Zosia Ślotała doradza mamom i zdradza swoje triki na bezproblemową kąpiel dziecka. To PROSTE. Serio!

Zosia Ślotała jest już mamą dwójki dzieci i doskonale sobie radzi jako młoda rodzicielka. Teraz postanowiła zdradzić swoje triki na bezproblemową kąpiel małego dziecka.

Zosia Ślotała, jako doświadczona już mama, postanowiła podzielić się z innymi kobietami swoimi cennymi radami. Udzieliła ostatnio wywiadu dla portalu "Love Mamissima", gdzie szczegółowo opowiedziała o tym, jak sobie radzi z codzienną kąpielą dzieci tak, żeby była przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Swoich fanów poinformowała o tym na Instagramie, umieszczając wpis: 

Pielęgnacja dzieci nie musi być upierdliwą czynnością, którą musisz codziennie odhaczyć... Ja staram się zmieniać kąpanie, czesanie i smarowanie w zabawę! Nie jest to proste zadanie, ale jakże skuteczne.
 

Ślotała dba przede wszystkim o to, żeby codzienna kąpiel dzieci odbywała się zawsze o tej samej porze.

Osobiście jestem zwolenniczką stałych pór i powtarzalnego rytmu dnia. Dzięki temu panuje porządek, a dziecko czuje się bezpiecznie i co ważne dla wszystkich, jest grzeczniejsze. Dlatego staramy się trzymać ustalonej pory.

Obowiązkami dzieli się z partnerem. Jej sprawdzony sposób na bezproblemowe mycie dzieci? Duża ilość zabawek w wodzie! Gwiazda wyznaje, że taki codzienny, wieczorny rytuał to:

Wspaniała okazja do niezłej zabawy i “przegadania” tego, co się wydarzyło w ciągu dnia(...) Przelewanie wody wiaderkiem, konewką i wszystkim czym się tylko da! Zabawki do wody są obowiązkowe!

Ślotała podkreśla, że bardzo starannie dobiera kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci i zawsze czyta ich skład. A najczęściej do smarowania swoich maluchów używa... zwykłego olejku kokosowego. Do kąpieli zaś ma specjalną wanienkę SPA z prysznicem, która kosztuje 399 zł.

Używamy wspaniałej wanienki. Oboje jesteśmy wysocy, a wanienka jest na idealnej wysokości, aby nie nadwyrężać kręgosłupa!

AG

Zosia Ślotała: "Drugą ciążę znoszę gorzej". Pytamy o dietę. Możecie się zdziwić