"Top Model". Kamila Warzecha urodziła się jako chłopiec. Transpłciowa modelka walczy w programie

Kamila Warzecha to pierwsza transpłciowa modelka, która weszła do "Top Model".

Kamila na co dzień uczy się w technikum ekonomicznym. Zarówno siostra jak i rodzice okazują jej ogromne wsparcie. Dzięki nim odważyła się zawalczyć o wymarzony zawód. Wiązało się to też z metamorfozą. Dziewczyna przed castingami schudła aż 20 kilogramów. Myślicie, że ma szansę dojść do finału?

Kamila Warzecha pokonała dziesiątki tysięcy konkurentek i w zeszłym tygodniu otrzymała miejsce w domu modelek "Top Model". Historia tej uczestniczki jest wyjątkowa, urodziła się jako chłopiec, tym samym jest pierwszą transpłciową modelką w polskiej edycji show (Michalina Manios była hermafrodytą).

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Kamila ma 18 lat. Jest niewysoka jak na modelkę, bo mierzy 173 cm, jednak braki w centymetrach nadrabia charyzmą i świetną pracą przed obiektywem. Jej wymiary to: 81-66-89. Od dziecka chciała zostać modelką lub projektantką. W świecie mody jednak trzeba być stuprocentowo pewnym swojego ciała. Tego Kamili trochę brakuje, zwłaszcza, że wielu jej rywali mówi o niej wyraźnie protekcjonalnym tonem

Jak zobaczyłam Kamilę bez make-upu, to zobaczyłam w niej jakby faceta - mówiła jedna z uczestniczek "Top Model".
Myślę, że Kamil ma ciężkie życie - mówił inny z uczestników o Kamili używając męskiej formy imienia.

Na stronie "Top Model" możemy przeczytać, że Kamila "chciałaby być inspiracją i wsparciem dla młodych osób ze środowiska LGBTQ". Tym bardziej, że świat mody uważa za przestrzeń jak najbardziej tolerancyjną i otwartą na inność.

Czy Kamila Warzecha Twoim zdaniem dojdzie do finału?
Więcej o: