"Gdy na zewnątrz pada deszcz...". Zofia Ślotała pokazała, jak spędza czas z córką. Fani: Bardzo mądry pomysł w dzisiejszych czasach

Zofia Ślotała chce nauczyć dzieci miłości do słowa pisanego. Dlatego właśnie jej córka ma nieograniczony dostęp do swoich książek.

Zofia Ślotała w pełni oddała się wychowaniu dwójki dzieci, a ponieważ jej syn przyszedł na świat dwa miesiące temu, celebrytka dba o to, by jego siostra nie była zazdrosna o uwagę. Na Instagramie Ślotała opowiedziała o tym, jak ważne jest dla niej czytanie dzieciom i nauczenie ich szacunku do książek, po które mała Rania może sięgać, kiedy chce.

Gdy na zewnątrz pada deszcz i nie możemy szaleć w ogródku, jedno jest pewnie... nie nudzimy się! Od samego początku staram się dzieci uczyć szacunku do książek! W dobie internetu, tabletów, smartfonów i Netflixa łatwo się zatracić się i zapomnieć o książkach. Dlatego Rania u siebie w pokoju ma książeczki poukładane na najniższej półce, aby moc sama po nie sięgać! Ma też cenniejsze książki z mojego dzieciństwa jak "Cudaczek Wyśmiewaczek" lub książki, które moi rodzice czytali w dzieciństwie ustawione trochę wyżej, aby nie zniszczyć. Leonard jest na razie wolnym słuchaczem, ale z czasem się to zmieni. A Wy? Czytacie dzieciaczkom? Polecicie nam jakieś fajne książki? - pytała inne "instamatki".

Podejście Ślotały do tego tematu bardzo spodobało się internautkom, które w komentarzach dopisywały kolejne tytuły książek, które mogą spodobać się jej córce.

Fajnie, że córeczka ma swobodny dostęp do książek. Bo książki są po to, żeby je czytać, przeglądać, oglądać, a nie tylko eksponować... Jak widzę niektóre pokoiki, w których książka ma tylko ładnie wyglądać, to ech... Pozdrawiam, bibliotekarka.
Bardzo mądry pomysł w dzisiejszych czasach.
Czytanie jest super! Moi synowie wcześnie zaczęli mówić, a potem samodzielnie czytać. Mają bogatą wyobraźnię, rozwiniętą empatię i duży zasób słownictwa. Poza tym spędziliśmy cudowne chwile razem podczas oglądania i czytania książek. Jestem bardzo za - czytamy.

My także jesteśmy za!

Zobacz wideo

MK

Więcej o: