Na jakie zarobki może liczyć Robert Lewandowski w Barcelonie? Czeka go spora obniżka pensji

Robert Lewandowski przechodzi z Bayernu Monachium do FC Barcelony. Okazuje się jednak, że najprawdopodobniej jego pensja w nowym klubie będzie niższa od dotychczasowej.

Późnym wieczorem w piątek 15 lipca do mediów trafiła oficjalna informacja, że Robert Lewandowski po ośmiu latach opuścił Bayern Monachium i zmienił barwy klubowe. Polski napastnik po przenosinach musi najprawdopodobniej liczyć się jednak z obniżką wynagrodzenia. Ile Lewy będzie teraz zarabiał? 

Tak Lewandowscy urządzili się w Monachium. Stylowe wnętrza, własna siłownia i nowoczesne sprzętyTak Lewandowscy urządzili się w Monachium. Stylowe wnętrza i własna siłownia

Zobacz wideo Rozmowa z Christianem Falkiem z Bilda o transferze Roberta Lewandowskiego

Zarobki Roberta Lewandowskiego w Barcelonie

Robert Lewandowski miał podpisać z nowym klubie trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy. Jak donosi włoski dziennikarz Fabrizio Romano, piłkarz otrzyma pensję w wysokości około dziewięciu milionów euro rocznie, jeśli chodzi o kwotę netto. Nie są to jednak oficjalne dane. Na takie z pewnością będziemy musieli jeszcze poczekać.

Robert Lewandowski był jednym z najlepiej opłacanych zawodników Bayernu Monachium. Jak ujawnił tabloid "Bild", po podwyżce w styczniu 2022 roku Lewy miał otrzymywać dwa miliony euro miesięcznie, co rocznie daje 24 miliony. Piłkarz zdaje się jednak nie przejmować niższą pensją. W podcaście "WojewódzkiKędzierski" został zapytany o to, dlaczego odchodzi z klubu. 

Lewandowski odchodzi z Bayernu, bo chce więcej pieniędzy czy chce więcej emocji w swoim życiu? - zapytał wprost Kuba Wojewódzki.

Lewandowski bez wahania odpowiedział na to pytanie.

Emocji w swoim życiu. Jeśli chodzi o moją sytuację, powiem tak. Jesteś tyle lat w tym klubie, zrobiłeś tyle dla tego klubu, zawsze byłeś w gotowości, zawsze byłeś dostępny, zawsze dawałeś z siebie wszystko pomimo kontuzji, bólów i jakby druga strona... To, co ja dzięki Bayernowi osiągnąłem i co Bayern dzięki mnie, to myślę, że po tylu latach najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu znaleźć rozwiązanie dla obu stron, a nie szukać jednostronnej decyzji.

Trzymamy za niego kciuki i życzymy powodzenia w nowym klubie.

Robert LewandowskiLewandowski poznał kolegów z FC Barcelony. Tak się zachował, kiedy opuścił spotkanie

Więcej o: