Ma niebotycznie długie paznokcie i jest mechaniczką samochodową. Jak pracuje? Są nagrania

Mechaniczka samochodowa z Kalifornii chce udowodnić światu, że wygląd nie determinuje umiejętności. Była wyśmiewana za wygląd i w kryzysie była bliska rezygnacji, ale nie poddała się. Dziś daje siłę innym kobietom, aby realizowały siebie.

25-letnia Peyton Cicconi pochodzi z Kalifornii i działa na Instagramie jako @Minitruckmommy. Dziewczyna jest nietypową mechaniczką samochodową. Wydaje fortunę na sztuczne paznokcie, które za każdym razem są niebotycznie długie. Mimo że cały dzień spędza w warsztacie przy grzebaniu w aucie, nie rezygnuje z tej ozdoby dłoni i nauczyła się tak wykonywać swoją pracę, że długie paznokcie nie stanowią dla niej żadnego problemu. Niestety, przez swój wygląd często jest z góry oceniana jako nieprofesjonalna, mimo że doskonale zna się na swoim fachu. Tiktokerka przyznaje, że mimo wieloletniego doświadczenia, w środowisku zdominowanym przez mężczyzn nie zawsze jest traktowana z szacunkiem.

Zobacz wideo Sławomir napisał piosenkę specjalnie na swoje 40. urodziny. "To już jest przekroczenie pewnej granicy i kryzys wieku średniego"

Mechaniczka samochodowa walczy o przynależność do środowiska zdominowanego przez mężczyzn

Peyton Cicconi pracuje w warsztacie samochodowym już siedem lat i jest w swoim fachu profesjonalistką. Dziewczyna nie wygląda jednak jak przeciętny pracownik miejsca, gdzie naprawia się samochody, pomijając smar, którym jest nieustannie ubrudzona. Do pracy przychodzi z ukochanymi przez siebie sztucznymi paznokciami, które mają prawie 10 centymetrów długości. Jej strój także rzuca się w oczy. Peyton wybiera krótkie spódniczki, rajstopy kabaretki i intensywny makijaż i to właśnie za to jest najbardziej krytykowana. Kiedy przygotowywała się do zawodu, od razu miała pod górkę. I nie chodzi tu o jej zwracający uwagę wygląd, ale fakt, że jest po prostu dziewczyną i wkroczyła w zdominowany przez mężczyzn świat. Już na początku była dyskryminowana tylko dlatego, że jest kobietą. W rozmowie z "Daily Mail" wyznała, jak zaczynała w tej branży.

Jako kobieta spotykam się w tej branży z wieloma trudnościami, jak nękanie i poniżanie mnie przez mężczyzn. Kiedy zaczynałam kurs na mechanika, byłam jedyną kobietą spośród 100 uczestników. Przez to też nikt nie traktował mnie poważnie. Długo nie mogłam dorwać żadnej fuchy, bo nikt nie chciał mnie zatrudnić do swojego warsztatu - wyjaśniła.

Peyton Cicconi od dziecka miała słabość do samochodów. Zamiast zabawy lalkami wybierała wyścigi samochodowe z bratem. Jej nietypowe zamiłowanie do bardzo długich paznokci zaczęło się od tego, że dopasowywała kolor lakieru na paznokciach do koloru lakieru auta. Z czasem wygląd ewoluował. Stawały się coraz dłuższe i pojawiało się na nich wiele zdobień. Początki pracy w warsztacie z tak długimi paznokciami nie należały do najłatwiejszych. Kobieta musiała wypracować odpowiednie technik. Dziś dzieli się nimi na Instagramie. Pokazuje, jak wymienia daną część w aucie i podpowiada, jak zrobić to tak sprytnie, aby nie stracić doklejanych tipsów. Zobaczcie nagranie poniżej. 

Moi współpracownicy nie wierzą, że mogę pracować z tak długimi paznokciami. Co ciekawe czasem to oni proszą mnie o pomoc, kiedy trzeba dostać się do trudno dostępnego miejsca. Jak się okazuje, moje paznokcie są wtedy przydatne - podkreśliła.
 

Peyton Cicconi stworzyła społeczność silnych, niezależnych kobiet. Jej nagrania biją rekordy popularności

Peyton Cicconi na TikToku ma ponad 20 milionów polubień. Pokazuje na platformie urywki z pracy w warsztacie. Jak przyznała, te nagrania wykorzystuje też do celów edukacyjnych, ale często jest wyśmiewana w komentarzach za wygląd i to jej aparycja staje na pierwszym planie. To właśnie takie ataki bywają dla niej czasem trudne do zniesienia. W pewnym momencie sama zaczęła wątpić w sens tego, co robi, ale dzięki rosnącej wokół jej twórczości społeczności, nie poddała się.

To niesprawiedliwe i czułam się przez to bardzo osamotniona. Wpadłam nawet w depresyjne stany i zastanawiałam się, czy nie powinnam pozbyć się tych paznokci. W pewnym momencie stało się coś wspaniałego. Nagrywane przeze mnie materiały szybko zyskały popularność i rozpoczęły pewnego rodzaju ruch pewnych siebie dziewczyn, które nie boją się podkreślać swojej kobiecości, także w pracy. To dodało mi pewności, że to, co robię jest słuszne - podsumowała.

Peyton Cicconi podkreśla, że kobiety bardzo szybko się uczą i przyswajają umiejętności w tej branży, ale często rezygnują z pójścia tą drogą w obawie przez deprymowaniem ich przez mężczyzn mechaników.  Tiktokera przyznała też, że kobiety czują się pewniej, kiedy w warsztacie samochodowym spotykają inną kobietę i z pewnością już na wstępnie darzą ją większym zaufaniem. "Wiedzą, że nie zostaną oszukane przeze mnie tylko dlatego, że są kobietami i nie znają się na mechanice samochodowej" - podkreśla Peyton.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.