Fajne, bo polskie!

Listopadowe Święto Niepodległości kojarzy Ci się tylko z nudnymi akademiami i tradycyjną defiladą i dniem wolnym od szkoły? Dziś Kotek proponuje Wam coś zupełnie innego! olga_l

Poszukajmy najfajniejszych rzeczy, które można znaleźć tylko u nas , w Polsce, z których słynie nasz kraj, i z których możemy być dumni! Co mamy najlepszego?

1. Kuchnia! Chociaż niewątpliwie uwielbiamy próbować nowych smaków, czasem bardzo egzotycznych, to jednak przyznacie, że w końcu zaczynamy tęsknić za tradycyjnym polskim jedzonkiem. Schabowy, rosołek, pierogi, bigos, gołąbki i inne różne regionalne przysmaki. Każdy na pewno ma swoja ulubioną polską potrawę!

2. Krówki - oczywiście, nie te na polu, tylko te słodkie w papierku! Poza tym inne słodkości - na czele z ciastami pieczonymi przez nasze mamy i babcie! Gdzie indziej znajdziemy takie szarlotki, ciasta drożdżowe, makowce i serniki?

3. Polskie morze i góry - możemy się cieszyć naprawdę fajnymi krajobrazami i miejscami. Dokładając do tego sporo fajnych, atrakcyjnych miast, jak np. Kraków, Warszawa, Kazimierz, Zakopane, Gdańsk i tak dalej i tak dalej okazuje się, że mamy całkiem sporo atrakcji turystycznych! W dodatku nasz klimat sprawia, że możemy je podziwiać o każdej porze roku w nieco innej odsłonie!

4. Święta - nigdzie indziej na świecie Święta Bożego Narodzenia nie mają takiego klimatu i uroku jak u nas! Kolędy, tradycyjne potrawy, choinka i opłatek - to wszytko sprawia, że co roku wprost nie możemy się ich doczekać!

5. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - wraz z jej dyrygentem Jurkiem Owsiakiem - możemy być naprawdę dumni z tej akcji! To największa, spontaniczna akcja charytatywna na świecie pod hasłem miłość, przyjaźń, muzyka!

6. Dziewczyny - uroda Polek jest słynna na całym świecie! I nie jest to bezpodstawna opinia! Nie wierzysz, potrzebujesz dowodów? Nic prostszego - biegnij do najbliższego lustra :)

Na pewno Ty też masz ulubioną potrawę, ukochane miejsce, a może dopisałabyś do listy zupełnie co innego?

Więcej o: