne dzieło zespołu Johna Muskera i Rona Clementsa, twórców Aladyna oraz Małej syrenki . W filmie usłyszymy wspaniałą jazzową muzykę Randy'ego Newmana, autora nagrodzonej Oscarem w 2001 piosenki do filmu Potwory i spółka. Księżniczka i żaba wydana na Blu-ray i DVD to przepiękna historia opowiedziana w formie klasycznej animacji oraz wspaniałe materiały dodatkowe, które zabiorą widzów w niesamowitą wielogodzinną podróż po Nowym Orleanie oraz przepełnionych magią bagnach Bayou.-mat. prasowe

Kotek ma dla was niespodziankę związaną z tą premierą. Już niedługo na kotku pojawi się fajny konkurs , w którym będziecie mogli wygrać m.in. ten właśnie film!

Konkursowej notki szukajcie w przyszłym tygodniu! :)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.