Dlaczego królowa Elżbieta II nigdy nie zmieniła swojej fryzury? Powody, o których nie wiedzieliście

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego królowa Elżbieta II nigdy nie postawiła na zmianę wizerunku i zapuszczenie włosów? Ma bardzo ważne powody.

Wiemy już, w jaki sposób Meghan Markle pielęgnuje swoje długie i grube włosy, a także poznaliśmy sekrety księżnej Kate na jej nieskazitelną fryzurę. A co takiego sama królowa Elżbieta II robi ze swoimi włosami? Głową monarchii została w 1952 roku i przez te wszystkie lata jej fryzura praktycznie się nie zmieniła! Okazuje się, że jej włosy są nie tylko jej znakiem rozpoznawczym, ale również muszą sprostać wielu zadaniom.

Zobacz wideo Monarchini pokochała Instagrama

Dlaczego królowa Elżbieta II nigdy nie zmieniła swojej fryzury? Powody, o których nie wiedzieliście

Jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi? Sprawdźcie!

Czy królowa nosi perukę?

Od wielu lat w sieci pojawiają się pytania, czy włosy Elżbiety II są naturalne, a może nosi ona perukę? Na wszystkich zdjęciach wyglądają w końcu na zdrowe, zadbane i są po prostu w świetnej kondycji. Plotki zaczęły się w 1982 roku, kiedy Michael Fagan włamał się do Pałacu Buckingham (nie raz, a dwa razy) i dotarł aż do sypialni królowej Elżbiety. Mężczyzna zeznał wtedy, że w pokoju widział perukę, która miała leżeć na jej toaletce. Opinia publiczna zastanawiała się, czy problemem mogą być włosy cienkie, które z wiekiem wypadają coraz bardziej, a może nadmierny łupież. Jednak już kilka miesięcy później w wywiadzie dla "Daily Star" mężczyzna zaprzeczył swoim własnym słowom.

Wszystko, co pisano o niej, że nosi perukę, koszulę nocną i szepcze słodkie słówka to bzdury. Nawet nie warto o tym myśleć - zdementował.

Paulina Krupińska po totalnej metamorfozie. W takiej fryzurze jest nie do poznania (zdjęcie ilustracyjne)Fanka zapytała Paulinę Krupińską, czy miała botoks. Odpowiedziała jednym zdjęciem

królowa Elżbieta IIkrólowa Elżbieta II East News

Ta sama fryzura od kilkudziesięciu lat

Skoro królowa nie nosi peruki, dlaczego nigdy nie zdecydowała się na zmianę wizerunku? Powód może być nieco zaskakujący. Monarchini oddała całe swoje życie służbie, łącznie... z jej włosami. Fryzura głowy państwa również musi pełnić pewną funkcję. Chodzi przede wszystkim o to, aby była w stanie utrzymać ciężką koronę, która waży dokładnie 2,23 kg i ma 2868 diamentów, 11 szafirów, 11 szmaragdów i 269 pereł. Jest naprawdę ciężka, więc włosy Elżbiety są ułożone w ten sposób, aby nie sprawiały jej żadnych niespodziewanych problemów.

Beata Tadla, Michał CebulaBeata Tadla debiutuje z trzecim mężem na ściance w operze. Starał się uśmiechać

Fryzura królowej jest również odzwierciedleniem stałości, niezmienności i konsekwencji, czyli cech, które powinny kojarzyć się z brytyjską monarchią. Cate Hall, stylistka fryzur w serialu "The Crown" przyznała, że bardzo zależało jej na tym, aby je podkreślić.

Fakt, że fryzura królowej nie zmieniła się znacząco od lat 60-tych, pomógł nam podkreślić wszystkie cechy, za które ją kochamy - konsekwencja, stałość i niezawodność - powiedziała portalowi Town and country".

Królowa Elżbieta IIKrólowa Elżbieta II East News

Jeśli chcielibyście wypróbować fryzurę w stylu królowej Elżbiety II, sprawdźcie poniższy instruktaż. Może nie być łatwo!