Prezent od Kotka na Mikołajki - WIDGET

Co to jest widget, jak i gdzie go umieścić? Kotek Wam wszystko wytłumaczy.

Widget to taki boks Kotka, który możecie umieścić na swojej stronie lub blogu , który pokazuje najnowsze wiadomości na wybrany przez Was temat. Widgeta można wziąć ze strony Wstaw.to albo z tego linku .

Takiego Kotkowego widgeta można umieścić np. na swojej stronie w serwisie Poszkole.pl . Jak to zrobić? Jest to proste, ale żeby było jeszcze łatwiej, Kotek przygotował dla Was instrukcje krok po kroku.

Po pierwsze, musisz mieć profil w serwisie Poszkole.pl i zalogować się. Potem musisz wykonać kilka prostych kroków.

Krok 1

Otwierasz zakładkę "Moja strona" i klikasz na "Edytor strony ".

Krok 2

Na stronie pokaże się pasek w zielonej ramce "Edycja". Kliknij na "html/js ".

Krok 3

Otworzy Ci się takie okienko. Należy w to okienko wkleić kod widgeta Kotka ze strony Wstaw.to. Jak wybrać odpowiedni kod? O tym w kolejnych krokach.

Krok 4

Otwórz ten link , znajdziesz się na stronie widgetu Kotka na Wstaw.to

Krok 5

Jeśli chcesz mieć widgeta, który pokazuje wszystkie najnowsze teksty z Kotka, nie musisz nic zmieniać, tylko skopiować kod. Ale jeśli chcesz mieć na swojej stronie tylko newsy dotyczące ulubionej gwiazdy , wybierz ją z listy i skopiuj kod który sie pojawi na swoją stronę na Poszkole.pl

Jeśli na liście nie ma tematu, który Cię interesuje, wybierz inny .

W pole "własny adres" wpisz link do strony Twojego ulubionego tagu . Co to jest tag i jak znaleźć taki link? Kotek już wszystko tłumaczy.

Na obrazku widzicie stronę "taylor swift" - można na nią wejść klikając linki "taylor swift" na stronie Kotka. W ten sam sposób możecie wejśc na strony innych tematów, które lubicie, np. "moda", "muzyka", "hsm", "plotkara", "camp rock', itd. itp.

Krok 6

Jak już masz odpowiedni kod do widgeta Kotka, wklej go do okienka html/js na Twojej stronie. Po kilku sekundach pojawi Ci się taki widget:

Dzięki temu dotrze do Ciebie każdy gorący news z Kotka, nawet jeśli będziesz akurat na stronie Poszkole.pl . Jeśli masz swoje własne strony lub blogi na innych serwisach, sprawdź czy tam też istnieje możliwość wstawienia widgetu/elementu html.

Kotek też ma swój profil na Poszkole.pl - zobacz profil Kotka i zaproś go do swoich przyjaciół! Kliknij tutaj

Więcej o: