Odżywka do włosów w opakowaniu do żelu? Tiktokerka w szoku, ale internauci tłumaczą jej, czym jest recykling i ekologia

Jedna z tiktokerek postanowiła odpakować swój kalendarz adwentowy. Zaskoczyło ją opakowanie na odżywkę do włosów. Internauci tłumaczą jej pojęcie recyklingu i ekologicznego podejścia do tworzenia produktów.

Więcej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Grudzień za pasem, a to oznacza, że marki rozpoczynają świąteczne kampanie. Na półkach sklepowych nie brakuje najróżniejszych kalendarzy adwentowych. Włosomaniaczki zainteresowały się tym, który jest promowany przez najpopularniejsze influencerki.

Zobacz wideo Jak Wiktora Gąsiewska dba o włosy? Są "oporne"

ZOBACZ TEŻ: "'Allo 'Allo!". Jak dzisiaj wyglądają bohaterowie sitcomu? Serialowa Yvette nadal lśni na ściankach. Helga prowadzi biznes

Natalia Perwińska postanowiła odpakować kalendarz jeszcze przed rozpoczęciem adwentu. Jednym z prezentów była odżywka do włosów, którą na nieszczęście użytkowniczki postanowił przegryźć pies. Tiktokerka zauważyła, że z opakowania odkleja się naklejka. Natalia pod spodem ujrzała skład, który z ciekawości postanowiła przeczytać. 

Marka produkująca kosmetyki do pielęgnacji włosów wykorzystała stare opakowania do nowych produktów. Recykling w najlepszej formie!Marka produkująca kosmetyki do pielęgnacji włosów wykorzystała stare opakowania do nowych produktów. Recykling w najlepszej formie! Screen TikTok @blondi.blondyna

Marka produkująca kosmetyki do pielęgnacji włosów wykorzystała stare opakowania do nowych produktów. Recykling w najlepszej formie!Marka produkująca kosmetyki do pielęgnacji włosów wykorzystała stare opakowania do nowych produktów. Recykling w najlepszej formie! Screen TikTok @blondi.blondyna

Odżywka do włosów czy żel antybakteryjny do rąk? Zaniepokojona tiktokerka podzieliła się wszystkim z obserwatorami, a internauci wytykają jej brak wiedzy! 

Opakowanie produktu pochodziło z żelu do rąk. Natalia Perwińska zastanawiała się, czy była to próba pozbycia się opakowań po gorzej sprzedającym się produkcie innej marki. Pozostali użytkownicy przypomnieli tiktokerce, że polityka Only Bio działa w zgodzie z planetą, dlatego recykling nie powinien być zaskoczeniem. Firma przerabia opakowania, które z powodów czysto estetycznych nie mogły być dopuszczone do sprzedaży. 

Już kiedyś była taka akcja i firma wypowiadała się, że wykorzystują nadmiar opakowań, zmieniając jedynie naklejki, aby nie marnować.

Sonia MichalczukMężczyzna chwalił się, że zdradził żonę. Tiktokerka odnalazła oszukaną kobietę

To jest recykling, tylko w innej formie. Po co zużywać więcej energii do przerobienia opakowania, jak można je okleić nową etykietą? - zauważają słusznie komentujący.

W tym wypadku wykorzystano czyste, nigdy nieużywane opakowania przeznaczone do żelu antybakteryjnego, do sprzedaży innego produktu. Firma nie zrobiła żadnego błędu, jak próbowała sugerować tiktokerka, tylko działała zgodnie z przyjętą, proekologiczną praktyką, która jak widać po komentarzach internautów, jest doceniana i słuszna. 

Marka wydała oświadczenie w sprawie. Rozwiązanie zaproponowane przez Only Bio sprzyja ekologii

Taka forma recyklingu jest częstą praktyką wielu firm. Wystarczy, że przeprowadzono odpowiednie badania stabilności masy kosmetycznej, a sama tuba została dobrze wykorzystana. Recykling to nie tylko przerabianie starych rzeczy na nowe, ale i wtórne wykorzystywanie gotowych produktów. Samo Only Bio na InstaStories wydało oświadczenie, w którym potwierdzili, że starają się nie produkować nadmiernej ilości plastiku. 

Więcej o: