Fani proszą Dominikę Gwit o porady odnośnie diety. Takiej reakcji się nie spodziewali. "Nie mogę Wam pomóc, ja się na tym nie znam!"

Dominika Gwit o dietach wie dużo, ale nie chce być traktowana jako specjalistka. Dla fanów ma jednak inną wskazówkę.

Dominika Gwit w 2014 roku na oczach całej Polski przeszła spektakularną metamorfozę i w przeciągu paru miesięcy schudła o kila rozmiarów. Niestety, Gwit padła ofiarą efektu jo-jo i bardzo szybko wróciła do poprzedniej wagi. Mimo to w każdym wywiadzie podkreśla, że niezależnie od rozmiaru, jest szczęśliwa w swoim ciele, co innym spodobało się jeszcze bardziej niż jej wcześniejsza utrata kilogramów.

Przemiana tak ją zmotywowała, że aktorka postanowiła napisać książkę, w której opowiedziała o swojej drodze. Ze względu na to celebrytka jest zasypywana przez fanów prośbami o porady dietetyczne i nie tylko. W środę Gwit wystosowała do nich list otwarty, w którym wyznała, że nie jest w stanie im pomóc, ponieważ nie jest profesjonalistką.

Kochani. Postanowiłam napisać do Was kilka słów, ponieważ cały czas otrzymuję od Was wiadomości z prośbą o dietę i ćwiczenia, a ja niestety nie mogę Wam pomóc. Czuję się więc w obowiązku, aby coś wyjaśnić. Nie jestem dietetykiem ani trenerem. JESTEM AKTORKĄ. Moja książka nie jest poradnikiem, tylko opowieścią o mnie, w której piszę o swoim życiu, drodze zawodowej, jak i życiu z nadwagą. Ani jedna linijka nie jest poświęcona jadłospisowi ani rozpisce treningowej. JA SIĘ NA TYM NIE ZNAM. MOJA DIETA BYŁA DOSTOSOWANA DO MNIE, WYPISANA NA KARTCE. NIE MAM POJĘCIA, JAK POWINNIŚCIE JEŚĆ ANI JAK ĆWICZY - zaczęła.
 

Pewne rady jednak udzielić mogła. Oto one:

Przepraszam, że piszę tak dosadnie, ale wiem, że wiele z Was, (zwłaszcza dziewczyny), pokłada nadzieję w tym, co odpiszę. A ja mogę powiedzieć Wam tylko tyle: ŻYJCIE W ZGODZIE ZE SOBĄ. CIESZCIE SIĘ KAŻDYM DNIEM I SPEŁNIAJCIE MARZENIA. BĄDŹCIE ZDROWI I CODZIENNIE WALCZCIE O LEPSZE JUTRO! ŻYJCIE TAK, JAK CHCECIE ŻYĆ, A NIE TAK JAK INNI CHCĄ ŻEBYŚCIE ŻYLI. Pozdrawiam Was gorąco i życzę wszystkiego dobrego! Dominika Ps. O porady ws. diety i ćwiczeń zgłoście się do profesjonalistów! Jest ich przecież tak wielu!!! Jeszcze raz pozdrawiam i całuję! - zakończyła swój osobisty wywód.

Fani byłej uczestniczki "Tańca z Gwiazdami" docenili jej szczerość i podejście do sprawy, o czym świadczą same pozytywne komentarze, jakie celebrytka zebrała pod wpisem.

Profesjonalne i ludzkie podejście do sprawy, tak trzymaj.
Uwielbiam Cię i Twoje podejście do życia :).
I jak tu pani nie kochać?
Domi, robisz świetną robotę dla wszystkich kobiet!! Oby każda z nas w końcu zrozumiała, że można być szczęśliwą niezależnie od rozmiaru - czytamy.

Święte słowa!

Dominika Gwit o udziale w "Tańcu z Gwiazdami". "Ludzie mają problem z tym, że dobrze czuję się w swoim ciele"

MK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.